Vzhľadom na Emmerichovu povesť tu americká vlajka neviala tak často, ako som si myslel. Je pozoruhodné, že v rovnaký čas vznikly dva filmy s rovnakým dejom. Na mňa lepšie zapôsobil film A. Fuqua s G. Butlerom, ale ani toto nebolo zlé. Emmerich zlákal nečakane veľké množstvo známych mien a mnohým z nich určite nevadilo, že jeho filmy nikdy nemali oscarové ambície. Film ma dlho nelákal, počkal som si na premiéru na tv Markíza. Trošku som ostal zaskočený, pretože z plagátu k filmu som si myslel, že J. Foxx je jedným z prezidentovej ochranky a on rovno druhý Obama...Celkovo slušná akčná jednohubka v istých momentoch pripomínajúca klasiku Smrtonosná pasca. Ch. Tatum sa pokúša i hláškovať, ale Willis je Willis...60%.(21.6.2015)

• Fr

,,NAŠE ZEMĚ JE SILNĚJŠÍ NEŽ JEDEN DŮM“… /// Emmerich vod začátku dělá to, co umí nejlíp: chrlí tuny vlasteneckýho patosu. A to i tehdy, když vlastně vo nic nejde. Všichni mluvěj jak z příručky a stejně nafrnděná je i hudba. OK, beru to, stejně jako parchanta nabušenýho vědomostma vo tom baráku před demolicí a prezidenta, kterej je tady tak nějak pro nás, lidi. Pak šest (maximálně vosum…) sociopatů vyjebe s celým osazenstvem, a všichni co se smáli Fuguaově partě hladovejch žluťáků ze severu, asi potupně vrhnou. Ch. Tatum se snaží dokázat, že v G.I.Joe měl chcípnout někdo jinej a do toho všeho tam pípá alarm, což je k nasrání. Hroutí se burza (Rolande, ty krávo, ty myslíš na fšechno!), Vadim rozbil vázu (z dynastie Ming, 16. století, dar od královny Alžběty II – poznámka pro ty, kteří chtěli jet do Bílýho domu jen kvůli ní…) a kybernetickej mág v rytmu vážný hudby něco kutí. Pokusy o hlášky nefungujou. Ach jo. Ještě že je tam ta statečná holka, páč ty sračky, co se tam dějou, se asi museli doopravdy stát, jelikož tohle by nikdo nevymyslel. Emmerich podlehl kouzlu vlastní výjimečnosti a do Bílýho domu narval i automobilovou honičku. Teď už vím jedno (což ti mohlo bejt jasný před 50ti větama…) - je to ČURÁK! Chytám záchvaty smíchu a do hajzlu hážu zbytek mozku a ostatní nepotřebný věci (manželku? Jak víš, že ji už nebudu potřebovat?...). Takže tady sedím poblitej, bez mozku (jako vždycky…), ale vysmátej. BŮH NÁM ŽEHNEJ! Tohle musíte vidět! Ten génius dokázal narvat všechny neduhy akčních filmů do jednoho, sejmul všechny, jenž maj do prdele díru a zničil každou věc, co nese známky kovu. A PRO NÁS U BÍLÉHO DOMU JE TO NEUVĚŘITELNÁ CHVÍLE… Bohužel (bohudík) já tam nebyl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se na prohlídku Bílýho domu. 2.) Zjistím, že do Somálska měli místo Jestřábů poslat Tatuma. 3.) Chtěl bych dr. Cholouška seznámit s ještě větším bláznem, než je Franta Koudelka. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(16.10.2013)

Down z Bílého domu je typický Rollo. Z patosu hustého tak, že by se dal krájet a dost možná ještě hustšího se objeví čokoládový prezident, za zvuku molových houslí ocituje Lincolna, díky němuž dneska netrhá bavlnu pod bitchem otrokáře někde u Savanah, a může si v klidu prezidentovat, přičemž se všem Seveřanům v jeho štábu štěstím rozzáří oči a roztáhnou tváře do širokého, dobrosrdečného úsměvu, protože nebydlí v Harlemu. No, měl jsem co dělat, abych v prvních pěti minutách nehodil kosu. Doufám, že jednou bude na oplátku taky takhle masturbovat třeba Spielberg, až Angelu Merkelovou vystřídá v Německu Atatürk Uzunoglu. A pak začnou Emmerichárny. Co se dá vyhodit do luftu, to vybuchne, co se může zřítit, se zřítí, a to včetně několika vrtulníku a stíhaček, klaďasové ustřelí na sto metrů mouše křídla i s mokrou špuntovkou se zakřivenou hlavní, záporáci padesátimilimetrovým těžkým kulometem z metru minou i Washingtonův památník a většinu kapku přemrštěné stopáže se neherecký, ušatý manekýn snaží schovat negra v tmavém tunelu. Každopádně je to i tak lepší než drátem do oka, ale daleko horší a trapnější, než když před měsícem Upadl Žérárovi foťák.(7.8.2013)

Pro mě jedno z nejméně očekávaných překvapení letošního roku, parádní hra se starými i novými postupy - rozbor, ve kterém objasňuji, proč je podle mě White House Down vynikající film, najdete tradičně na Douglasových poznámkách.(22.7.2013)

Emmerichova revize akčního žánru, která byť se tak tváří, se nebere vůbec vážně a velmi výživně pracuje s akčním klišé a s paletou postav, které nejsou zcela úplně debilní. Scénář je velmi neskrytou kombinací DIE HARD (místy doslovně), COMMANDA (místy doslovně) a bondovky GOLDENEYE (divoká postava IT padoucha), ale maká zcela fantasticky a často mění pravidla hry. Sic jen v maličkostech, ale o to víc potěší - např. v momentě, kdy se Channing Tatum chystá odstavit jednoho padoucha hozeným granátem a ten, místo aby se s úpornou grimasou nechal odpálit, mu gránát po chvilce váhání kopne zpět. Ostatně scénář napsal James Vanderbilt, který mimo jiné napsal scénáře k remakům dvou verhoevenovských akčních klasik - ROBOCOP a TOTAL RECALL. Scény totálně vykouřené epiky a lá Joey King se snáží odvolat bombardování Bílého Domu heroickým máváním americkou vlajkou je pak potřeba vnímat jako mistrný humor zápodoněmeckého režiséra, který nemá nic radši, než dobře klimatizovaný multiplex. 90% (hlavně zá hodně táhlý úvod)(24.12.2016)

• - Kvůli sladění harmonogramů Channinga Tatuma a Jamieho Foxxe mělo být během příprav vybudováno 45 lokací za necelé tři měsíce. Světlo světa tak spatřila např. částečná replika Bílého domu, Pentagonu a řada dalších interiérů a exteriérů. (deadman93)

• - Channing Tatum se vě většině scén nenechal zastupovat kaskadérem. (deadman93)

• - Ve filmu si Channing Tatum zahrál opět postavu jménem John, kterou ztvárnil již ve filmu Milý Johne (2010). (Hnedoocko)