Revoluce (TV seriál)

Revolution

Revolúcia

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2012 - 2014, 101 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian, Steven Culp, Mat Vairo, Graham Rogers, Jessica Collins, Maria Howell, Tim Guinee, Colm Feore, Kim Raver, Nicole Ari Parker, Christopher Cousins, Billy Lush, David Meunier, Željko Ivanek, Cotter Smith, Jason Douglas, Shane Callahan, Anna Lise Phillips, Reiko Aylesworth, David Aaron Baker, Leslie Hope, Mark Pellegrino, Jeff Fahey, Michael Bowen, C. Thomas Howell, Jaz Sinclair, Brandon Molale, David Andrews, Burgess Jenkins, Michael Mosley, Derek Webster, Ric Reitz, Phillip DeVona, Michael Harding, Robert Pralgo, Matthew Lintz, Josh Coxx, Dane Northcutt, Colin Ford, Scott Poythress, Kate Burton, Christopher Matthew Cook, Christian Stokes, Tim Soergel, Cody Sullivan, Blake Hood, Katherine Willis, Adam Poole, Shelby Townsend, Bryan Friday, Todd Stashwick, Grant Merritt, Alyssa Diaz, Katie Aselton, Molly Moynihan, Trenton Rostedt, Rett Terrell, Roger Floyd, Tim Gunn, Daniel Thomas May, Brannigan Carter, Joshua Brady, Leland Orser, Olivia Grace Applegate, Andrew Sensenig, Elizabeth Lestina, Jorge A. Jimenez, Mark Jeffrey Miller, Gail Cronauer, Lassiter Holmes, Victoria Staley, Omid Abtahi, Conor O'Farrell, Major Dodson, Richard T. Jones, Michael Gladis, Michael Howard, Keith Flippen, Solomon Brende, Nishi Munshi, Crystal Martinez, Edward A. Duran, Michael Roark, Nadej Kyla Bailey, Edrick Browne, Hunter Burke, Terry Dale Parks, Brian Oerly, Ramon Fernandez, Patrick Johnson, Erin Áine Smith, Allan Graf, Patrick St. Esprit, Ricky Wayne, Judd Lormand, Adam Dietrich, Gonzalo Menendez, Greg Sproles, James Shanklin, Craig Nigh, Anthony Molinari, Viviana Chavez, Griffin Freeman, Mark Kubr, John Saint Ryan, Ken Arnold, Russ Russo, Tim Sitarz, Jade Pettyjohn, Jason Davis, TJ Hassan, Reed Diamond, Glynn Turman, Glenn Morshower, Nestor Serrano, Malik Yoba, Jon Briddell, Matthew Stanton, Wayne Dalglish, Jeryl Prescott, Dayo Okeniyi, Joshua Murray, Annie Wersching, Gary Weeks, Jason Brooks, Timothy Busfield, Tom Nowicki, Rus Blackwell, Ele Bardha, Adam Boyer, Derek Graf, Adam Beach, Patrick Heusinger, Matt Ross, Kenneth Wayne Bradley, David Stokey, Holt Boggs, Jim Beaver, Adam Sinclair, Barry Tubb, Anthony Ruivivar, Alanna Ubach, Waleed Zuaiter, Paul Wright, Mayra Leal, Jack Scalia, Joaquim de Almeida, Ken Edwards, Garrett Graham, Michael Papajohn, Daniel Henney, Bret Michaels, Timm Sharp, Morgana Shaw, Dietrich Adam, David 'Shark' Fralick, Tyrees Allen, Bug Hall, M.C. Gainey, Robert Kraft, Liz Tabish, Anthony De Longis, Brian Thornton, Colby French, Jessejames Locorriere, Anthony J. Caruso, Mario Perez, Richard Tavernaro, Kyle Clements, Chase Joliet, Darrell Rackley, Mike Stanley, Morgan Hinkleman, Casey Deidrick, Damon Carney, Nico Ford, Aaron Farb, Rob Franco, Jason Liebrecht, Carlos Compean, Robert Neary, Kendall Ryan Sanders, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla
  • aslavey

Pilot: Tempo je zatím vcelku dobře rozjetý, pěkný prostředí a o nějaký překvapení ochuzení nebudem. Ale vadí mi ty nesympatický lidi. Kromě hlavní kočky a černýho šerifa je to banda prapodivných amatérů, kterým věřím akorát jejich překvapený ksichty, protože opravdu asi neví, co mají dělat. Ale zkusím to. Třeba mě překvapí.(28.9.2012)

No... co na to říct? Když pominu to, že seriál postrádá veškerou fyzikální logiku a disponuje neskutečnou scénáristickou tupostí v ohledu na vypořádávání se s jednotlivými situacemi, tak to docela jde... Jednotlivé charaktery jsou skvěle vyrýsované, herci sympatičtí, výprava velkolepá a každý díl skvěle vygradován. Revolution mohl být hit, ale 2 naprosto zásadní chyby jej těžce sráží. Škoda toho. I tak se ale musím přiznat, že mě tento blábol hodně pohltil a první polovina premiérové řady mě hodně bavila (i když jsem musel často vypínat mozek a chytat se za hlavu). Uvidíme, co přinese jarní druhá polovina, prozatím dávám hoooodně slabé 4*..... Tak bohužel i druhá polovina první sezony pokračuje v nastolené tuposti a ještě větší scénáristické neohrabanosti... Nezbývá nic jiného, než doufat v hodně brzký konec... Hoooodně slabé 3*(9.12.2012)

