Točil to Roland Emmerich, takže co jiného bych mohl čekat. Vlastně jo, mohl jsem čekat něco jiného, protože Bílej Dům už jednou odpálil a to v Den nezávislosti. Tady akorát vyplenil prezidentské komnaty, zryl prezidentovi trávník, pošramotil plot, jezírko a tak dále. A bylo to příjemný to vidět. Skoro jsem si říkal, jak moc se tahle filmová replika přibližuje originálu. Bejt mu to totiž hodně blízko a já bejt terorista, tak tenhle film budu mít jak naučnou encyklopedii. Film jako takový je tak nějak klasickej poctivě odvedenej akčňák, což Roland prostě umí. To se mu upřít nedá a já si u toho skvěle odpočinul.(24.8.2014)

„Pane, toto je váš nový kód pro odpálení raket!“ Jak vidno, prezidentské křeslo je v rukou kazisvěta Rolanda Emmericha pořádně horké. Do poloviny to ještě jde, jakmile ale vezme ten stávající s obličejem Jamieho Foxxe do ruky raketomet, legrace jde stranou. Právě odlehčenost a nadhled, o které se tvůrci snaží, se k téhle látce moc nehodí. Zřejmě úmyslně tu tvůrci sázejí na nejokoukanější žánrové zvraty a volají do světa, ať si diváci tuhle kupu klišé náležitě užijí. Jenže když střílel John McClane (tady John Cale, to je náhodička) v budově firmy Nakatomi evropské teroristy, mělo to šťávu, když bez bot a v bílém tílku vymýšlel možnosti, jak jim jejich pečlivě naplánovanou akci znepříjemnit, bylo to fajn, když tu a tam pronesl nějakou sebeironizující hlášku, bylo to ještě víc fajn. Jenže pohled na jedenáctiletou holku mávající před polozbořeným Bílým domem americkou vlajkou a snažíc se odvolat blížící se letectvo, fajn prostě není. Když pak musíme poslouchat neuvěřitelné žvásty televizních štábů nebo hlavounů kdesi v bezpečné vzdálenosti od symbolu Ameriky, začíná lehká nevolnost. Pocta devadesátkám možná potěší, ale to je asi tak všechno. Úvod je na daný žánr poměrně utahaný, střed velmi slušný, závěr doslova tragický. Ssázka na starou dobrou akci je sice fajn, ale to, jak Gerard Butler rozsekal komando severokorejských teroristů, mi sedlo o poznání víc. Emmerichova akce se velmi rychle začne zajídat, okoukané situace (toporný Tatum a jeden dva grázlové proti němu) tak nějak nepotřebujeme vidět znovu!! Přímý souboj s Butlerem prostě tahle sestava prohrává, instantní polévky taky moc nemusím!!(23.8.2013)

