poster

Jasmíniny slzy

 • USA

  Blue Jasmine

 • Slovensko

  Jasmínine slzy

 • Kanada

  Blue Jasmine

 • Velká Británie

  Blue Jasmine

 • Austrálie

  Blue Jasmine

Drama / Komedie

USA, 2013, 98 min

Externí recenze k filmu (15)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Cate Blanchettová se zjevnou rozkoší portrétuje další ze svých unikavě složitých, nesnesitelných charakterů ve stylu Zápisků o skandálu: její Jasmína se stůj co stůj pokouší zachovat dekorum upjaté, elegantní dámy, ve skutečnosti se však stále hlouběji propadá do zloby a odpudivé trapnosti a mění…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Woody Allen nám servíruje velmi zajímavý pohled na souboj snobských manýrů horních deseti tisíc a všední reality milionu lidí. Film Jasmíniny slzy vyniká hereckým obsazením a silným tématem, ale bohužel se potýká i s lehkou rozvleklostí." (více)

 • ČeskáTelevize.cz (Michal Šobr)

  "Možná vám tentokrát bude scházet větší frekvence allenovských suchých hlášek a bonmotů a za některými replikami budete vidět jeho postavu a slyšet jeho hlas, což v případě ženských rolí může působit docela zvláštně. Vcelku lze ale upřímně konstatovat, že plakat s Woody Allenem je příjemné, očistné,…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Filip Klouda) ****

  "Jasmíniny slzy jsou na Allena netypicky temná podívaná, která se nebojí si ďábelsky pohrávat s osudy postav a vykoupat je v životním zmaru. To platí dvojnásob o Jasmine v neodolatelném podání Cate Blanchett, která se vynikajícím výkonem zcela jistě objevila na radaru Akademiků pro příští Oscary." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) **

  "Problém nového dramatu Woodyho Allena spočívá přímo v hlavní hrdince. Cate Blanchett snad ani špatně hrát neumí a i v této roli je vyloženě skvělá, nicméně její postava je nesympatická, arogantní a manipulativní mrcha, která se nad každého povyšuje, je hysterická, bere prášky a zapíjí je tvrdým…" (více)

 • Filmografie.cz ***

  "Jasmíniny slzy jsou konverzačkou jen lehce nad průměrem, která si místy hraje na víc, než doopravdy je a tlačí na pilu tam, kde to není vůbec zapotřebí (výměna názorů Ginger a Chiliho v samoobluze). Stran hereckých výkonů se však jedná o povedenou civilní záležitost, skrze níž si Blanchett říká…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Skalných fanúšikov, zvyknutých na Allenov briskný umor a oveľa sofistikovanejšie príbehy, vzdialenejšie od banálnosti, zrejme sklame. No herecké výkony, ktoré treba oceniť aj v epizódnych úlohách, vynikajúci strih Alisy Lepselterovej, A.C.E., obdivuhodný najmä pri plynulých flashbackoch, intímnu…" (více)

 • Filmserver.cz (Markéta Jindřichová) *****

  "Jasmíniny slzy se ve všech směrech odlišují od posledních snímků Woodyho Allena. Postavy jsou komplexnější a mnohem více prokreslené, cynismus a skepse převládají nad parodií a komikou. Míra sebeklamu, v němž se jednotlivé postavy pohybují, je rozsáhlejší a závažnější. Stručně řečeno, je to drama,…" (více)

 • IHNED.cz (Jindřiška Bláhová)

  "Vnitřní drama přitom Allen udržuje jednoduchým, ale většinou efektním dramaturgickým prvkem – flashbacky vyvolanými vůní či slovem a odrážejícími psychickou roztříštěnost hrdinky. Sebemenší detail je tak potenciálním nebezpečím. Jak se odhaluje minulost, ukazuje se, že je Jasmíne víc než oběť, do…" (více)

 • Kult.cz (Pavel Růžička) ****

  "Režisérem často tak využívaná náhoda tentokrát stojí na okraji. Jen jediná scéna zůstala vyloženě allenovsky zlomyslná, ovšem s její identifikací divák znalý mistrova stylu nebude mít sebemenší problémy, což ostatně platí i o snímku jako takovém." (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Nový rok, nový Allen, norma. Workoholismus výstavního štítu newyorských neuróz už se stal nepsanou samozřejmostí a nenarušitelně jistou kolonkou v kinematografickém kalendáři. A letos se rozrůstá o Jasmíniny slzy, o snímek, který zprvu může působit jako další variace na klasické hořkosladké téma…" (více)

 • Lidovky.cz (Jiří Peňás)

  "Ano, je to jeden z nejsmutnějších Allenových filmů. Ale právě smutek je hodnota, bez níž by nevynikl smích, jenž se s nímísí v komediích lidského údělu, jichž je Woody Allen největším žijícím mistrem." (více)

 • Metro.cz (Aleš Mečíř) *****

  "Allen pak ale v mžiku opouští všechny komediální prvky, které se tu a tam objevovaly, a z filmu se stává hořké intimní drama o­ nešťastné stárnoucí ženě, která nedokáže přijmout skutečný stav věcí. Takhle přesvědčivou studii postavy, jakou lze vidět v Allenových Jasmíniných slzách, už dlouho nikdo…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Film vlastně negraduje, nepřekvapuje posuny v příběhu, spíš monotónně plyne k závěru, ve kterém musí být marnivá Jasmína, jíž nepoučil ani rozpad manželství a ztráta veškerého majetku, zákonitě ztrestána." (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) ****

  "Jako studie určitého typu osobnosti jsou Jasmíniny slzy skvělým zářezem do Allenovy tvorby – obzvlášť té části, která se zaobírá ženskými hrdinkami a jejich mentalitou. Problém však je, že v to film vykrystalizuje až v poslední třetině, ne-li čtvrtině. Do té doby si divák příliš neví rady a má…" (více)