Revoluce (TV seriál)

Revolution

Revolúcia

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2012–2014, 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian, Steven Culp, Mat Vairo, Graham Rogers, Jessica Collins, Maria Howell, Tim Guinee, Colm Feore, Kim Raver, Nicole Ari Parker, Christopher Cousins, Billy Lush, David Meunier, Željko Ivanek, Cotter Smith, Jason Douglas, Shane Callahan, Anna Lise Phillips, Reiko Aylesworth, David Aaron Baker, Leslie Hope, Mark Pellegrino, Jeff Fahey, Michael Bowen, C. Thomas Howell, Jaz Sinclair, Brandon Molale, David Andrews, Burgess Jenkins, Michael Mosley, Derek Webster, Ric Reitz, Phillip DeVona, Michael Harding, Robert Pralgo, Matt Lintz, Josh Coxx, Dane Northcutt, Colin Ford, Scott Poythress, Kate Burton, Christopher Matthew Cook, Christian Stokes, Tim Soergel, Cody Sullivan, Blake Hood, Katherine Willis, Adam Poole, Shelby Townsend, Bryan Friday, Todd Stashwick, Grant Merritt, Alyssa Diaz, Katie Aselton, Molly Moynihan, Trenton Rostedt, Rett Terrell, Roger Floyd, Tim Gunn, Daniel Thomas May, Brannigan Carter, Joshua Brady, Leland Orser, Olivia Grace Applegate, Andrew Sensenig, Elizabeth Lestina, Jorge A. Jimenez, Mark Jeffrey Miller, Gail Cronauer, Lassiter Holmes, Victoria Staley, Omid Abtahi, Conor O'Farrell, Major Dodson, Richard T. Jones, Michael Gladis, Michael Howard, Keith Flippen, Solomon Brende, Nishi Munshi, Crystal Martinez, Edward A. Duran, Michael Roark, Nadej K. Bailey, Edrick Browne, Hunter Burke, Terry Dale Parks, Brian Oerly, Ramon Fernandez, Patrick Johnson, Erin Áine Smith, Allan Graf, Patrick St. Esprit, Ricky Wayne, Judd Lormand, Adam Dietrich, Gonzalo Menendez, Greg Sproles, James Shanklin, Craig Nigh, Anthony Molinari, Viviana Chavez, Griffin Freeman, Mark Kubr, John Saint Ryan, Ken Arnold, Russ Russo, Tim Sitarz, Jade Pettyjohn, Jason Davis, TJ Hassan, Reed Diamond, Glynn Turman, Glenn Morshower, Nestor Serrano, Malik Yoba, Jon Briddell, Matthew Stanton, Wayne Dalglish, Jeryl Prescott, Dayo Okeniyi, Joshua Murray, Annie Wersching, Gary Weeks, Jason Brooks, Timothy Busfield, Tom Nowicki, Rus Blackwell, Ele Bardha, Adam Boyer, Derek Graf, Adam Beach, Patrick Heusinger, Matt Ross, Kenneth Wayne Bradley, David Stokey, Holt Boggs, Jim Beaver, Adam Sinclair, Barry Tubb, Anthony Ruivivar, Alanna Ubach, Waleed Zuaiter, Paul Wright, Mayra Leal, Jack Scalia, Joaquim de Almeida, Ken Edwards, Michael Papajohn, Daniel Henney, Bret Michaels, Timm Sharp, Morgana Shaw, Dietrich Adam, David 'Shark' Fralick, Tyrees Allen, Bug Hall, M.C. Gainey, Robert Kraft, Liz Tabish, Anthony De Longis, Brian Thornton, Colby French, Jessejames Locorriere, Anthony J. Caruso, Mario Perez, Richard Tavernaro, Kyle Clements, Chase Joliet, Darrell Rackley, Mike Stanley, Morgan Hinkleman, Casey Deidrick, Damon Carney, Nico Ford, Aaron Farb, Rob Franco, Jason Liebrecht, Carlos Compean, Robert Neary, Kendall Ryan Sanders, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla, David Maldonado, Zeeko Zaki, Pete Burris, Melissa Eastwood, Toochukwu T.C. Anyachonkeya, Nicholas Saenz, Ivy Meehan, Eric Mendenhall, Jonathan Daviss, Les Best, Jason Saucier, Avis-Marie Barnes, Will Beinbrink, Devon Diffenderfer, Dale Miller

No... co na to říct? Když pominu to, že seriál postrádá veškerou fyzikální logiku a disponuje neskutečnou scénáristickou tupostí v ohledu na vypořádávání se s jednotlivými situacemi, tak to docela jde... Jednotlivé charaktery jsou skvěle vyrýsované, herci sympatičtí, výprava velkolepá a každý díl skvěle vygradován. Revolution mohl být hit, ale 2 naprosto zásadní chyby jej těžce sráží. Škoda toho. I tak se ale musím přiznat, že mě tento blábol hodně pohltil a první polovina premiérové řady mě hodně bavila (i když jsem musel často vypínat mozek a chytat se za hlavu). Uvidíme, co přinese jarní druhá polovina, prozatím dávám hoooodně slabé 4*..... Tak bohužel i druhá polovina první sezony pokračuje v nastolené tuposti a ještě větší scénáristické neohrabanosti... Nezbývá nic jiného, než doufat v hodně brzký konec... Hoooodně slabé 3*(9.12.2012)

