Komentáře uživatelů k filmu (1 369)

Uznávám jisté objektivní nedostatky z hlediska profilace postav a jejich vzájemných interakcí, kdy ne vždy je přesvědčivě osvětleno, proč někdo dělá, to co dělá. Film ale dokáže být dostatečně zábavný, napínavý a strhující, že jsem se nad podobnými výtkami začal zamýšlet až po příchodu z kina. V kinosále výborná nerušená zábava. Zkrátka velmi příjemně strávený čas se starými (i novými) známými, potěšil áháesácký Evan Peters coby Quicksilver, toho tam mohlo být klidně víc, scény s ním mají nadhled a vtip. Celkově jsem se bavil víc než u (imho) přechválené First Class.(30.5.2014)

Poviem to rovno: hanbím sa, že sa mi tento film páči! No ale čo už mám robiť, keď to bolo také dobré. Ale môj pohľad je ten, že ten kto pred pozeraním nevedel o X-menoch dokopy nič(ako ja), bude o zážitok dosť ukrátený. Ale aj pre nás, nevedomých, to malo, a muselo mať náboj. Absolútne tu nie je čas na nudu, dej sa posúva ohromne rýchlo a postavy sú bez výnimky zaujímavé. Občas som mal problém zorientovať sa so vzťahmi medzi nimi, taktiež pochopiť ich motívy, a pochopiť prečo postava A robí toto a nie toto, a prečo postava B tam len tak postáva, a nerobí nič. Ale každopádne sa jedná o veľmi dobrý zážitok aj po vizuálnej, po duševnej, po scenáristickej a po zvukovej stránke, a prakticky nemám žiadne výhrady.(13.10.2014)

Vidět Hugha Jackmana a Evana Peterse v jednom filmu jistě nepotěšilo jen mě a bez sebemenšího studu přiznávám, že právě oni jsou důvodem vyššího hodnocení. Samotný příběh byl totiž poněkud zklamáním, očekávala jsem, že to bude alespoň o úroveň lepší.(17.10.2014)

Bryan Singer to na nás opäť raz vybalil vo veľkom štýle a pokračoval v tom, čo započal. Bravúrna hra s charaktermi postáv, fenomenálne prelínanie minulosti a prítomnosti, namakané vizuálne efekty a vcelku komplexná dejová linka - aj takto sa dá ohodnotiť tento filmový počin. Som zvedavý, čo prinesie X-Men Apokalypsa a už teraz sa na to teším. Hviezdičku ale uberám kvôli nelogickosti niektorých pasáží, ktoré boli dokonca aj zbytočné. Inak spokojnosť. 80 %(18.10.2014)

Velmi příjemné pokoukání, i když ke konci jsem už usínal. Řemeslně odvedeno na jedničku, zkrátka dívá se na to velmi dobře, navíc to má výrazný příběh, a pro fanouška přesah do dalších filmů této série, takže je stále nad čím přemýšlet.(30.10.2014)

Velmi, VELMI těžké rozhodování mezi 4 a 5, ale za plný počet to přece jen není. Scény z budoucnosti jsou orgasmické (vzpomněl jsem si na prvního Terminátora), minulost slušně odsýpá, postavy jsou skvěle napsané i zahrané, ale konec tak nějak vyšumí, a ačkoliv jsou všechny roviny dobře pospojované, nelze se ubránit drobným rozpakům. Celkově je však Budoucí minulost vynikajícím zážitkem, který pár vad na kráse nedokáže zhatit.(1.11.2014)

Naprosto senzační pokračování série nových X-Menů. Stále je pro mne nejlepší First Class, hlavně co se týká obsahu a děje, ale Days of Future Past má také slušně našlápnuto na excelentní pecku! Opět zde září duo McAvoy - Fassbender, ke kterým se připojil z budoucnosti náš starý známý Jackman. Už jen tyhle tři jména pohromadě jsou záruka senzačního bijáku, když k tomu přidáme navíc starou gardu: Stewart, McKellen, Berry.... no prostě senzace! Je zvláštní a zároveň ohromné vidět staré a nové X-meny pohromadě v jednom filmu, zvláště se mi líbí scéna, kdy mladý a starý Profesor X jsou tzv. nos proti nosu, to je působivý moment...James McAvoy svými výkony výrazně převyšuje své kolegy (ti psychicky labilní jedinci mu prostě poslední dobou vážně jdou!), ale Jennifer Lawrence s Peterem Dinklagem zde také odvádí velký kus práce! Film má celkově spoustu skvělých momentů, vtipných hlášek a akčních scén. Znovu je pod skvělým vedením, tentokrát se k jeho režii vrátil Bryan Singer, k tomu skvělý obraz, střih, zvuk a efekty, to vše dokreslené správnou hudbou a předvedené senzačními herci...hned je zaděláno na úspěch. :) Zasloužených 5*(3.11.2014)

Po prvních pár minutách snímku jsem si udělal představu, kam se film bude posouvat. Když tahle představa nebyla naplněna, byl jsem trošku zklamaný. Čekal jsem, že v minulosti dojde ke kontaktům s více X-Meny (např. Wolverine sám se sebou) a v budoucnosti bude nějaký megafight se Sentinely. Myslím si tedy, že se z příběhu dalo vytěžit víc. Ať už se název tváří sebevíc zamotaně, příběh je docela logicky podán a neměl jsem problém se v něm zorientovat. Možná už stárnu nebo byly první díly prostě lepší, ale nechytlo mě to za srdíčko jako scény z prvních filmů, kdy např. Wolverinovi implantovali nové vybaveníčko. Dávám 65%(9.11.2014)

