Vzhľadom na Emmerichovu povesť tu americká vlajka neviala tak často, ako som si myslel. Je pozoruhodné, že v rovnaký čas vznikly dva filmy s rovnakým dejom. Na mňa lepšie zapôsobil film A. Fuqua s G. Butlerom, ale ani toto nebolo zlé. Emmerich zlákal nečakane veľké množstvo známych mien a mnohým z nich určite nevadilo, že jeho filmy nikdy nemali oscarové ambície. Film ma dlho nelákal, počkal som si na premiéru na tv Markíza. Trošku som ostal zaskočený, pretože z plagátu k filmu som si myslel, že J. Foxx je jedným z prezidentovej ochranky a on rovno druhý Obama...Celkovo slušná akčná jednohubka v istých momentoch pripomínajúca klasiku Smrtonosná pasca. Ch. Tatum sa pokúša i hláškovať, ale Willis je Willis...60%.(21.6.2015)

Na mnoho rejžů, tím více na Emmericha, je tohle omezený prostor, takže snímek čím dál víc s přibývajícími minutami upadal do stereotypu. Zda je film pro či protiamerický je zbytečné hodnotit, ne proto, že se jedná o akčňák, ale obě strany mají svůj prostor a tak si zastánce té či oné může v klidu vybrat. Ke konci na mě té střelby bylo už poněkud moc...asi stárnu. :o)(21.11.2013)

Letošek je rokem Smrtonosných pastí. Ta pátá s McClanem byla paradoxně nejmíň smrtonosná i zábavná, ta s Butlerem, která nás poprvé vzala tam, kde se měl McClane ocitnout už dávno, až moc opsaná, rutinní a nudná, a tak pořádně sklapla až tahleta třetí. Emmerich, ačkoli měl ze všech jmenovaných zdaleka nejvyšší rozpočet, paradoxně nevítězí epičností (poněkud nenápadité) akce a za peníze, za které jindy srovnává se zemí celá města, zničí tady jen dva baráky (a ten Bílý už v minulosti několikrát zničil efektněji a nápaditěji), letadlo a pár helikoptér a aut. Boduje ale nejlepším scénářem a nadhledem - Channing s Foxxem představují vtipnou dvojku, jejíž počínání mi evokovalo dva kamarády pařící spolu na Playstationu, pobaví i záporáci (ale pět důležitých/výrazných padouchů je už trochu moc) a hrdinova vzpurná dcerka mě kupodivu bolestivě neiritovala a při jejím závěrečném odvolávání náletu mi stekla po tváři společná slza smíchu i dojetí.(24.7.2013)

Útok na Bílý dům považuji za o třídu lepší než jeho Pád. Zejména proto, že americké zbrojaře považuji za větší světové nebezpečí než celou Severní Koreu, ale hlavně tentokrát se to nebere příliiš vážně, hláškují tady snad i prezidentovy tenisky a v této atmosféře je velmi snadné přehlédnout nějaký ten logický nesmysl. Je to zkrátka zábavná ptakovina velmi vysokého levelu, která naprosto splňuje mé požadavky na odpočinkovou zábavu.(27.10.2013)

Paráda. Vanderbiltův scénář režíruje Emmerich s takovou chutí a úderností, až jsem nadšením nadskakoval v křesle. Koncept Skály a Smrtonosné pasti vydestilovaný do ideálního mixu, který se nebojí zatnout do akce i zdravé nadsázky, ideálně skloubené dohromady, jako třeba v trávníkové rally. Emmerich Ameriku miluje, ale zároveň v srdci nosí kus uštěpačného Evropana, který ví, jak tuhle modlu sarkasticky šťouchnout. Herci na jedničku, hlavně Tatum rozprášil lehké rozpaky a bílé tílko v závěru si zaslouží, plus ta malá holka je nejlepším dětským elementem v akci od třetího Iron Mana. Svým způsobem přesná trefa v každé žánrové disciplíně. 4 a ½.(4.10.2014)

• - Oválná pracovna Bílého domu, která se ve filmu objevuje, byla následně použita pro film X-Men: Days of Future Past (2014) Bryana Singera. Roland Emmerich poradil režisérovi Singerovi, aby alespoň změnil tapety. (Brousitch)

• - Je velice nepravděpodobné, aby střela z RPG-7 prorazila čelní pancíř tanku M1A1 Abrams a zničila jej. (p3tris)

• - Satelitné telefóny, ktoré používajú postavy vo filme, by v budove či lietadle nefungovali, pretože musia mať priamy výhľad na oblohu. (MikaelSVK)