Na čsfd projekcích je něco opojnýho. Sál narvanej, někdo se začně smát, dalších dvacet taky a člověku koutky letí nahoru dřív než se naděje. A Emmerichovi tohle prostředí dle mýho svědčí, protože kvalita těch fórků je tak tak a někdy ani to ne. Ale užil jsem si to jak Den nezávislosti back in 96. (btw má to neexplicitně takovou tu bondovskou logiku, hlavní záporák má nádor na mozku, který by nejspíš mohl změnit jeho chování ...).(18.7.2013)

• *CARNIFEX*

John si chce splniť svoj celoživotný sen. Pracovať v ochranke prezidenta USA. Jedného dňa dostane šancu pri pohovore. So sebou berie dcéru Emily, ktorá je sídlom najmocnejšieho muža sveta, doslovne posadnutá. To o čom ale netuší, je fakt, že Bieli dom sa v rovnakom čase snaží obsadiť teroristická skupina. Začína tvrdý boj o život stratenej dcéry i toho vlastného. Úvod posiaty sračkovskými omáčkami najvyššie postaveného mahagónového panáčika som prežil len s námahou a zaťatými zubami. Následne film konečne ponúka akciu ako sa patrí. Aj keď nad konaním podaktorých údajne vycvičených agentov by sa dalo polemizovať. Ich jednanie bolo idiotskejšie ako kroky SBS-károv v Tescu. Za plotom White House armáda s tankmi, a meter od nich, áno celý celučičký METER, STV 1, ČT 1, TA 3, ČT 24, Jojka s Novou či Markízou.To vážne? Si robí ten režisér kozy? Celé dianie natočila 13 ročná teenager-ka na mobil. Statočná to "Červená Karkulka". Tá naháňačka okolo fontány ala "Tom a Jerry". No tak to ma už skoro ozaj jeblo. A ľudia fandia ako na finále Super bowl 2013, Baltimore víťazí 34:31, touchdown! Katastrofálnym zistením je fakt, že "Čierny" dom strážia 3 vrtuľníky, 3!! (to sú asi tie naše čo sme im požičali. Som zvedavý čo teraz bude minister obrany Glváč robiť keď nám ich zostrelili). Nebolo by filmu z poza mláky, ktorý by nezobrazoval krivdu a boj s tým súvisiaci proti Americkému politickému systému spravodlivosti. Nebolo by filmu z poza mláky, kde by nezazneli vety: "Búh nám žehnej, Búh nám odpusť". Len škoda, že si ju hovoria vládny predstavitelia aj teroristi. Nemáte v tom už chaos? Tak, kto je ten zlý? Ale čo na tom! Hlavne že sú všetci zdraví, a hlavne VERIACI, no nie? :) 5 krát "Zdravas Mária" či 4 krát "Otčenáš" to predsa spraví. Hlavne aby sme všetci, spoločne v kostole sedeli v prvej lavici. A ten záver s tou vlajkou. Statočné, statočnééééé to americké dievčatko + citlivý "Niky Lauda" v stíhačke, "To nedokážu!" Bože, to bolo ale krásne. Krááááásne!! Slzička sa mi vyronila z ľavého očka. Inak, "Air Force One" padol aj s Fordom. Len aby ste vedeli, Vy pohĺtači "amerosračiek", že dvojka NEBUDE. Rozpočet na túto kok***u storočia radšej mali venovať na hladné detičky v Afrike. Tie by po dobu 30 rokov žrali švédske stoly, to Vám garantujem. 71%, 71%. Keď si čítam komentáre niektorých užívateľov, je mi normálne smutno a zároveň na grcanie z toho, že som "človek". Vraj na špici všetkého zverstva. Rozum sme dostali do daru úplne zbytočne. Fuqua, vieš čo? Ty páľ tiež do pi*e.(11.10.2013)

