Screener (TV pořad)

Slovensko, 2011, 10-15 min

Peter Konečný

Účinkují:

Peter Konečný

Zajímavý internetový pořad o filmech. Je to slovensky a docela dobře udělané. Autor si vždy vybere žebříček nějakých filmů a ten odprezentuje. Někdy to fakt stojí za to. :D(6.1.2015)

Objektívne troječka, ale tak niektoré epizódky sú podarené a najmä rozoberá filmy z hlbšej podstaty (v okrajovosti) než všetky reklamné shoty a televízne programy (komplexne)... Ale musím ostať pri troch, Konečný moc často opakuje tie isté tituly a týždenníky už prestávajú byť tématicky atraktívne ako rok, dva dozadu... Samozrejme, najviac ma teší diel s rebríčkom Sight and Sound 2012 :).(14.4.2014)

"Peter Konečný "Screener" Kinema a SME o filmoch" - taký je celý názov programu - sa ako jedna z mála relácií na serveri sme.sk oddá pravidelne sledovať. Pretože autor a moderátor sa vo filmových aj hudobných vodách vyzná, má príjemný hlas i zmysel pre humor. Každotýždenné potešenie. Zvlášť odporúčam časť s názvom "Pozrite si desať skutočne príšerných videoklipov". Neskutočne pobavila a obohatila o viacero skvele obskúrnych interpretov česko-slovenskej pop-music. Naopak diely o reklamách, či videohrách zaváňajú výkalmi, nech je už dôvod zaoberania sa týmito javmi akýkoľvek (sponzorský, finančný, koníček autorov relácie...). Preto z hodnotenia hviezdičku odoberám.(10.12.2013)

Zaujímavý nápad, takto dať dokopy - novinky v kinách, zaujímavosti rebríčky atď. Relácie Petra Konečného počúvam v Rádiu Slovensko a keď som začal čítať SME.sk tak som tam našiel aj túto reláciu. Zaujalo ma pútavé rozprávanie, filmové zaujímavosti a sympatický prístup.(16.5.2017)

Najväčším problémom je jednoznačne dĺžka a miestami prílišná špecializácia jednotlivých web-epizód. Napriek tomu sa jedná o komplexný, na naše pomery kvalitný filmovo-publicistický program, prehľadne ilustrujúci a približujúci aktuálnu filmovú scénu. A to tak, aby bola prístupná každému, relácia nezdržovala a nenudila. A sem-tam nejaká tá chuťovka nezamrzí... Dodatočne je však čoraz zreteľnejšia plytkosť a nedostatočnosť prezentácie vybraných diel. S pomaly narastajúcimi skúsenosťami a rozhľadom v rámci svetovej kinematografie mi to už jednoducho začína byť príliš málo. Stále však v konkurencii iných relácií vo väčšom formáte (ehm, Kinorama) viac než obstojné. 70%(14.4.2014)