Komentáře uživatelů k filmu (1 031)

 • flanker.27
  odpad!

  Už zase střela do hodinek. Jako v Černý zmiji to beru, derivace "medailonek" ve Žhavejch výstřelech 2 taky ušla, ale napotřetí totéž, když to není parodie? Jak je to směšnej film, tak musím říct zlatej Den nezávislosti. Ve srovnání s konkurenčním Olympus Has Fallen snad ještě horší, tam ve vší blbosti aspoň tu rozstřílenou vlajku mohl divák filmu věřit... P. S. Jestli věříte, že vaše dítě bude hystericky vřískat "zastřelili prezidenta", klidně moje hodnocení ignorujte.(20.10.2013)

 • golfista
  ****

  Tyhle katastrofický kraviny by mohl Emmerich vyučovat .... V úžasném tempu, správně namíchané napětí a vtip, a hlavně s patřičnou dávkou nadhledu pojatá destrukce dvou ikon Washingtonu. Je tam spousta všech možných klišé a několikrát viděných zápletek, ale stejně jsem se moc dobře pobavil :)(20.10.2013)

 • verbal
  ***

  Down z Bílého domu je typický Rollo. Z patosu hustého tak, že by se dal krájet a dost možná ještě hustšího se objeví čokoládový prezident, za zvuku molových houslí ocituje Lincolna, díky němuž dneska netrhá bavlnu pod bitchem otrokáře někde u Savanah, a může si v klidu prezidentovat, přičemž se všem Seveřanům v jeho štábu štěstím rozzáří oči a roztáhnou tváře do širokého, dobrosrdečného úsměvu, protože nebydlí v Harlemu. No, měl jsem co dělat, abych v prvních pěti minutách nehodil kosu. Doufám, že jednou bude na oplátku taky takhle masturbovat třeba Spielberg, až Angelu Merkelovou vystřídá v Německu Atatürk Uzunoglu. A pak začnou Emmerichárny. Co se dá vyhodit do luftu, to vybuchne, co se může zřítit, se zřítí, a to včetně několika vrtulníku a stíhaček, klaďasové ustřelí na sto metrů mouše křídla i s mokrou špuntovkou se zakřivenou hlavní, záporáci padesátimilimetrovým těžkým kulometem z metru minou i Washingtonův památník a většinu kapku přemrštěné stopáže se neherecký, ušatý manekýn snaží schovat negra v tmavém tunelu. Každopádně je to i tak lepší než drátem do oka, ale daleko horší a trapnější, než když před měsícem Upadl Žérárovi foťák.(7.8.2013)

 • Douglas
  ****

  Pro mě jedno z nejméně očekávaných překvapení letošního roku, parádní hra se starými i novými postupy - rozbor, ve kterém objasňuji, proč je podle mě White House Down vynikající film, najdete tradičně na Douglasových poznámkách.(22.7.2013)

 • Gemini
  **

  Jsem asi příliš malý žánrový fajnšmekr, abych si dokázal další onátělníkované tančení Dredericka, pardon, Channinga Tatuma v dešti - tentokráte kulek - užít tak jako bych to jistě dělal, kdyby mi bylo dvanáct. To jsem totiž nadšeně hltal daleko (ve všech ohledech) lacinější akční béčka. Teď už se můžu jen uchechtnout, když černý prezident v romantických záběrech obdivuje pomník Abrahama Lincolna, dvanáctileté děvče mává prostřílenou americkou vlajkou a asi francouzsko-ruská (who cares, že?) banda slizkých padouchů podniká patriotické akty, při kterých létají na všechny strany vraky aut, kusy budov a statisíce střel - to vše za striktního lamího PG-13. Tohle prostě ne, a nevím kde je chyba, protože Commando je objektivně daleko pitomější, ale baví mě dodnes o několik řádů víc;) White House Down je prostě naprosto nevinné mozek vypínající popcornové chroustání, což z něj vedle cíleného propagandistického zla Olympus Has Fallen dělá téměř svátost, ale kdybyste se mě zeptali, na co z toho se máte podívat, pošlu vás (s varováním) do náruče R-kovému Butlerovi. Pro mě je tohle naprosto zbytečná záležitost a ani chromované RPGčko v opěradle prezidentské sedačky v Beastovi to nezachrání... 50%, protože natahovat to dost přes dvě hodiny je ubíjející.(31.1.2014)

