Revoluce (TV seriál)

Revolution

Revolúcia

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2012 - 2014, 101 h 29 min (Minutáž: 42x43 min)

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian, Steven Culp, Mat Vairo, Graham Rogers, Jessica Collins, Maria Howell, Tim Guinee, Colm Feore, Kim Raver, Nicole Ari Parker, Christopher Cousins, Billy Lush, David Meunier, Željko Ivanek, Cotter Smith, Jason Douglas, Shane Callahan, Anna Lise Phillips, Reiko Aylesworth, David Aaron Baker, Leslie Hope, Mark Pellegrino, Jeff Fahey, Michael Bowen, C. Thomas Howell, Jaz Sinclair, Brandon Molale, David Andrews, Burgess Jenkins, Michael Mosley, Derek Webster, Ric Reitz, Phillip DeVona, Michael Harding, Robert Pralgo, Matthew Lintz, Josh Coxx, Dane Northcutt, Colin Ford, Scott Poythress, Kate Burton, Christopher Matthew Cook, Christian Stokes, Tim Soergel, Cody Sullivan, Blake Hood, Katherine Willis, Adam Poole, Shelby Townsend, Bryan Friday, Todd Stashwick, Grant Merritt, Alyssa Diaz, Katie Aselton, Molly Moynihan, Trenton Rostedt, Rett Terrell, Roger Floyd, Tim Gunn, Daniel Thomas May, Brannigan Carter, Joshua Brady, Leland Orser, Olivia Grace Applegate, Andrew Sensenig, Elizabeth Lestina, Jorge A. Jimenez, Mark Jeffrey Miller, Gail Cronauer, Lassiter Holmes, Victoria Staley, Omid Abtahi, Conor O'Farrell, Major Dodson, Richard T. Jones, Michael Gladis, Michael Howard, Keith Flippen, Solomon Brende, Nishi Munshi, Crystal Martinez, Edward A. Duran, Michael Roark, Nadej Kyla Bailey, Edrick Browne, Hunter Burke, Terry Dale Parks, Brian Oerly, Ramon Fernandez, Patrick Johnson, Erin Áine Smith, Allan Graf, Patrick St. Esprit, Ricky Wayne, Judd Lormand, Adam Dietrich, Gonzalo Menendez, Greg Sproles, James Shanklin, Craig Nigh, Anthony Molinari, Viviana Chavez, Griffin Freeman, Mark Kubr, John Saint Ryan, Ken Arnold, Russ Russo, Tim Sitarz, Jade Pettyjohn, Jason Davis, TJ Hassan, Reed Diamond, Glynn Turman, Glenn Morshower, Nestor Serrano, Malik Yoba, Jon Briddell, Matthew Stanton, Wayne Dalglish, Jeryl Prescott, Dayo Okeniyi, Joshua Murray, Annie Wersching, Gary Weeks, Jason Brooks, Timothy Busfield, Tom Nowicki, Rus Blackwell, Ele Bardha, Adam Boyer, Derek Graf, Adam Beach, Patrick Heusinger, Matt Ross, Kenneth Wayne Bradley, David Stokey, Holt Boggs, Jim Beaver, Adam Sinclair, Barry Tubb, Anthony Ruivivar, Alanna Ubach, Waleed Zuaiter, Paul Wright, Mayra Leal, Jack Scalia, Joaquim de Almeida, Ken Edwards, Garrett Graham, Michael Papajohn, Daniel Henney, Bret Michaels, Timm Sharp, Morgana Shaw, Dietrich Adam, David 'Shark' Fralick, Tyrees Allen, Bug Hall, M.C. Gainey, Robert Kraft, Liz Tabish, Anthony De Longis, Brian Thornton, Colby French, Jessejames Locorriere, Anthony J. Caruso, Mario Perez, Richard Tavernaro, Kyle Clements
  • Mr.Ripley

Created by: J. J. Abrams & Eric Kripke ____ Directed by: Jon Favreau ____ Cast: Elizabeth Mitchell ____ Výsledek po čtyřech epizodách: Klišoidní stoka, která po deseti minutách v pilotu ztrácí veškerou originalitu aneb na místo tajemného ostrova či záhadného Alcatrazu dosaďte Zemi bez proudu a lid zmítající se v politickém režimu z 18. století, kdy pára byl pouhý výplod autorů "pokleslé" literatury science fiction.(28.10.2012)

• danca044

Celkem dobrý a neotřelý příběh. Výpadek elektřiny po celém světě tu ještě nebyl. Jen mě někdy občas vytáčí chování některých postav. Například Charlie (Tracy Spiridakos), která podle mě všechno až moc prožívá a vše zveličuje. Oproti tomu Billy Burke je vážně skvělý a roli Milese zvládá skvěle. Některé díly jsou slabší a jiné zase přetékají akčností. Tenhle seriál jistě stojí za shlédnutí.(9.11.2012)

• Elbarto08

Prvních pár minut bylo parádních, pak to šlo totálně z kopce a dostali jsme se do nějakého patnáctého století. Asi si mysleli, že kdokoliv by udělal podobný projekt, zaměřil by se na příběh chaosu a přežívání ve světě pár minut po výpadku, a tak chtěli být originálěnjší. Originální nejsou a je to nuda. Kdyby to udělali tak, jak chce většina diváků, maj sakra větší sledovanost.(16.3.2013)

• McClane

Hodnocení pilotu: Lost, Heroes, Flashforward, Event, Alcatraz, Touch...A teď Revolution, další sci-fi/mystery seriál, kterejma nás americký televize krmí s železnou pravidelností a doufají, že to budou trháky jako první dva zmiňovaný. Ačkoli možná pilot Revolution vypadá zajímavě, nemám sílu opět se nechávat vodit vodit, sledovat miliony zvratů a nakonec se nic nedovědět. 50%.(31.12.2012)

• Ben Nevis

Po šestém díle: Lost (včetně ufňukaného tlusťocha) zkřížený s Terra novou pro nenáročnou podívanou. Nejhorší jsou herci, kterým režisér nejspíš přikázal tvářit se za každou cenu na place hezky. Takže tam máme hezké tvářičky, ale žádné herce. Nejvíce zabitou roli má Elizabeth Mitchell, která excelovala v Lostu nebo V. Děj je rozvláčný a zabývá se víc moralitami a rodinnými hodnotami než příčinami elektrického výpadku.(11.9.2012)

• - Premietanie pilotnej časti v New Yorku prebiehalo tak, že 80 návštevníkov z 1000 si sadlo na stacionárne bicykle a vyrábali tak elektrický prúd potrebný na premietanie. (Greenpeacak)

• - Jeff Fahey a Elizabeth Mitchell si společně zahráli také v seriálu Ztraceni (od r. 2005). (Studioworks)

• - Roli Rachel Matheson měla původně hrát Andrea Roth, ale byla později nahrazena Elizabeth Mitchell. (..Lucas..)