Claire, Baptiste a Caesare su dávni a nerozluční priatelia z detstva. Ked sa Baptiste v čare zamilovanosti (a pod vplyvom novomanželky) zabudne zmieniť najlepším kamarátom Claire a Caesarovi o svojej vlastnej svadbe, kamarátske trio sa na čas odcudzuje. Po čase sa však paradoxne Baptistova manželka ozýva Caesarovi a Claire, aby im oznámila, že Baptista opúšťa. Kamaráti nemajú inú možnosť, než oznámiť túto smutnú správu Baptistovi, ktorý upadá do hlbokej depresie a následne do posadnutosti, až obsesie čistotou. Kamarát Caesar prichádza na nápad, ako depresívneho Baptista vytrhnúť zo smútku a objednáva kamarátovi spoločníčku (call girl), ktorá za peniaze zinscenuje náhodné stretnutie a začne Baptistovi dvoriť. Ten sa do nej zamiluje, ale Caesarovi sa postupne míňajú peniaze a spoločníčka odmieta pracovať zadarmo. Pri tom všetkom Caesar ešte rieši svoje ľúbostné problémy, ktoré naoko skrýva, Claire hľadá svoju biologickú matku a láska ju tiež neminie. (Mitsouko)

Mitsouko

Ľahká a svieža letná komédia vhodná aj pre nenáročného diváka, plná výborného situačného humoru. Dejová línia udržiava humorné tempo od prvej scény, kde Claire v rozčarovaní ukazuje Baptistovej novomanželke , čo si o nej myslí hodením krémového koláča do tváre (ako v klasickej groteske). Nasledujúce vyobrazenie depresívneho Baptista, ktorý iba poliháva a starostlivosťo neho si striedajú priatelia (ako o malé dieťa), a znovu nabraný Baptistov dych a nový zmysel života nájdený v čistote a upratovaní (čistiť čistiaci prostriedok a leštiť závozníka aj s nákladiakom), ktorý je duchaprítomne použitý ako zámienka na zoznámenie so zaplatenou spoločníčkou, ma nútil po celý čas sa usmievať. Francúzsky humor nesklamal. ()