 • Tosim
  ***

  Na mnoho rejžů, tím více na Emmericha, je tohle omezený prostor, takže snímek čím dál víc s přibývajícími minutami upadal do stereotypu. Zda je film pro či protiamerický je zbytečné hodnotit, ne proto, že se jedná o akčňák, ale obě strany mají svůj prostor a tak si zastánce té či oné může v klidu vybrat. Ke konci na mě té střelby bylo už poněkud moc...asi stárnu. :o)(21.11.2013)

 • Tom Hardy
  ****

  Nečekal jsem nic a dostal takřka všechno. Nebýt nízkého ratingu, neměl bych de facto za co strhávat body. Ano, je to hrozně oldschool, vrcholně zapracovala nostalgie a všechno už jsme viděli jinde. Ale tak čistou žánrovku, která by podobně důsledným způsobem zpracovala své téma, to už jsem neviděl léta. White House Down je film propadlý časem - ukázka toho, jak se točilo počátkem devadesátých let. Uvědomělý záporák se zábavnými poskoky, opravdu vtipné vedlejší postavy, hláškující a zranitelný hrdina, sázka na fyzickou akci a žádné zbytečné kejkle okolo. Lebedil jsem si a zamáčkl slzu pri představě, že je to příběh Johna McClanea Jr.. Tatumovi bych ho věřil bez zaváhání. Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku a pro mě osobně dost možná nejlepší klon/nástupce klasické Smrtonosné pasti. Více zde.(19.7.2013)

 • Isherwood
  ****

  Paráda. Vanderbiltův scénář režíruje Emmerich s takovou chutí a úderností, až jsem nadšením nadskakoval v křesle. Koncept Skály a Smrtonosné pasti vydestilovaný do ideálního mixu, který se nebojí zatnout do akce i zdravé nadsázky, ideálně skloubené dohromady, jako třeba v trávníkové rally. Emmerich Ameriku miluje, ale zároveň v srdci nosí kus uštěpačného Evropana, který ví, jak tuhle modlu sarkasticky šťouchnout. Herci na jedničku, hlavně Tatum rozprášil lehké rozpaky a bílé tílko v závěru si zaslouží, plus ta malá holka je nejlepším dětským elementem v akci od třetího Iron Mana. Svým způsobem přesná trefa v každé žánrové disciplíně. 4 a ½.(4.10.2014)

 • Malarkey
  ***

  Točil to Roland Emmerich, takže co jiného bych mohl čekat. Vlastně jo, mohl jsem čekat něco jiného, protože Bílej Dům už jednou odpálil a to v Den nezávislosti. Tady akorát vyplenil prezidentské komnaty, zryl prezidentovi trávník, pošramotil plot, jezírko a tak dále. A bylo to příjemný to vidět. Skoro jsem si říkal, jak moc se tahle filmová replika přibližuje originálu. Bejt mu to totiž hodně blízko a já bejt terorista, tak tenhle film budu mít jak naučnou encyklopedii. Film jako takový je tak nějak klasickej poctivě odvedenej akčňák, což Roland prostě umí. To se mu upřít nedá a já si u toho skvěle odpočinul.(24.8.2014)

 • J*A*S*M
  ***

  Sledovatelná náhrada za pátou Smrtonosnou past. Bavil jsem se o poznání víc než u tematicky spřízněného Olympus Has Fallen.(16.12.2013)

