Externí recenze k filmu (18)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "V rámci radikální opravy minulosti jde ovšem film hodně daleko: nespokojuje se s tím, že posune paralelní tok času směrem k naší známé verzi. Zruší navíc úplně i řadu osobních traumat jednotlivých hrdinů, na jejichž pečlivém líčení byly založeny předchozí díly." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Díky Singerově jisté režijní ruce, s níž propojuje akci, humor, propracované vztahy mezi postavami i metaforický přesah v podobě kritiky jakékoliv homofobie, dostáváme výsostnou ukázku toho, jak má vypadat moderní blockbuster." (více)

 • Beinmag.com (David Prouza)

  "Možná X-Men nemají Iron Mana, Nicka Furyho nebo Černou vdovu, ale zato disponují silnějším, komplexnějším příběhem, mnohem kvalitnějším hereckým obsazením a lepší režií. Zároveň už bylo přislíbeno pokračování pod názvem X-Men: Apocalypse. Toho se opět ujme Bryan Singer, takže nezbývá, než se těšit…" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Singer svojim mutantom rozumie ako málokto. Jeho návrat na pozíciu režiséra je preto viac ako vítaný. Príbehovú hĺbku výborne mieša s akciou, ktorej je síce na pomery letného blokbasteru pomenej, no za to ju vyvažuje originalitou. Zobrazenie neblahej budúcnosti v úvode je priam strhujúce a temnotou…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Ironicky mezi těmi všemi hlavními postavami podobnými okrasným figurkám působí jako hlavní hrdina Quicksilver (Evan Peters), jinak epizodní hráč, jenž svým scénám herecky kraluje a jeho superrychlost plodí jeden úžasný okamžik za druhým. Bohužel nám jej v nejlepším seberou... Malou útěchou nám může…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Budoucí minulost šlape jako hodinky. Má hrdiny se kterými byla radost dobrodružství prožít, vtip, příjemný vizuál, několik poměrně vymazlených akčních scén i určitou emocionální tíhu. Je proto škoda, že předvedla jen pramálo nového a po celou dobu jen klouzala po povrchu." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Otec X-Menov Bryan Singer sa vrátil s pôvodnou aj mladou zostavou a ktomu ešte s veľkým balíkom peňazí. Nadupanosť už sršala z trailerov, takže o to viac je prekvapujúce, že film je namakaný v inom ako akčnom rozmere – scenár, obsadenie a neuveriteľný spád." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Tohle není adrenalinový film ani akční podívaná. Je to spíš takové koverzační dvouhodinové posezení se starými dobrými přáteli." (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová) *****

  "X-Men: Days of Future Past je velmi povedeným snímkem, který se řadí na přední příčky superhrdinských filmů a zřejmě se nepodaří ho snadno sesadit. Už jen další pokračování X-Menů bude mít problém, protože standard je momentálně hodně vysoko. Můžeme jen doufat, že se nadále udrží stále stejné…" (více)

 • Filmserver.cz (Jakub Brych) ****

  "Jasně, že to nevadí, Singer stejně boduje a dokazuje, že to v sobě pořád má. Těžko by překonal X2 a nenabízí tak lahodnou pastvu pro oko jako První třída, umí se ale strefit do toho nejlidštějšího spektra, které komiksová předloha nabízí, a opět ve výsledku chytře apeluje a nevtíravě dojímá." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "X-Men: Budoucí minulost je zkrátka mistrovsky odvedený kus profesionální filmařiny. Jako celek je skvostný, přičemž některé jeho konkrétní pasáže jsou vyloženě lahůdkové (např. akční scéna s Quicksilverem, natočená z jeho pohledu, nebo když Magneto vyrve ze země fotbalový stadion a shodí ho na Bílý…" (více)

 • Fullmoonzine.cz

  "Budoucí minulost je určitě jeden z nejzásadnějších filmů podle mainstreamového komiksu, už jen proto, že si jako první dovolil přepisovat vlastní, sebou ustavené hranice. Bohužel se k tomu váže asi nejvážnější výtka celému filmu. Může vzejít nebezpečný precedens, kdy se nereálná filmová realita…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Lysý) ****

  "X-Men: Budoucí minulost jsou tím, co se dalo od Singera čekat - chytrým blockbusterem. Obrazově efektní podívaná, jejíž hlavní síla ale spočívá ve slušné porci filozofování a propracované psychologii některých postav. Noví X-Meni se zvládli slušně popasovat s problematikou cestování v čase,…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Singer si vždycky uměl vybírat herce a dokázal z nich vymáčknout maximum a tady to potvrzuje. Člověku skoro ani nedojde, že tu miláček davů Wolverine hraje nějaké třetí housle. Párkrát sice zahláškuje a dvakrát se s někým porve, ale je evidentní, že tvůrcům posloužil spíš jako lákadlo na plakátu…" (více)

 • NaFilmu.cz (Roman Toupal) *****

  "Singer se vrátil k X-men universu s velkou sebejistotou a důslednou prací s postavami a dějem, který dokázal v klidu ukočírovat. Days of Future Past propojuje dosud vytvořený mutantský svět a ukazuje, že se svým pojetím stále ještě odlišuje od ostatních komiksovek, ale už ne tak výrazně, jak tomu…" (více)

 • Obrazor.cz (Marcel Hornych) *****

  "Novým X-Menům se dá jistě vyčíst jejich popírání a přepisování minulých dílů, potažmo celého fikčního univerza bez snahy vysvětlit, proč tomu tak je. Jinak se však jedná společně s První třídou o nejlepší x-menovský film, překvapující neotřelými akčními scénami, inteligentním humorem, spoléhajícím…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) *****

  "Bryan Singer a jeho triumfální návrat do mutantího univerza. Říkal jsem si, že nebude nejspíše dobré přikládat filmu takovou váhu, nicméně Budoucí minulost dokázala naplnit již tak velká očekávání, která s sebou přinášela. Do detailu propracovaný snímek, jehož jedinou devízou je pár slabších…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "X-Men: Budoucí minulost je vizuálně ohromující a herecky vybroušený film, který je už teď další ozdobou režisérovy filmografie. Nemohu napsat, že postrádá dynamiku, i když se mi to dere na jazyk. Tenhle film je prostě jiný. Staví na vrchol obsah nad akci. Prvoplánově neohromuje od začátku do konce,…" (více)