Kumaré

všechny plakáty

Dokumentární film o muži, který se vydává za moudrého indického guru a v Arizoně si kolem sebe vytváří skupinu následovníků. Na vrcholu popularity musí guru Kumaré  odhalit svým učedníkům nejen svou pravou identitu , ale také své nejvyšší učení. (Margerie)

Gedzby

Ten se do té své recese pěkně zamotal, když viděl, co pro ty lidi začal znamenat. Co prokázal?? Že spousta guru jsou šarlatáni a že je člověk nepotřebuje a současně, že lidé potřebují vůdce a bez "guru" to prostě nedají. Můj závěr: všechno čemu TY věříš a co pro TEBE funguje, je správné (pokud to neubližuje druhým). ()

Davered

Jak jednoduche je zmanipulovat lidi a vymyt mozky - staci narust vlasy, plnovous, a legitimne pusobici guru je na svete. Ackoliv tento "boratovsky" pusobici dokument misti zavani cynickou exploataci nekolika nesmirne naivnich Americanu, jeho prinos k interpretaci podstaty nabozenstvi stoji za to, stejne jako poselstvi o tom, ze uvnitr kazdeho cloveka se nachazi vetsi sila nez v jakemkoli religioznim symbolu ci doktrine. ()