• Omnibus

Blackout? A celoplanetární? Paráda! To je hodně zajímavej námět. Koneckonců, pár lokálních už v USA i jinde skutečně proběhlo. Například jeden „menší“ i loni v Indii (bez proudu se ocitlo půl země - 670 milionů lidí). Ale že nefungují ani baterie, ani agregáty, zkrátka veškerá elektřina je nenávratně v čudu a už nejde ani žádná vyrobit?     Aha. Takže všechny liščí ocasy si můžeme strčit za klobouk a ebonitové tyče tak akorát do...? Ehm, a co mozek, vážení scénáristi? Tedy, pokud ho máte. Ten totiž obsahuje okolo 20 miliard neuronů, které generují elektrické impulzy! Tududu-tum... Dostal jsem vás!!!             Ale i přes tuhle evidentně nesmyslnou premisu jsem seriálu dal šanci. Ovšem strejda Miles? Ten má v hlavě opravdu zhasnuto! Odmítne vzít kramle a jako ovce čeká u sebe doma na komando domobrany. Zřejmě forma asistované sebevraždy. Tu ale nakonec odložil a rozhodl se bojovat, podle známého husitského: na množství nehleďme! Hotovej Chuck Norris. Ale třeba se mu jen na stará kolena začala zapalovat lýtka a chtěl si honit triko před neteří v rozpuku. A ten postapo Legolas, tajný agent domobrany, to byl taky pěkný tragéd. „Monroe přikázal chytit Milese živého!“ Ale sotva na jeho vojáky strejda Miles udělal Baf! zpoza sloupu a proplesknul první z nich, začali po něm pálit ostrýma, jak svazarmovci na střelnici. A co na to drsňák Legínolas? Nic. Ani slovo (jen si asi v duchu říkal: „Jestli ho zastřelí - těch facek od šéfa!“) A další a další perly, Bollywood hadr. Shrnuto: zkouknul jsem pilot a pak ještě, se zaťatými zuby, i druhý díl seriálu. Víc vážně nešlo zvládnout, to už by mi úplně vybilo baterky... A nemám žádnej blbej medailónek jako oni, kterým bych si nastartoval komp.(18.8.2013)

Kvalitní sci-fi seriál z produkce J.J. Abramse. Na celém světě přestane jít elektřina a už se nenahodí zpět. Děj seriálu se odehrává 15 let poté v Americe, zničené občanskou válkou. Po výpadku se každý chtěl dostat k moci. 1. série se zabývá převážně ve východní části Spojených států, kde se nachází Monroova republika. Ten vládne pevnou rukou. Ale jeho vojáci jsou vyzbrojeni pouze zbraněmi jako v Napoleonských válkách. Většina nábojů se už vystřílela a nové vyrobit nejdou. Lidé se stáhli z měst a usadili se na venkově. Tam si vesele farmaří a žijí klidný život. Pokud jim ho někdo nenaruší. Příběh sleduje osudy rodiny Mathesonových, kteří toho o výpadku vědí hodně. Postupně se seznámíme se spoustou postav. Některé seriál časem opustí. Spojené státy jsou rozděleny na 6 částí: Monroova republika, Georgie, Texas, Colorado, Národ prérií a Kalifornie. Zatím seriál zavítal do 5 z nich. Postavy postupně začínají přicházet všemu na kloub a snaží se nahodit elektřinu. Zjistí, ale že to nebude tak jednoduché. Spoiler: Podaří se jim to, ale jen na chvíli. 2. série začíná výbuchem atomových bomb ve Philadelphii a Atlantě. Na scénu přichází nový hráč, Vlastenci. Ti se snaží pomocí svých nekalých praktik ovládnout celou Ameriku. A to jim přece naše parta hrdinů nemůže dovolit. Přibývá taky nových postav. Aaron k tomu ještě zjišťuje, že může ovládat nanity, kteří ve vzduchu blokují elektriku. Po dlouhých tahanicích se z bývalých nepřátel stanou přátelé a společně bojují proti vlastencům. Tento boj se jim nakonec podaří vyhrát. Ale bohužel to skončí docela otevřeně. Naniti neřekli své poslední slovo. Seriál byl bohužel ukončen, ale pokračuje komixem... "I'm Batman." :D(20.2.2013)

Pilot: Obrovský potenciál, zatím však dost nevyužitý. Jsou zde ale skvělí herci, dobrá hudba, výborný námět - pokud to scénaristi nezpackají, bude to hit. Zatím 60%. Po těch dílech už uděluji hvězdičky a sice trošku nadsazené čtyři. Seriál má luxusní zápletku, to jsem už řekl, bohužel z toho autoři ale netěží naplno. Zábavné to je, flashbacky jsou luxusní, ale pořád tomu něco chybí...Já jen doufám, že se to co nejdříve rozjede na maximum, potenciál tady totiž je nemalý.(20.9.2012)

• - V roku 2012 prebehlo na Facebooku hlasovanie, v ktorom mohli ľudia rozhodnúť, v ktorom meste by mal mať premiéru. Vybralo sa desať miest - Atlanta, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, Mineapolis, New York, Philadelphia, Salt Lake City a Seattle. (Greenpeacak)

• - Premietanie pilotnej časti v New Yorku prebiehalo tak, že 80 návštevníkov z 1000 si sadlo na stacionárne bicykle a vyrábali tak elektrický prúd potrebný na premietanie. (Greenpeacak)

• - Roli Rachel Matheson měla původně hrát Andrea Roth, ale byla později nahrazena Elizabeth Mitchell. (..Lucas..)