Sorority Party Massacre

Horor / Komedie

USA, 2012, 100 min

• ricci.s

Presne ten typ hororu, ktorý z duše neznášam - komediálny teenagerský slasher, ktorý dokáže zaujať maximálne tak vzhľadom hlavných ženských hrdiniek. Mne je jedno, že sa to nesnažilo tváriť vážne, ale pre mňa osobne to bol takmer rovnako tupý horor ako remake Sorority Row (ktorý sa však vážne tváril, čím ma vytočil ešte viac). Úvodná scénka s mobilom (trochu evokujúca Vreskot) a neznámym zabijakom s kyselinou tomu dávala aspoň malé nádeje, avšak aj tie sa skončili veľmi rýchlo, akonáhle začali do deja vstupovať čoraz imbecilnejšie postavy. Scenár žiadny, gore mizerné, dej otupný, herecké výkony absolútne nemienim komentovať, takže celkový zážitok za nula bodov. Mimochodom, myslím, že nemusím rozoberať, ako neskutočne mi bolo u prdele, kto je vlastne vrahom. To už radšej 90. roky a všetky "Tajomstvá minulého leta" naraz.(10.3.2013)

Aj keď je Sorority Party Massacre / Grizzly Cove založený viac na humore a pekných babách, než na napätí a hororovosti, ja som sa celkom dobre bavil a vždy si pozriem radšej takýto odľahčený slasher než nejakú smrteľne vážnu amatérsku kravinu alebo tisíckrát otrepanú duchárčinu. Partia dievčat zo sesterstva sa vyberie na výlet do odľahlého rybárskeho mestečka a policajný kapitán tu pošle svojho problémového detektíva, aby nenápadne dohliadol na jeho dcéru, ktorá by tu mala byť. Po príchode ju však nemôže nájsť a keď navyše objavia mŕtvolu, ukáže sa, že je tu aj vrah, ktorý si na dievčatá rozhodol posvietiť. Ide o polovážnu, miestami až do paródie zabiehajúcu variáciu na kedysi obľúbené camp slashery a hoci sa tu človek nedočká nejakej originality, miliónového spracovania či ultimátneho gore, ako taká naivná žánrová jednohubka to podľa mňa vôbec nie je zlé. Btw., v niektorých dvd ripoch je úvodná scéna s mobilom, ktorú tu spomína ricci.s, chybne vložená až za záverečné titulky.(11.3.2013)

No já nemám námitek. Byla to správně ujetá píčovina. Úplně ideální na zabití nedělního odpoledne. Prostě brakovej komediálně laděnej slasher z předvídatelným vývojem a krásně tupými herci, ale mě to kdo ví proč opravdu pobavilo a za Sorba kterej to měl tak v prdeli až sem to nestíhal musím aspoň hvězdu přihodit.70%(9.3.2014)

• ARI50

No tak holky co to mělo jako být a pán detektiv tohle se vám nepovedlo.(1.12.2018)

• Rihan

20% z milosti.(5.2.2016)