 • Cervenak
  ***

  Niežeby to nebolo zábavné. Úvodná polhodina s predstavovačkami postáv je zdanlivo nekonečná, ale potom vypukne prestrelka, ktorá trvá prakticky až do konca. Najviac na nej prekvapí, že je to viac kontaktná oldschool akcia než nejaké digitálne zázraky. Ubehne to ako voda, takže ani nevadí, ako veľmi je to predvídateľné a ako nešikovne sa tam miešajú vážne a humorné, takmer parodické polohy. Má to aj celkom solídnych zloduchov, ktorí sú rozhodne pravdepodobnejší než nejakí kórejskí rákosníci. Problém je teda hlavne v tom, že záchrancu prezidenta nehrá Gerard Butler a že tam po každom výstrele niekomu nevybuchne hlava.(10.7.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Emmerichu, Emmerichu co s tebou mám dělat ty kluku ušatá. Na jednu stranu náš hezky povozíš na garden bílýho domečku, rozesmejěš, zaakčníš a člověk si říká, joooo takhle nějak sem si to představoval, jenže Rolande, co ty rodinný ťintily mintily, furt dcera sem, dcera tam, to bylo jak nepovedená odnož Kramer vs. Kramerová 2, tyhle kýble prázdnejch keců z filmu vylejt, tak mě tu teď hraje americká hymna a pálím pětihvězdama. Ne fakt ,kombinace akčňáku co se v mnoha momentech evidentně nebere zase tak vážně z rodinným dramatem, to je jak prcat prasnici divokou s tím, že je to vlastně taky ženská. Nebudu za ježibabu a napalím tomu tři, protože ty akčně - zábavný sekvence, zejména uprostřed filmu to fakt dotáhli až na můj smích a to já zase umím ocenit.(17.7.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $150miliónovTržby USA $73,103,784Tržby Celosvetovo $205,440,387Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,113,665 //počet predaných kusov 294,773Tržby za predaj DVD v USA $15,537,594 //počet predaných kusov 712,267║ vysoko oktánová banálna béčkovina, ktorá ide v šľapajách akčných filmov 80.-90.rokov keď sa na nás valili Smrtonosné pasce, zbrane,... až po Prepadnutie v Pacifiku, lenže tu je jeden malý problém tú nie je taký výživný hlavný hrdina, aj keď Channing Tatum sa snaží ale daný patričný lesk proste nemá, je to proste stále také prerostlé decko a nie drsný chlapák ktorý dokáže zloduchov likvidovať po desiatkach a na akejkoľvek vážnosti tu nepridáva ani odľahčujúca vložka lebo komických vsuviek tu je viac než dosť, takže keď sa to ani na moment neberie ani trochu vážne tak v rámci béčkovej zábavnosti sa to dá lebo ide o čistokrvného Emmericha akého poznáme z ID4, lebo tu zas musí všetko čo mu príde do cesty megalománsky zničiť takže Biely dom fakt padne, takže o akciu núdza nie je a poteší aj celkom pôsobivá kamera,.... zas čo nepochopím, kto zas dokázal na túto Emmerichovú žúrku, prispieť tie pekné peniaze /videl v kine: 60%/ __moja recenzia(21.7.2013)

 • Marigold
  ***

  Po republikánech natočili svůj akční blockbuster i demokrati, takže je tam míň krve, víc uvědomělých blogerek 12-, víc míru, pravicových radikálů, černých prezidentů, co jsou cool a mluví sprostě, víc zkažených zbrojních lobbistů a míň bipolárního vidění světa (netýká se ovšem vnitropolitické situace). Emmerich pokračuje ve své světospasitelské misi odstartované eko agitkou Den poté. Tenhle vyměklý a korektní derivát Die Hard nicméně ukazuje, že Rolandovi se třese ruka a film tak připomíná společné odpoledne Jihočeských matek a Dětí Země. Všichni si tu dělají, co se jim zrovna zlíbí a výsledkem je sluníčkový zmatek, kterému jakýs takýs řád dodávají Tatum a Foxx. Jestli mám volit mezi nateklým Mažňákem Butlerem, nebo uhlazeným Losnou Tatumem... vzdávám se volebního práva. PS: Sorry, den poté volím přeci jen Rolanda.(16.7.2013)

 • larelay
  ****

  neuveritelne zabavna popcornovka... ujo emmerich je skutocny macher. mohol by o tychto filmoch vyuucovat...(17.11.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Kdo by to byl řekl, že zrovna Rolandu "zapněte co nejvíc počítačů a vyrenderujte mi zničení světových památek" Emmerichovi tak moc půjde k duhu klasické pojetí akce? Vzít si to z Pádu Bílého domu to nejlepší (tedy Butlera s Eckhartem a eRkovou nekomprominost) a zbavit se občasné infantility i rodinných eskapád, tak už by stačilo jen aby zdejší John pronesl "jupíjájej šmejde" a bylo by tu rázem důstojné pokračování Smrtonosné pasti.(12.10.2013)

 • KarelR
  ****

  Nahláškované letní potěšení, kterým se Emmerich ladně vrací k nejzručnějším blockbusterovým režisérům. Správně šmrncovní a napínavé, s únosnou dávkou patosu, hlavně ale s tunou nadhledu a nejzábavnější partou záporáků za hodně dlouhou dobu. Chyběl jsi mi, Rolande! (8/10)(16.7.2013)

