Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  Vzhľadom na Emmerichovu povesť tu americká vlajka neviala tak často, ako som si myslel. Je pozoruhodné, že v rovnaký čas vznikly dva filmy s rovnakým dejom. Na mňa lepšie zapôsobil film A. Fuqua s G. Butlerom, ale ani toto nebolo zlé. Emmerich zlákal nečakane veľké množstvo známych mien a mnohým z nich určite nevadilo, že jeho filmy nikdy nemali oscarové ambície. Film ma dlho nelákal, počkal som si na premiéru na tv Markíza. Trošku som ostal zaskočený, pretože z plagátu k filmu som si myslel, že J. Foxx je jedným z prezidentovej ochranky a on rovno druhý Obama...Celkovo slušná akčná jednohubka v istých momentoch pripomínajúca klasiku Smrtonosná pasca. Ch. Tatum sa pokúša i hláškovať, ale Willis je Willis...60%.(21.6.2015)

 • Tosim
  ***

  Na mnoho rejžů, tím více na Emmericha, je tohle omezený prostor, takže snímek čím dál víc s přibývajícími minutami upadal do stereotypu. Zda je film pro či protiamerický je zbytečné hodnotit, ne proto, že se jedná o akčňák, ale obě strany mají svůj prostor a tak si zastánce té či oné může v klidu vybrat. Ke konci na mě té střelby bylo už poněkud moc...asi stárnu. :o)(21.11.2013)

 • choze
  ****

  Letošek je rokem Smrtonosných pastí. Ta pátá s McClanem byla paradoxně nejmíň smrtonosná i zábavná, ta s Butlerem, která nás poprvé vzala tam, kde se měl McClane ocitnout už dávno, až moc opsaná, rutinní a nudná, a tak pořádně sklapla až tahleta třetí. Emmerich, ačkoli měl ze všech jmenovaných zdaleka nejvyšší rozpočet, paradoxně nevítězí epičností (poněkud nenápadité) akce a za peníze, za které jindy srovnává se zemí celá města, zničí tady jen dva baráky (a ten Bílý už v minulosti několikrát zničil efektněji a nápaditěji), letadlo a pár helikoptér a aut. Boduje ale nejlepším scénářem a nadhledem - Channing s Foxxem představují vtipnou dvojku, jejíž počínání mi evokovalo dva kamarády pařící spolu na Playstationu, pobaví i záporáci (ale pět důležitých/výrazných padouchů je už trochu moc) a hrdinova vzpurná dcerka mě kupodivu bolestivě neiritovala a při jejím závěrečném odvolávání náletu mi stekla po tváři společná slza smíchu i dojetí.(24.7.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Útok na Bílý dům považuji za o třídu lepší než jeho Pád. Zejména proto, že americké zbrojaře považuji za větší světové nebezpečí než celou Severní Koreu, ale hlavně tentokrát se to nebere příliiš vážně, hláškují tady snad i prezidentovy tenisky a v této atmosféře je velmi snadné přehlédnout nějaký ten logický nesmysl. Je to zkrátka zábavná ptakovina velmi vysokého levelu, která naprosto splňuje mé požadavky na odpočinkovou zábavu.(27.10.2013)

 • Isherwood
  ****

  Paráda. Vanderbiltův scénář režíruje Emmerich s takovou chutí a úderností, až jsem nadšením nadskakoval v křesle. Koncept Skály a Smrtonosné pasti vydestilovaný do ideálního mixu, který se nebojí zatnout do akce i zdravé nadsázky, ideálně skloubené dohromady, jako třeba v trávníkové rally. Emmerich Ameriku miluje, ale zároveň v srdci nosí kus uštěpačného Evropana, který ví, jak tuhle modlu sarkasticky šťouchnout. Herci na jedničku, hlavně Tatum rozprášil lehké rozpaky a bílé tílko v závěru si zaslouží, plus ta malá holka je nejlepším dětským elementem v akci od třetího Iron Mana. Svým způsobem přesná trefa v každé žánrové disciplíně. 4 a ½.(4.10.2014)

 • - Oválná pracovna Bílého domu, která se ve filmu objevuje, byla následně použita pro film X-Men: Days of Future Past (2014) Bryana Singera. Roland Emmerich poradil režisérovi Singerovi, aby alespoň změnil tapety. (Brousitch)

 • - Je velice nepravděpodobné, aby střela z RPG-7 prorazila čelní pancíř tanku M1A1 Abrams a zničila jej. (p3tris)

 • - Satelitné telefóny, ktoré používajú postavy vo filme, by v budove či lietadle nefungovali, pretože musia mať priamy výhľad na oblohu. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace