poster

Rána pod pás (TV film)

Drama

Československo, 1981, 70 min

 • LiVentura
  ***

  Pan Ráž stále v kondici.. Jedna z jeho posledních hlavních rolí před kamerou.(21.7.2016)

 • rakovnik
  ***

  Poměrně přímočarý a lehce předvídatelný děj byl oživen několika drobnými zvraty a poměrně nečekanou pointou. Jenže krásné oči Evy Jakoubkové a pošetilé nabídky Vladimíra Ráže nedokázaly z televizní inscenace udělat to pravé drama, obzvláště, když dramatické vstupy postavy Martina Štěpánka byly dle mého tím nejslabším článkem děje. Díky milosrdné stopáži alespoň jednou koukatelné.(12.9.2013)

 • Pitryx
  ***

  Zase jsem nepochopil ten konec s tím dědictvím. Celou inscenaci jsem to tipoval na dílo Roberta Hadleyho Chaseho, netuším proč. Psal podobné věci, takže asi proto. Herci byli dobří, leč poněkud se to táhlo. O překvapeníčka nouze nebyla, a tak nevidím důvod nedat šedesát procent. Nevím, jaký je rozdíl mezi verzemi, moje měla sedmdesát minut, ale na YT je verze o deset minut kratší. V původní poznámce jsem měl, že Petra řekla Hubertovi, že je podnájmu u Cernana, a že u něj být nechce. Tady to bylo se třemi stovkami. Asi jsem se v tom prvním případě přeslechl.(1.11.2019)

 • Tommassi3
  **

  "A kdybych to tu podepsala teď hned, abych už sem nikdy nemusela chodit ?? Mně se totiž nechce platit ty poplatky.." Drama vypovídající o střetu stárnoucího muže s dvojicí podvodníčků vytahuje z hlubokých vod podprůměru orámovaného nezměrnou nudou plnou podivně prázdných rádoby hlubokých dialogů snad jen jako vždy skvělý Vladimír Ráž se svým podmanivým hlasem a opravdu zdařilý (ne)čekaný finální zvrat.. Palčivou otázkou zůstává, co chtěl vlastně svým velmi podivným filmem Evžen Němec skutečně říci, protože vývoj a jednání většinou nesympatických mdle zahraných postav postrádá často smysl, stejně tak režisérovi nemůžu odpustit, jak neskutečně promrhal účast Martina Štěpánka, jehož přehrávání na jednoho působí opravdu bolestivě..(10.9.2013)

 • LadyPupu
  **

  Rána pod pás. To sedí. To byla. Roztahané to bylo až běda. Jakoubková tam pořád hulila, do toho se tvářila unyle, ale že by předváděla nějaký ultra herecký výkon, to mi nepřišlo. To Štěpánek toho hajzla hrál výborně. Na něj mě bavilo se koukat. Ještě víc mě bavilo koukat se na Kodeta, jenže ten se tam moc neohřál. Škoda.(24.2.2016)