 • Superpero
  ****

  Totálně přehnaná zábava s dobrým a vtipným Tatumem, který i s mladým kukučem hraje fotra a má občas takový, až willisovský hlášky. Celý film je fakt spíše sranda, ale akce není ošizená a při driftování na zahradě Bílého Domu si vrchovatě užijete obojí. Nejmonumentálnější je určitě nálet Black Hawků, ale i všechny přestřelky jsou v pořádku. Jen po každé z nich přijde nasranej Jason Clarke a zařve "kurva zase upláchl," nebo tak něco. A práce s vedlejšími postavami je zvládnutá na jedničku. Dokonce mi bylo líto té Tatumovy slečny, co mu zařídila lístky na prohlídku.(17.7.2013)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,222 // Otvárací Víkend USA: $24,852,258 //(26.10.2013)

 • Fr
  **

  ,,NAŠE ZEMĚ JE SILNĚJŠÍ NEŽ JEDEN DŮM“… /// Emmerich vod začátku dělá to, co umí nejlíp: chrlí tuny vlasteneckýho patosu. A to i tehdy, když vlastně vo nic nejde. Všichni mluvěj jak z příručky a stejně nafrnděná je i hudba. OK, beru to, stejně jako parchanta nabušenýho vědomostma vo tom baráku před demolicí a prezidenta, kterej je tady tak nějak pro nás, lidi. Pak šest (maximálně vosum…) sociopatů vyjebe s celým osazenstvem, a všichni co se smáli Fuguaově partě hladovejch žluťáků ze severu, asi potupně vrhnou. Ch. Tatum se snaží dokázat, že v G.I.Joe měl chcípnout někdo jinej a do toho všeho tam pípá alarm, což je k nasrání. Hroutí se burza (Rolande, ty krávo, ty myslíš na fšechno!), Vadim rozbil vázu (z dynastie Ming, 16. století, dar od královny Alžběty II – poznámka pro ty, kteří chtěli jet do Bílýho domu jen kvůli ní…) a kybernetickej mág v rytmu vážný hudby něco kutí. Pokusy o hlášky nefungujou. Ach jo. Ještě že je tam ta statečná holka, páč ty sračky, co se tam dějou, se asi museli doopravdy stát, jelikož tohle by nikdo nevymyslel. Emmerich podlehl kouzlu vlastní výjimečnosti a do Bílýho domu narval i automobilovou honičku. Teď už vím jedno (což ti mohlo bejt jasný před 50ti větama…) - je to ČURÁK! Chytám záchvaty smíchu a do hajzlu hážu zbytek mozku a ostatní nepotřebný věci (manželku? Jak víš, že ji už nebudu potřebovat?...). Takže tady sedím poblitej, bez mozku (jako vždycky…), ale vysmátej. BŮH NÁM ŽEHNEJ! Tohle musíte vidět! Ten génius dokázal narvat všechny neduhy akčních filmů do jednoho, sejmul všechny, jenž maj do prdele díru a zničil každou věc, co nese známky kovu. A PRO NÁS U BÍLÉHO DOMU JE TO NEUVĚŘITELNÁ CHVÍLE… Bohužel (bohudík) já tam nebyl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se na prohlídku Bílýho domu. 2.) Zjistím, že do Somálska měli místo Jestřábů poslat Tatuma. 3.) Chtěl bych dr. Cholouška seznámit s ještě větším bláznem, než je Franta Koudelka. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(16.10.2013)

 • tron
  ***

  Žiadny zázrak, čakal som viac. Ale bavilo ma to viac, ako konkurenčný (a drsnejší, ale krv nie je všetko) Pád Bieleho domu. Jednak akciu zvláda lepšie Roland Emmerich. Jeho film pôsobí a vyzerá mohutnejšie a vôbec lepšie. Jednak dvojka Tatum/Foxx je sympatickejšia a zohratejšia. Navyše ide v podstate o buddy movie, nakoľko v Útoku na Biely dom nie je (na rozdiel od konkurencie) prezident väčšinu času uväznený, ale motá sa pod nohami svojho bodyguarda, čo vyvoláva mnohé vcelku milé a úsmevné situácie.(29.11.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace