poster

Avengers: Age of Ultron

 • USA

  Avengers: Age of Ultron

 • USA

  The Avengers 2

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Avengers 2: Vek Ultrona

 • Austrálie

  Avengers: Age of Ultron

 • Nový Zéland

  Avengers: Age of Ultron

 • Velká Británie

  Avengers: Age of Ultron

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2015, 141 min

Externí recenze k filmu (22)

 • Abysszine.com (Tomáš Jůn) ***

  "Sázka na jistotu, nuda, mizerné charaktery podávané přes modely, to vše nezachrání ani především povedený souboj mezi Hulkusterem a Hulkem. Stejně tak by se dalo psát o Tylerově hudbě, jenž zachycuje ve fragmentech Silvestriho motiv, ale jinak jde u těžkou rutinu. Jen to celé podtrhuje onu marnost.…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

  "Když odhlédneme od mírně nekorektních detailů, je snímek melancholickou, hrdinskou ódou na pravé americké hodnoty. Hra s týmem zachraňujícím (už zase) svět se tentokrát týká kondice hrdinů „těsně před mramorizací“" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér má postavy superhrdinů rád a přistupuje k nim podobně jako my k dlouholetým přátelům. Vnímá jejich chyby, ale s nadhledem si z nich dělá legraci. Zároveň obnažuje jejich bolavá místa a nechává je, aby o sobě pochybovali, čímž nám je ještě víc přibližuje." (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Mnohí recenzenti prirovnávajú Vek Ultrona viac k dielu seriálu, v ktorom sa každý týždeň objaví nový záporák. A v porovnaní s CA: Winter Soldier, Vek Ultrona neprináša veľké zmeny do marvelovského univerza. Nemá to podtext, psychologizácia postáv sa na Nolanovho Batmana ani nedoťahuje (aj keď je…" (více)

 • Comixzone.cz ****

  "Age of Ultron dle mého názoru nedostál očekávání mnoha diváků, ale určitě není zklamáním. MCU nasazuje laťky velmi vysoko, ale tento rok hranice nejspíš nepokoří a myslím, že je to špatně, jelikož týmovka Avengers a Ultronova sebranka na tohle potenciál určitě měla. Já si film užil, ale rozhodně ho…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Avengers: Age of Ultron jsou jiní, než bychom od nich čekali. Tatam je „bezstarostná“ jízda plná humoru. Tvůrci chtěli, aby bylo pokračování jiné a to se jim skutečně povedlo. Avengers nám vyspěli, a i když se neustále kočkují mezi sebou, mají větší obavu z budoucnosti, filosofují nad tím, co bude…" (více)

 • Doutas.blogspot.cz ****

  "Film se přitom nebere nijak vážně, je zde spoustu výborných sebeshazovačných scén a hlášek, hrdinové jsou správně sarkastičtí a namyšlení, což ve výsledku působí příjemně odlehčeným dojmem. Ale samozřejmě film má i svou dávku patosu a těžkopádných obligátních dialogů o ochraně svobody a o potřebě…" (více)

 • Expressinfo.cz ***

  "Avengers 2 prostě měli být lepší a více než vyloženě špatný film jsme dostali takový, který jednoduše zklamal a na kterém je vidět, že Whedonovi prostě došly nápady a vlastně i ono zapálení, které bylo tak moc vidět v prvních Avengers." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Tam, kde Avengers oslňovali novotou a nadšením, mají Avengers: Age of Ultron v rukávu ještě důslednější zpracování a přiměřeně bombastičtější měřítko, které ale nikdy nesklouzává k přeplácanosti, která by se začala pod vlastní vahou hroutit." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Smutné také je, že filmoví Avengers ztratili jakoukoliv hudební identitu. Hudbu oficiálně skládali Brian Tyler a Danny Elfman, ale obsahuje i motivy Alana Silvestriho a celkově je to funkční, ale zcela nezajímavý guláš. Upřímně, nemám tušení, co by se s filmovým seriálem Avengers dalo dále dělat,…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Avengers 2: Vek Ultrona pokračuje v nastolených šľapajach predošlých filmov štúdia. Kto ich nemá rád a vyžaduje temnejšie spracovanie a väčšiu hĺbku, si na svoje znova nepríde a naopak. Kto je ich krvná skupina, zrejme nebude sklamaný ani tentoraz. Iba ak môže doplatiť na nereálne očakávania." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Na filmu Avengers: Age of Ultron je zkrátka vidět, že jeho tvůrci milují komiksy a kvalitní filmy, že mají upřímně rádi všechny ty roztodivné postavy v barevných kostýmech a chápou jejich duševní pochody, a že rozumí nadmíru dobře svému řemeslu. Klaním se Jossu Whedonovi za to, že zvládl celé to…" (více)

