Reklama

Reklama

Washingtonský policista John Cale touží stát se členem prezidentské ochranky, není ale přijat. Vezme svou jedenáctiletou dceru Emily aspoň na prohlídku Bílého domu, a právě v tu chvíli obsadí budovu teroristé vedení zrádcem – šéfem tajné služby. Ten má s prezidentem Sawyerem (černým či ne-bílým, jak se dnes hyperkorektně říká) nevyrovnaný osobní účet – jeho syn, který sloužil u námořní pěchoty, zahynul při akci, kterou prezident nařídil. Teroristický útok má ale širší pozadí, organizuje ho vojensko-průmyslový komplex výrobců zbraní, kteří chtějí vyvolat 3. světovou válku. Otec a dcera jsou v kritickém okamžiku rozděleni, každý z nich ale rozjíždí svou vlastní akci. Emily svým chytrým telefonem teroristy natáčí a videa odesílá na YouTube, čímž přispěje k jejich ztotožnění. Padouchům, kteří jsou v mnohonásobné přesile, hacknuli všechny počítačové systémy a zmocnili se atomového kufříku, se začíná plán rozpadat pod rukama... (TV Nova)

(více)

Videa (10)

Trailer 3

Recenze (1 068)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem nic a dostal takřka všechno. Nebýt nízkého ratingu, neměl bych de facto za co strhávat body. Ano, je to hrozně oldschool, vrcholně zapracovala nostalgie a všechno už jsme viděli jinde. Ale tak čistou žánrovku, která by podobně důsledným způsobem zpracovala své téma, to už jsem neviděl léta. White House Down je film propadlý časem - ukázka toho, jak se točilo počátkem devadesátých let. Uvědomělý záporák se zábavnými poskoky, opravdu vtipné vedlejší postavy, hláškující a zranitelný hrdina, sázka na fyzickou akci a žádné zbytečné kejkle okolo. Lebedil jsem si a zamáčkl slzu pri představě, že je to příběh Johna McClanea Jr.. Tatumovi bych ho věřil bez zaváhání. Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku a pro mě osobně dost možná nejlepší klon/nástupce klasické Smrtonosné pasti. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Down z Bílého domu je typický Rollo. Z patosu hustého tak, že by se dal krájet a dost možná ještě hustšího se objeví čokoládový prezident, za zvuku molových houslí ocituje Lincolna, díky němuž dneska netrhá bavlnu pod bitchem otrokáře někde u Savanah, a může si v klidu prezidentovat, přičemž se všem Seveřanům v jeho štábu štěstím rozzáří oči a roztáhnou tváře do širokého, dobrosrdečného úsměvu, protože nebydlí v Harlemu. No, měl jsem co dělat, abych v prvních pěti minutách nehodil kosu. Doufám, že jednou bude na oplátku taky takhle masturbovat třeba Spielberg, až Angelu Merkelovou vystřídá v Německu Atatürk Uzunoglu. A pak začnou Emmerichárny. Co se dá vyhodit do luftu, to vybuchne, co se může zřítit, se zřítí, a to včetně několika vrtulníku a stíhaček, klaďasové ustřelí na sto metrů mouše křídla i s mokrou špuntovkou se zakřivenou hlavní, záporáci padesátimilimetrovým těžkým kulometem z metru minou i Washingtonův památník a většinu kapku přemrštěné stopáže se neherecký, ušatý manekýn snaží schovat negra v tmavém tunelu. Každopádně je to i tak lepší než drátem do oka, ale daleko horší a trapnější, než když před měsícem Upadl Žérárovi foťák. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jsem asi příliš malý žánrový fajnšmekr, abych si dokázal další onátělníkované tančení Dredericka, pardon, Channinga Tatuma v dešti - tentokráte kulek - užít tak jako bych to jistě dělal, kdyby mi bylo dvanáct. To jsem totiž nadšeně hltal daleko (ve všech ohledech) lacinější akční béčka. Teď už se můžu jen uchechtnout, když černý prezident v romantických záběrech obdivuje pomník Abrahama Lincolna, dvanáctileté děvče mává prostřílenou americkou vlajkou a asi francouzsko-ruská (who cares, že?) banda slizkých padouchů podniká patriotické akty, při kterých létají na všechny strany vraky aut, kusy budov a statisíce střel - to vše za striktního lamího PG-13. Tohle prostě ne, a nevím kde je chyba, protože Commando je objektivně daleko pitomější, ale baví mě dodnes o několik řádů víc;) White House Down je prostě naprosto nevinné mozek vypínající popcornové chroustání, což z něj vedle cíleného propagandistického zla Olympus Has Fallen dělá téměř svátost, ale kdybyste se mě zeptali, na co z toho se máte podívat, pošlu vás (s varováním) do náruče R-kovému Butlerovi. Pro mě je tohle naprosto zbytečná záležitost a ani chromované RPGčko v opěradle prezidentské sedačky v Beastovi to nezachrání... 50%, protože natahovat to dost přes dvě hodiny je ubíjející. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Na mnoho rejžů, tím více na Emmericha, je tohle omezený prostor, takže snímek čím dál víc s přibývajícími minutami upadal do stereotypu. Zda je film pro či protiamerický je zbytečné hodnotit, ne proto, že se jedná o akčňák, ale obě strany mají svůj prostor a tak si zastánce té či oné může v klidu vybrat. Ke konci na mě té střelby bylo už poněkud moc...asi stárnu. :o) ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Pro mě jedno z nejméně očekávaných překvapení letošního roku, parádní hra se starými i novými postupy - rozbor, ve kterém objasňuji, proč je podle mě White House Down vynikající film, najdete tradičně na Douglasových poznámkách. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (25)

  • Ve filmu se objeví několik zvláštností při použití protitankových zbraní. Nejdříve teroristé použijí FGM-148 Javelin na sestřelení útočících helikoptér. Střely přitom vyletí rovnou a ne tak jak by správně měli – pneumaticky vytlačeny a až posléze zažehnout a vyletět do vzduchu. Mj. zpětný výšlech by popálil jednoho z teroristů. A když posléze, při honičce limuzín okolo Bílého domu, tank prorazí plot, použijí teroristé raketomet RPG 7. Ten je na takovou vzdálenost těžce nepřesný a pokud by se i přesto zadařilo jak je ukázáno ve filmu, dost těžko by dokázal zničit tank Abrams takhle ze předu. To právě Javeliny jsou přímo určené na ničení nepřátelských tanků (už kvůli jejich schopnosti vyletět vysoko do vzduchu a zasáhnout cíl shora) (Guilemot)
  • Okrem odkazu na známu snímku Deň Nezávislosti (1996) je možné si všimnúť aj odkaz na film Skala (1996), a to v momente, keď jeden z návštevníkov Bieleho domu povie "Tour's Over". (MikaelSVK)
  • Keď ide John Cale (Channing Tatum) s americkým prezidentom do podzemia Bieleho domu, nezavrú za sebou mreže. V nasledujúcej scéne, keď sa do podzemia dobýjajú teroristi, sú však uzatvorené. (Laslo)

Související novinky

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá…

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Seznam nejlepších filmů roku 2013 dle ČSFD.cz si můžete nechat zobrazit ve specifičtějším výběru Žebříčků, a to i zvlášť pro jednotlivé žánry. V celkovém žebříčku divácké líbivosti vedou s úžasnými…

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

13.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s…

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

30.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a…

Reklama

Reklama