Revoluce (TV seriál)

Revolution

Revolúcia

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2012 - 2014, 101 h 29 min (Minutáž: 42x43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian, Steven Culp, Mat Vairo, Graham Rogers, Jessica Collins, Maria Howell, Tim Guinee, Colm Feore, Kim Raver, Nicole Ari Parker, Christopher Cousins, Billy Lush, David Meunier, Željko Ivanek, Cotter Smith, Jason Douglas, Shane Callahan, Anna Lise Phillips, Reiko Aylesworth, David Aaron Baker, Leslie Hope, Mark Pellegrino, Jeff Fahey, Michael Bowen, C. Thomas Howell, Jaz Sinclair, Brandon Molale, David Andrews, Burgess Jenkins, Michael Mosley, Derek Webster, Ric Reitz, Phillip DeVona, Michael Harding, Robert Pralgo, Matthew Lintz, Josh Coxx, Dane Northcutt, Colin Ford, Scott Poythress, Kate Burton, Christopher Matthew Cook, Christian Stokes, Tim Soergel, Cody Sullivan, Blake Hood, Katherine Willis, Adam Poole, Shelby Townsend, Bryan Friday, Todd Stashwick, Grant Merritt, Alyssa Diaz, Katie Aselton, Molly Moynihan, Trenton Rostedt, Rett Terrell, Roger Floyd, Tim Gunn, Daniel Thomas May, Brannigan Carter, Joshua Brady, Leland Orser, Olivia Grace Applegate, Andrew Sensenig, Elizabeth Lestina, Jorge A. Jimenez, Mark Jeffrey Miller, Gail Cronauer, Lassiter Holmes, Victoria Staley, Omid Abtahi, Conor O'Farrell, Major Dodson, Richard T. Jones, Michael Gladis, Michael Howard, Keith Flippen, Solomon Brende, Nishi Munshi, Crystal Martinez, Edward A. Duran, Michael Roark, Nadej Kyla Bailey, Edrick Browne, Hunter Burke, Terry Dale Parks, Brian Oerly, Ramon Fernandez, Patrick Johnson, Erin Áine Smith, Allan Graf, Patrick St. Esprit, Ricky Wayne, Judd Lormand, Adam Dietrich, Gonzalo Menendez, Greg Sproles, James Shanklin, Craig Nigh, Anthony Molinari, Viviana Chavez, Griffin Freeman, Mark Kubr, John Saint Ryan, Ken Arnold, Russ Russo, Tim Sitarz, Jade Pettyjohn, Jason Davis, TJ Hassan, Reed Diamond, Glynn Turman, Glenn Morshower, Nestor Serrano, Malik Yoba, Jon Briddell, Matthew Stanton, Wayne Dalglish, Jeryl Prescott, Dayo Okeniyi, Joshua Murray, Annie Wersching, Gary Weeks, Jason Brooks, Timothy Busfield, Tom Nowicki, Rus Blackwell, Ele Bardha, Adam Boyer, Derek Graf, Adam Beach, Patrick Heusinger, Matt Ross, Kenneth Wayne Bradley, David Stokey, Holt Boggs, Jim Beaver, Adam Sinclair, Barry Tubb, Anthony Ruivivar, Alanna Ubach, Waleed Zuaiter, Paul Wright, Mayra Leal, Jack Scalia, Joaquim de Almeida, Ken Edwards, Garrett Graham, Michael Papajohn, Daniel Henney, Bret Michaels, Timm Sharp, Morgana Shaw, Dietrich Adam, David 'Shark' Fralick, Tyrees Allen, Bug Hall, M.C. Gainey, Robert Kraft, Liz Tabish, Anthony De Longis, Brian Thornton, Colby French, Jessejames Locorriere, Anthony J. Caruso, Mario Perez, Richard Tavernaro, Kyle Clements, Chase Joliet, Darrell Rackley, Mike Stanley, Morgan Hinkleman, Casey Deidrick, Damon Carney, Nico Ford, Aaron Farb, Rob Franco, Jason Liebrecht, Carlos Compean
  • Elwin1

Škoda. Příběh o 21. století trochu jinak. Jednoho dne přestane jít jakýkoliv přístroj hnaný energií. Cool, skvělý nápad. Bohužel se ho nepovedlo dokončit. Favreau ani Beeeson nebyli schopní dát dohromady takový příběh, který by si tenhle námět zasloužil. No a k hereckým výkonům se vyjadřovat nebudu. Bul*shit!(16.4.2013)