 • Generace21.cz (Anna Nižňanská) *****

  "Dvojka Avengers má zkrátka velice nepokrytě a fikaně fungovat jako obstojný blockbuster, který má nad popcornem a hektolitry koly uspokojit své skalní fanoušky tak, aby přečkali čekání na další připravované pokračování, které by už jenom soudě dle původní komiksové předlohy mohl být tím, na co…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Lysý) ****

  "Ale není tak zle. Dynamika a chemie týmu stále fungují, postranní dějové linie několika postav jsou prezentovány lákavě, někteří nováčci zaujmou a triky dopadly docela dobře. Divákovi se tak dostane vcelku zábavný, ovšem ve většině ohledů standardní blockbuster, kterých se každý rok objeví několik.…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Bojové scény jsou opravdu skvělé, bohužel 3D efekt byl dost slabý (bez toho ale mohu žít), nejplastičtěji se zobrazovaly české titulky. Při bitvách v Sokovii oko pamětníka potěší blikající policejní Lada Niva, nebo devastovaná Škoda 120. Klidnější scény s dialogy a rozehráním vztahů mezi Avengers…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "Age of Ultron je zkrátka jen předvídatelným a ne zcela vychytaným sériovým produktem. Balíkem na pásu, jemuž sice díky s jistotou očekávaným gigantickým ziskům nikdo neodpáře nálepku ‚úspěšný‘, mnoho ctitelů vyšperkovanější jedničky však po jeho zpracování bude cítit otupělost." (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Co se týče akčních scén, tady už tradičně Whedon ztrácí. Říkám tradičně, protože za nějaký úžas nepovažuji ani akci v prvních Avengers. Když má Whedon na práci jen dva aktéry (Hulk vs. Thor nebo Hulk vs. Stark), ještě se mu celkem daří držet divákovu pozornost a sem tam se může opřít o dobře…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Je fajn, že režisér začal víc cpát dopředu kooperaci hrdinů, kteří se v bitvách chytře doplňují. Moment, u něhož byste si řekli „wow“, tu ale bohužel není. Zvlášť ke konci je to evidentní, protože z poslední půlhodiny jsem už v kině měl pocit, že vlastně vidím jen Avengers, na něž se bez ustání…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Vohnický) *****

  "Mohl se s dvojkou Avengers popasovat režisér Joss Whedon o něco lépe? Nemyslím si. Whedon natočil film zejména pro fanoušky, kteří ho za to musí milovat ještě více. Ve filmu je téměř vše, co si každý zarytý komiksový fanda může přát. To ale neznanemá, že by si na své nepřišli i ostatní. Pokud dáte…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Rozlučka Josse Whedona s Marvelovským univerzem nedopadla úplně nad očekávání. Místo dalšího zásadního snímku, který bude podtrhovat dominanci Marvelu na poli komiksovek, se do kin dostává vcelku rozpačitá a především nudná komiksová podívná, kde sice všichni všechno řeší, vše je osudové, všude vše…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Už ne top celého univerza, už spíš rodinná sešlost, kdy špičky mezi postavami vydají za všechny zbořené věžáky. Akce ve druhých Avengers občas unaveně pokulhává, stejně jako jejich antagonista, Joss Whedon ale skóruje na emocionálních polích dost na to, aby tyhle trable zdatně vyvážil, a nakonec…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Avengers: Age of Ultron má mnoho postav. Každá má ale svůj prostor pro prezentaci. Joss Whedon je úsporný vypravěč, který jede na jistotu. Umí využít i ten nejmenší prostor, aby řekl nebo ukázal něco naprosto zásadního. Díky tomu nepůsobí nový marvelovský blocbuster přeplácaně. Jediné, co je na…" (více)