Je to takový Terminátor naopak. V budoucnu opět zuří válka, tentokrát mezi lidmi a mutanty. Lidstvo drtivě vyhrává, zrůdy jsou na pokraji vyhlazení. Jeden by zvolal hip hip hurá a třikrát sláva, jenže tady je to prezentováno jako by to mělo snad být něco špatného, čemu se musí stůj co stůj zabránit. No chápete to? Takže muťáci vyšlou do minulosti vlčího muže (ještě že aspoň jeho, to je aspoň sympaťák), aby zabránil modré chameleonní ženě zabít toho malého věčně nadrženého člověka z Hry o trůny. Osobně mám radši Wolverinovy samostatné filmy než x-menovské grupáče. Navíc tady je to hodně o přemlouvání, přesvědčování, dlouhých rozhovorech a méně o samotné akci. Ale i tak ještě celkem dobré.(12.11.2014)

Můj oblíbený kapitán Pikárd se na kriplkáře zas a znovu řítí do akce s bandou X-Gelů, v boji za práva utlačovaných, poukazujíc na tolikrát zmíněnou lidskou, nelogickou honbu za sebezničením. Kristovy sandály, já toho plešouna žeru. Wolverine je pořád drsňák s kubáncem mezi tesáky, jen mu trochu šediví srst, Gandalf snad nestárne a furt trpí fetišem na lesklý věci a nahatá Lawrence už dneska neni žádný tajemství. Jenom Bobule je ostříhaná jak píča.(16.11.2014)

Je to môj prvý Xmen ktorého som videl takže som celkom rád že to až tak moc nenadväzovalo na predchádzajúce filmy. Začiatok skvelý a akčný potom to tak trochu upadne ale pentagon to vynahradí. Koniec celkom prekvapil. ****(17.11.2014)

Výborní Xmeni ako vždy, najkrajšia spomalená scéna z Pentagonu, radosť sa dívať.(30.11.2014)

Jestli mam s necim problem, tak je to urcite se stopazi filmu. Prvnich dvacet minut a poslednich ctyricet je skutecne dobrych. Mezi tim je slepovana omacka, kterou preckavate s tim, ze prijde neco lespiho. prijde. Ale proc se timhle prokousavat? Skoda, ze to neni zabava cele.(9.12.2014)

Další do party X-menů, navazuje na všechny předchozí, nebo budoucí? neztrácí na akčnosti, prostě už klasika.(18.12.2014)

Zvedneme-li železnou pilinu, pak čťvrťák, pak nůž, pak hrnec, pak ocelová vrata, pak náklaďák, pak barák, tak pak logicky musí přijít celý stadion, a to podotýkám bez ohledu na to, že se vracíme do minulosti, kdy jsme ještě nebyli tak silní ... každopádně divák chce víc a tak mu musíme dát víc, jinak by ho to nebavilo. Film je ale jinak super, doporučuji, ale víc než od První třídy nečekejte.(22.12.2014)

No do háje, Tyrion Lannister prodává americký vládě vražedný roboty na vyhlazování mutantů. To prostě epicky už zní, a ono to pak epický i je. Good, good. | Já jsem přišla na chuť x menům až s První třídou, a pořád ji ze všech dosavadních xmenovak, ba i marvelovek, považuju za bezkonkurenčně nejlepší. Byť je Budoucí minulost stylově na půl cesty mezi První třídou a půdodní trilogií, kompromis je to dosti vkusnej - ono donutit hrát pány McAvoye, Jackmana, Fassbendera, Stewarta, sira McKellena a Dinklage blbě snad ani nejde. Líbilo se mi to. Bylo to fajn a aby se to odlišilo od těch komerčních komiksovejch blbostí, pět se tomu dát musí.(28.12.2014)

Spojení světů a času, mladý a starý verze, dobra a zla, to je prostě GENIÁLNÍ. Pro někoho možná už moc zamotaný(kvůli tomu 4*), ale jinak X-MANovskej film, jak se patří. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU(5.1.2015)

Moc bezva!Nejvíc se mi líbí scéna v kuchyni Pentagonu , zvláště to podmalování hudbou!!!(7.1.2015)

nemam moc rada McAvoy a i tady se chova jako pitomec, ale jinak je to lepsi nez 1. trida(10.3.2015)

Jakože nezanechalo to takový dojem jako Poslední vzdor, ale funguje to skvěle.... ano, napadá mě miliarda jiných způsobů, jak mohli díky omezené možnosti cestování v čase zachránit sebe i svět.... třeba mohl Wolverine cestovat do hodně vzdálené budoucnosti a zabít Traska ještě v plenkách... Nebo Magneto mohl nahrát, že Sentinelové se vzbouřili a zaútočili na prezidenta, načež by ho sám zachránil a dopadlo by to nakonec úplně stejně, snad i o něco lépe... Na druhou stranu, zrovna Nixonovi bych na Magnetově místě zadek asi nezachraňoval, takže tohle do jisté míry chápu... Heh, zajímalo by mě, jaké schopnosti měl mutant JFK... že by ovlivňování sčítání hlasů? Dávalo by to smysl... No ale jinak úžasný film, nemám moc co vytknout, ale velmi se těším na Apocalypse.(24.5.2015)

Dobrej filmec jen škoda málo prostoru pro Patrika Stewarta ale jinak uplně všecko v pořádku:-D(12.7.2015)