• Kaluž

Bohužel ani poslední a v jisté míře navnazující díl první sezóny mě nepřesvědčil o tom, že bych měl tuhle televizní naivitku sledovat dále. Základní premisa světa po trvalém výpadku elektrické energie zní celkem dobře, ale hned v úvodních dílech je odsunuta do pozadí a namísto hardcore přežívání moderními vymoženostmi zhýčkaného člověka ve středověké pustině sledujeme skupiny vyšamponovaných modelů, kterým život neandrtálců bez elektřiny nevěříte ani co se za nehet vejde. Tvůrci si měli vzít příklad z protagonistů The Walking Dead, kteří potem, špínou a vůbec strádáním základních hygienických potřeb v postapokalyptickém světě doslova čpí z obrazovky. Jak si kupříkladu ten hezounek (syn kapitána Nevilla) bez elektrického strojku zastřihává ty své úhledné kadeře mi je stále záhadou. Všechny postavy, vyjma toho zarostlého IT geeka, jsou mi krajně nesympatické a v případě Mathesonovic ratolestí dokonce velmi odpudivé. Je smutné, že se dnes k herectví dostane kdejaké kopyto bez talentu. Lokální bojůvky dvou znepřátelených kolonií (Monroe Republic vs Georgia) jsou celkem nezáživné a občas i směšné (fanatičnost generála Monroa je absurdní), mnohem zajímavější by bylo sledovat dění po celých rozkládajících se Spojených státech a geopolitické intriky těch "pravých vůdců". Cliffhanger v závěru finální epizody trošku nastínil směr, který by tomu snad mohl odpovídat. Kouzelné tlačítko ve věži už ale byla taková scenáristická haluz, že jsem to dokoukal vyloženě z nutnosti (a malou mírou zvědavosti, zda jeho stisknutím neexploduje vesmír). Předpokládal jsem, že Revolution bude typický seriál, koledující si o nízkou sledovanost a okamžité zrušení. K mému překvapení se tak nestalo. Na druhou stranu, schematicky velmi podobné Ztracené jsme také přenášeli dlouhých šest sezón, že?(14.6.2013)

Hodnotím po pilotním dílu. Po obsahu, který jsem si před několika měsíci jsem očekával trochu něco jiného než pomalé, nudné a nic neříkající vyprávění. Počítal jsem s akčním scifi seriálem ve kterém se budou řešit problémy a přežití v post apokalyptickém světě. A co jsem místo toho dostal? Další rodinný seriál ve kterém se bude hrát hlavně na city a nějaké ty milostné zápletky. Tři hvězdy dávám za kvalitní zpracování okolní světa a za myšlenku. Jen doufám, že to zase neskončí po první sérii, protože většina diváků čekala něco jiného. Jinak určitě tomu šanci dám a na další díl nebo dva se ještě podívám. Přece jen není takových scifi seriálů nadbytek, takže prakticky nepohrdnu ničím.(5.9.2012)

• Aven

Nevzpomínám si, kdy jsem naposled viděl něco tak neuvěřitelně špatného po herecké stránce. Navíc je to celé strašně béčkově udělané, motivace jednání jednotlivých postav je naprosto nelogická a především chování hlavní ženské hrdinky mě neuvěřitelně vytáčelo. Po třetím dílu končím, tohle je ještě horší než Terranova.(8.10.2012)

Po druhé sérii ubírám jednu hvězdu. A jsem i celkem ráda, že je seriál ukončen a nebude se točit třetí série. První byla super. I když se točila téměř celá hlavně kolem hledání bratra, kterého pak stejně zabili, bavila mě. Jen ta myšlenka, že je svět během vteřiny bez veškeré elektřiny... Zajímavý nápad. Druhé série - příliš nanotechnologie a patriotů. Nuda. Chvílemi jsem se musela nutit do koukání dalšího dílu. Podtrženo sečteno, první série 4 hvězdy, druhá slabší 2, výsledně tedy 3 hvězdy. :-)(3.7.2014)

• - V prvej sérií dabuje Billyho Burkea (Miles Matheson) Jan Šťastný, v druhej sérií je to Jan Kolařík. (figis20)

• - V roku 2012 prebehlo na Facebooku hlasovanie, v ktorom mohli ľudia rozhodnúť, v ktorom meste by mal mať premiéru. Vybralo sa desať miest - Atlanta, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, Mineapolis, New York, Philadelphia, Salt Lake City a Seattle. (Greenpeacak)

• - Jeff Fahey (Ken 'Hutch' Hutchinson), Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson) a M.C. Gainey (Frank Blanchard) si společně zahráli také v seriálu Ztraceni (od r. 2005). (LaserJet)