A máme tu další likvidaci Bílého domu, vyměnili jsme bílého presidenta za černého, (musím říci, že s tímhle byla mnohem větší sranda!) Vyměnili jsme i záporáky, a důvody "PROČ" (James Woods) bys skvělej. Foxx nezklamal a Tatum...., i když je to opravdový neherec se do takovýchto rolí hodí. Emmerich umí spojit akci se zábavou, to se musí nechat. Když se ale zamyslím nad oběma snímky o Bílém domu, tak nějak si říkám, jestli jsou ty záchrany dětí,(a vůbec dětské role) opravdu potřeba.... Copak nemůžou zachraňovat jen rukojmí, nebo třeba babičku, strýce, bratra, nositele Nobelovy ceny za mír, tibetské mnichy.? To je jendno koho, prostě někoho, aby se zamezilo tomu, otec/syn, otec/dcera patosu. Dávám 3 sluncata a 65%(18.7.2013)

"Prezident chce udělat tamto." Chvilku jsem se bál, že Maggie bude Jamiemu utírat zadek, ale nakonec jediný, kdo tu něco posral, zůstává Roland. Takhle bizarní hříčku filmového řemesla jsem dlouho neviděl a něco mi říká, že do dalšího výplodu Emmerichovi bujné fantazie zase neuvidím. Kdybych měl býval tlesknout při každé hovadině, kterou uvidím, celý film by provázel mohutný aplaus. Vážně, někdo by už konečně měl nechat zřídit nový oficiální filmový žánr - žánr Emmerich. Vymazlená kamera, nádherné nadhledy, podhledy, vhledy, super jízdy, vyvedená muzika, vypečená herecká sestavička, čupr námět, spousta vtípků, ale obsah stejně pochybný, jako pod kapotou ojeté škodárny.(13.8.2013)

|| Scenár: James Vanderbilt | Hudba: Harald Kloser, Thomas Wanker | Produkcia: Emmerich, Fischer, Kloser, Vanderbilt, Larry Franco, Laeta Kalogridis | Distribúcia: Columbia | Štúdio: Centropolis, Mythology | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 205,366,737 $ || Zaslúžene komerčná stagnácia. Možno to znie divne, ale pre mňa sa Emmerich odtrhol z reťaze po Patriotovi len podruhý krát. Servíruje jednu patosoidnú scénu za druhou, a nechcene humorné tiež. Všetky ostatné scény sú síce fajn, a je i pár pamätihodných, no ako celok je to skôr nepodarok, ktorý si nemám potrebu pustiť znova. Fuqua-ov Olympus has fallen je 2x napínavejší a akčnejší zážitok, aj napriek tomu, že patosu sa neubranuje o nič lepšie. 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(8.12.2013)

Na mnoho rejžů, tím více na Emmericha, je tohle omezený prostor, takže snímek čím dál víc s přibývajícími minutami upadal do stereotypu. Zda je film pro či protiamerický je zbytečné hodnotit, ne proto, že se jedná o akčňák, ale obě strany mají svůj prostor a tak si zastánce té či oné může v klidu vybrat. Ke konci na mě té střelby bylo už poněkud moc...asi stárnu. :o)(21.11.2013)

Letošek je rokem Smrtonosných pastí. Ta pátá s McClanem byla paradoxně nejmíň smrtonosná i zábavná, ta s Butlerem, která nás poprvé vzala tam, kde se měl McClane ocitnout už dávno, až moc opsaná, rutinní a nudná, a tak pořádně sklapla až tahleta třetí. Emmerich, ačkoli měl ze všech jmenovaných zdaleka nejvyšší rozpočet, paradoxně nevítězí epičností (poněkud nenápadité) akce a za peníze, za které jindy srovnává se zemí celá města, zničí tady jen dva baráky (a ten Bílý už v minulosti několikrát zničil efektněji a nápaditěji), letadlo a pár helikoptér a aut. Boduje ale nejlepším scénářem a nadhledem - Channing s Foxxem představují vtipnou dvojku, jejíž počínání mi evokovalo dva kamarády pařící spolu na Playstationu, pobaví i záporáci (ale pět důležitých/výrazných padouchů je už trochu moc) a hrdinova vzpurná dcerka mě kupodivu bolestivě neiritovala a při jejím závěrečném odvolávání náletu mi stekla po tváři společná slza smíchu i dojetí.(24.7.2013)

• - Návrhářka kostýmů pro Jamieho Foxxe musela podle režiséra Emmericha pracovat skutečně tvrdě, aby dokázala zakrýt hercovu muskulaturu, se kterou přicházel z natáčení filmu Nespoutaný Django (2012). (Brousitch)

• - Channing Tatum se vě většině scén nenechal zastupovat kaskadérem. (deadman93)

• - Okrem odkazu na známu snímku Deň Nezávislosti (1996) je možné si všimnúť aj odkaz na film Skala (1996), a to v momente, keď jeden z návštevníkov Bieleho domu povie "Tour's Over". (MikaelSVK)