Přijemný retro návrat do doby Smrtonosných pastí, Posledního skauta a snad i trochu Skály, či Přepadení v Pacifiku. Emmerich se nikterak nestydí za regresi do přelomu 80. a 90. let, v patosu a klišé si vysloveně rochní, což je někdy i přes patrnou nadsázku trošku otravné, ale těmito trivialitami nikdy nezastíní příjemně zamotaný scénář. Ač je expozice o pár minut delší než by se slušelo, akce se nakonec stihne naservírovat více než dost. Ke slovu se dostane i pár vtipných, či stylově cool momentů a celkově je vizuál rozhodně povedený. Příjemně překvapí, že i přes hektický střih jsou akční sekvence poměrně přehledné (viz fuj Elysium), ale možná bych i tak ocenil drobné zpomalení v několika místech - už jen proto, že v 80./90. letech se tak rychle nestříhalo. White House Down sice na špičku akčních filmů nedosahuje, ale protože si myslím, že kvalitních old school akčních filmů je vlastně docela málo, musím patřičně ocenit, když se jeden takový objeví... Byť s 20letým zpožděním :) 7/10(5.9.2013)

White House Down je akčnější a zábavnější než Olympus Has Fallen, který jsem viděl daleko dříve. Roland Emmerich je kvalitní režisér a akční stránka je díky tomu na velmi dobré úrovni. Výběr hlavních postav je také lepší a Channing Tatum se do hlavní role hodil, i když na druhou stranu Matt Damon by seděl daleko více. Jamie Foxx v roli prezidenta je také vybrán dobře, i když takový Morgan Freeman by byl lepší. Jenže přeci jenom není nejmladší a akční sekvence by těžko zvládal. Občas ten USA humor trochu vadil a nevím kdo by v takové situaci vtipkoval, ale budiž je to jen "film". O stupeň lepší zážitek než Olympus Has Fallen, ale na plný počet si musím počkat na něco jiného o Bílém domě, třeba nějaký dokument .. 7/10 = 73%(30.5.2014)

Smrtonosná past 21. století. Film, jak se dalo očekávat, nepostrádá tradiční emmerichovské atributy a trade-marky, v tomto případě lze hovořit o jistém zesílení znaků, podle nichž jsou filmy německého rodáka nezaměnitelné (a teď mi nejde o nějakou ideologickou rovinu, někdy až fanatický amerikanismus atp.). Na úrovni vyprávění i stylu lze vystopovat znaky „čirého (hollywoodského) akademismu“, a ačkoli průměrná délka záběru dle prvního dojmu nebude pravděpodobně přesahovat tři sekundy, jde o velmi přehledně natočený film, kde orientace diváka v prostoru není téměř nikdy narušována (někdy trochu ztížená orientace v čase je už trochu jiná otázka). [==] Doslova fascinující je pak to - a to zdaleka nemůžu být jediný, kdo se o tomhle zmiňuje, protože je to nesmírně výrazné a ozvláštňující, jakým způsobem jsou ve filmu užity jednotlivé prvky a motivy, přičemž každý z nich plní nějakou předem jasně určenou funkci a film diváka záměrně navádí k tomu, aby danou funkci předem pochopil. Ať už se jedná o dialog, nějaký komentář postavy nebo zmínění určitého předmětu. Úvodní čtvrtina do prvního výbuchu je tímto doslova napěchována, vyprávění pak působí velmi uceleným dojmem a bez problémů si udržuje divákovu pozornost, přičemž výše zmíněné mikro-děje/linie jsou na konci beze zbytku uzavřeny. [==] Je až neuvěřitelné, že ty nejryzejší hollywoodské filmy, resp. za použití tradičních postupů na úrovní vyprávění i stylu, natáčejí režiséři s neamerickým původem. Bylo tomu tak v době největšího rozkvětu klasického Hollywoodu ve 20.-40. letech a je tomu tak i dnes, nejeden z nich byl přitom původem Němec.(30.11.2013)