• *CARNIFEX*

John si chce splniť svoj celoživotný sen. Pracovať v ochranke prezidenta USA. Jedného dňa dostane šancu pri pohovore. So sebou berie dcéru Emily, ktorá je sídlom najmocnejšieho muža sveta, doslovne posadnutá. To o čom ale netuší, je fakt, že Bieli dom sa v rovnakom čase snaží obsadiť teroristická skupina. Začína tvrdý boj o život stratenej dcéry i toho vlastného. Úvod posiaty sračkovskými omáčkami najvyššie postaveného mahagónového panáčika som prežil len s námahou a zaťatými zubami. Následne film konečne ponúka akciu ako sa patrí. Aj keď nad konaním podaktorých údajne vycvičených agentov by sa dalo polemizovať. Ich jednanie bolo idiotskejšie ako kroky SBS-károv v Tescu. Za plotom White House armáda s tankmi, a meter od nich, áno celý celučičký METER, STV 1, ČT 1, TA 3, ČT 24, Jojka s Novou či Markízou.To vážne? Si robí ten režisér kozy? Celé dianie natočila 13 ročná teenager-ka na mobil. Statočná to "Červená Karkulka". Tá naháňačka okolo fontány ala "Tom a Jerry". No tak to ma už skoro ozaj jeblo. A ľudia fandia ako na finále Super bowl 2013, Baltimore víťazí 34:31, touchdown! Katastrofálnym zistením je fakt, že "Čierny" dom strážia 3 vrtuľníky, 3!! (to sú asi tie naše čo sme im požičali. Som zvedavý čo teraz bude minister obrany Glváč robiť keď nám ich zostrelili). Nebolo by filmu z poza mláky, ktorý by nezobrazoval krivdu a boj s tým súvisiaci proti Americkému politickému systému spravodlivosti. Nebolo by filmu z poza mláky, kde by nezazneli vety: "Búh nám žehnej, Búh nám odpusť". Len škoda, že si ju hovoria vládny predstavitelia aj teroristi. Nemáte v tom už chaos? Tak, kto je ten zlý? Ale čo na tom! Hlavne že sú všetci zdraví, a hlavne VERIACI, no nie? :) 5 krát "Zdravas Mária" či 4 krát "Otčenáš" to predsa spraví. Hlavne aby sme všetci, spoločne v kostole sedeli v prvej lavici. A ten záver s tou vlajkou. Statočné, statočnééééé to americké dievčatko + citlivý "Niky Lauda" v stíhačke, "To nedokážu!" Bože, to bolo ale krásne. Krááááásne!! Slzička sa mi vyronila z ľavého očka. Inak, "Air Force One" padol aj s Fordom. Len aby ste vedeli, Vy pohĺtači "amerosračiek", že dvojka NEBUDE. Rozpočet na túto kok***u storočia radšej mali venovať na hladné detičky v Afrike. Tie by po dobu 30 rokov žrali švédske stoly, to Vám garantujem. 71%, 71%. Keď si čítam komentáre niektorých užívateľov, je mi normálne smutno a zároveň na grcanie z toho, že som "človek". Vraj na špici všetkého zverstva. Rozum sme dostali do daru úplne zbytočne. Fuqua, vieš čo? Ty páľ tiež do pi*e.(11.10.2013)

Další řadový Emmerich a další tupý film, který je hrozně snadné milovat i nenávidět. Mně to bylo všechno celkem putna - devadesátkový odér byl fajn, jelikož kdyby hlavního akčního hrdinu hrál Bruce Willis, jednalo by se o slušné pokračování a zároveň výbornou parodii na Smrtonosnou past (kterou Útok na Bílý dům hojně cituje, stejně jako Skálu a několik dalších klasik). Sledování mě neuráželo a byl jsem rád, že se nemusím nutně moc soustředit - příběh je předvídatelný od začátku až do konce a inovací je pramálo. Patosu a klišé bylo dost, nicméně kdo by ho nečekal, když Emmerich točí film o přepadení amerického prezidenta v Bílém domě? Jen to mohlo být kratší. 5/10(17.1.2015)

Emmerichova revize akčního žánru, která byť se tak tváří, se nebere vůbec vážně a velmi výživně pracuje s akčním klišé a s paletou postav, které nejsou zcela úplně debilní. Scénář je velmi neskrytou kombinací DIE HARD (místy doslovně), COMMANDA (místy doslovně) a bondovky GOLDENEYE (divoká postava IT padoucha), ale maká zcela fantasticky a často mění pravidla hry. Sic jen v maličkostech, ale o to víc potěší - např. v momentě, kdy se Channing Tatum chystá odstavit jednoho padoucha hozeným granátem a ten, místo aby se s úpornou grimasou nechal odpálit, mu gránát po chvilce váhání kopne zpět. Ostatně scénář napsal James Vanderbilt, který mimo jiné napsal scénáře k remakům dvou verhoevenovských akčních klasik - ROBOCOP a TOTAL RECALL. Scény totálně vykouřené epiky a lá Joey King se snáží odvolat bombardování Bílého Domu heroickým máváním americkou vlajkou je pak potřeba vnímat jako mistrný humor zápodoněmeckého režiséra, který nemá nic radši, než dobře klimatizovaný multiplex. 90% (hlavně zá hodně táhlý úvod)(24.12.2016)

• - Emmerich čerpal inspiraci z filmů Tonyho Scotta a série Smrtonosná past. (deadman93)

• - Tenisky, ktoré má počas celej druhej hodiny filmu obuté Prezident (Jamie Foxx) sú Air Jordan 4 vo farebnej kombinácii Varsity Red a vyšli v roku 2012. (Real Tom Hardy)

• - Veškerá technologie používáná ve filmu skutečně existuje. Nejednalo se tak o fikci. (deadman93)