• peetriss

Základní námět seriálu "jak by se žilo,kdyby se svět ocitl trvale bez energie" zde působí jen jako zástupný, což je vzhledem k faktu, že na tomto staví svůj marketing, velmi špatně, neřkuli podvod na diváka. Primárně se jedná pouze o klišovité "bloudění" krajinou proložené bojovými scénami, jakých se natočily, byť s jiným prostředím či obdobím, mraky. Revolution navíc disponuje herci špatných až katastrofálních kvalit.(29.10.2012)

Slibný námět, pochybný scénář, přihlouplé dialogy a celkově spíš zklamání. Přesto lituji, že výrobu další řady producenti stopli._____ 1) Neobratná (až tupá) první řada s 10,5 milióny diváků odradila mnohé z nich. Přestože druhou řadu považuji za výrazně lepší po všech stránkách, zklamaní diváci se nevrátili. 7 miliónů diváků už pro produkci další řady zřejmě nepostačovalo._____ 2) Spoiler. Zatímco první řada představuje jeden ze šesti postapokalyptických států na území Severní Ameriky, Monroeovu republiku a odboj vůči ní, druhá řada jde dál. Poukazuje i na příčiny kolapsu, a spolu s novými bezohlednými nepřáteli, Vlastenci, postupně předehrává další, tentokrát ne-lidské protivníky, uměle vzniklou inteligenci nanobotů. Třetí řada byla zamýšlena podle autora scénáře jako jakási dobrodružná výprava za pokladem, která/ý všechno vyřeší. Mně připadají nové stále nebezpečnější a globálnější síly býti velmi zajímavým a povzbuzujícím počinem._____ 3) Zajímavě propracovaným postavám kladných hrdinů se zápornými rysy a naopak a jejich vzájemným vztahům však, bohužel, neodpovídá škobrtavý a místy velmi nerealistický děj, připomínající puberťácké filmové fantasie více než solidní scénáristickou práci. Ostatně množství režisérů a scénáristů mluví samo za sebe._____ 4) Zaujal mě 36letý Australan David Lyons (Sebastian Monroe) s výrazným dabingem 43letého Jakuba Saice.(1.10.2015)

Je mi líto, že seriál Revoluce někteří hodnotící přirovnávají k Terra nově, jako by míchali hrušky s jablky. Svým neuváženým hodnocením odrazují jiné diváky, což je škoda.Musím uznat, že mi tam také pár věcí technicky nesedělo, ale je to přece Sci-Fi! V každém filmu člověk objeví technické anomálie, nebo vady v chováni, či rozhovorech určitých postav. Je jen na nás, co vlastně chceme filmu, či seriálu tolerovat a co ne. Mě se tento seriál líbí, občas mne rozčílí, nerozumné postupy Danušky Alonsové a Billy je zase přehnaně skvělý bojovník. Ale toleruji to, protože mne seriál vtáhl a už se těším na další díly.(29.1.2014)

• dj-chrosto

Po dvoch dieloch sklamanie... kombinacia neskutocnej nudy z Walking Dead druhej serie (kde sa prakticky nic nedialo) a "rodinnych hodnot" z Terra Novy... nuda nuda nuda, velmi malo svetlych momentov a hlavne pozeratelnych... dam tomu sancu este jednu cast, ak neoslovi, serial u mna skoncil... EDIT: ani po tretej casti (podla ocakavani) neprislo nic, cim by si ma tento ocakavany serial ziskal, takze po troch castiach s Revolution koncim nadobro a zostavam na 1* za zaujimavy namet.(27.9.2012)

• - Roli Rachel Matheson měla původně hrát Andrea Roth, ale byla později nahrazena Elizabeth Mitchell. (..Lucas..)

• - Jeff Fahey (Ken 'Hutch' Hutchinson), Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson) a M.C. Gainey (Frank Blanchard) si společně zahráli také v seriálu Ztraceni (od r. 2005). (Studioworks)

• - V roku 2012 prebehlo na Facebooku hlasovanie, v ktorom mohli ľudia rozhodnúť, v ktorom meste by mal mať premiéru. Vybralo sa desať miest - Atlanta, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, Mineapolis, New York, Philadelphia, Salt Lake City a Seattle. (Greenpeacak)