Ghost Recon: Alpha

Trent Opaloch

Pietro Scalia

Kostýmy:

Sammy Sheldon

Ubisoft překvapil. Každopádně je to jednoduchý a prostý příběh s akcí na závěr. Jen je škoda nevyužitý potenciál akce s robotem, nebo případně nepřátelští vojáci, kteří padají jak tráva pod sekačkou. "Ostravské" prostředí dalo tomu zajímavý šmrnc, ale jde vidět, že to nebylo nic jiného než herní intro vábící k paření her. 3*(7.6.2012)

Na první pohled výborně zpracovaný snímek, který by se ale možná hodil spíše jako trailer ke hře, případně jako promo akce k nejnovějším vojenským výrobkům a taktických zbraní a vybavení, než jako samostatný krátkometrážní film. Chybí uvedení diváka do děje, což ale přidává na napětí a dynamice, i přes špičkové efekty začne film skutečně působit jako reklama. Stejně jako tomu je u většiny komerčních akčních filmů člověk nesmí přemýšlet jinak se nad snímkem začne stahovat obláček jakéhosi klišé. Ale pokud máte půlhodinku času, stojí za zkouknutí.(18.6.2012)

// Budu to hodnotit jako reklamu ke hře, kterou tenhle krátkometrážní film také je. A jako taková, už nemohla být o moc lepší! V závěru nám ten jeden trik s pádem zabijáckého chodítka moc nevyšel, ale jinak na omezený rozpočet velmi dobrá akce. Možná nebýt utahaného začátku a s trochu výraznějším vizuálem, by to jako futuristická střílečka zafungovalo ještě o něco lépe.(9.10.2012)

Na to, že to má laciný look, tak je to fakt pecka. Jsem spokojený po stránce akční, spousta parádních nápadů a herecké obsazení je úplně v pohodě, akce je přehledná a občas nějaká fajn hláška. // Pár detailů bych dotáhl, chybí pokračování, žádný souboj. // Jinak je to fajnovej kraťas, na amatérské podmínky víc než nadprůměrný výkon. Chci celevečerák! 9/10 PS: P90, pojď mi!(25.10.2013)

Parádní záležitost! Ubisoft se po Assassin's Creed: Lineage vykašlal na zelené pozadí a do tohohle projektu nacpal víc peněz a sehnal pořádné herce i rekvizity. Čistá akce s pěknou kamerou (nechápu, proč Opaloch natočil Elysium tak strašným způsobem) a nářezovou muzikou. Jediná chyba je, že to nemá aspoň hodinu a půl.(24.11.2013)

• - Natáčení probíhalo v červnu 2011 v České republice, konkrétně například v v bývalé průmyslové zóně Dolní oblast Vítkovice v Ostravě. (Mtwongo)

• - Ve snímku se mimo jiné vyskytuje i česká či československá armádní technika, a to konkrétně UAZ 469, Tatra 813, samohybná houfnice Dana, obrněný transportér OT 64 Skot nebo BVP v průzkumné verzi BRM-1K. (Adrai)

• - Tvorcovia urobili aj vážne úpravy oceliarne. Chceli dosiahnuť toho, aby vyzerala, že tam stojí storočie, aj keď tomu tak nie je. Lokácia si taktiež prešla odlesňovaním, pretože daná oblasť bola kompletne zarastená. (drake31)