poster

Vražedné záhady slečny Fisherové (TV seriál)

 • Austrálie

  Miss Fisher's Murder Mysteries

Krimi / Drama / Mysteriózní

Austrálie, 2012–2015, 31 h 10 min (Minutáž: 55 min)

 • Birdalone
  *****

  Bohatě vystylovaný a dobově věrný seriál s vynikajícími australskými herci. Je to radost se na to dívat. V Austrálii se začal vysílat v roce 2012. Tři řady si udržely kvalitu a jen mu přidaly na úspěšnosti. Kolem Phryne Fisherové vznikl v anglicky mluvících zemích kult - který umožnil produkci přivydělat si na celovečerák na Kickstarteru. Seriál vychází z literární předlohy - sérii dvaceti příběhů. V češtině začaly příběhy vycházet nedávno (2018), pod společným podtitulem Slečna Fisherová vyšetřuje. Seriál na svoje plnohodnotné uvedení na ČT ještě čeká. V Austrálii se zatím snaží z tématu vytěžit co se dá a uvedli aktuálně spin-off Miss Fisher Modern Mysteries, kokotinu posazenou do 60. let. Samozřejmě originální verzi posazené do 20. let nesahá ani po kotníky.(26.2.2019)

 • Bozvav
  ****

  Po prvním dílu nadšení. Sice jako drama bych to rozhodně neviděla, ale jako krimi komedie v senzačním hávu meziválečného období ano. Hlavní hrdinka není sice ve vzhledově žádná hvězda,ani zrovna lečna, spíše zralá žena, ale je charismatická, šaramantní a vtipná. Role jí sedne a je v ní i sexy. Ostatní zatím moc dobré. Uvidíme co dál. Po shlédnutí první řady hodnotím 95%. Druhá lehce slabší, dost se to opakuje, ale i tak 75%.(25.6.2018)

 • elizabeth_ba
  ****

  Žádný zázrak ale taková oddychovka na večer po psychicky vyčerpávající práci, když nemá člověk už moc času, než půjde spát. Skutečně velmi atraktivní Phryne, vždy v ukázkových šatech a moderním sestřihem, se snad až příliš uvolněnou morálkou (mít v každém příběhu jiného chlapa, a přitom ještě dělat oči na detektiva Robinsona, je na 30. léta minulého století trošku moc) řeší případy bravurně a s nadhledem, i když se do každého osobně a srdečně velmi zainteresuje (proč jsem už uvedla výše, v předešlé větě). Pokud tam neřeší politiku, náboženství a etnika (což se pravidelně děje od epizody 4, kde toho bylo nejvíce - Litevci, které mylně pokládají za Slovany; dále v páté Židé a v šesté pro změnu Číňané), ale spíše ty mezilidské vztahy či vztahy mezi hlavními postavami, tak je to vtipné, svižné a kupodivu i logické...Takže zůstávám spokojeně koukat a možná tiše závidím. ;-)(1.10.2014)

 • hanagi
  ****

  Roztomilá krimisérie anglického střihu, Melbourne konce 20. let minulého století a dokonale vystižené dobové aranžmá. Nad těmi interiéry, auty a hlavně kostýmy jsem vrněla blahem. Emancipovaná hlavní hrdinka díky své drzosti, vtipu a intuici řeší s nadhledem jeden zločin za druhým, aniž by si pocuchala svůj dokonalý účes anebo rozmazala mejkap. Vždy dokonale vystajlovaná pobíhá po střechách, nahání zločince a z mrňavé kabelčičky vytáhne dle potřeby elegantní revolver, baterku či foťák. Kouzelné!(12.6.2017)

 • emma53
  ****

  Vidím to podobně jako hanagi a baštím slečnu Fisherovou s jejími oblečky, kloboučky, sponami ve vlasech, rošťáctvím, které jí čiší z očí a chemií mezi ní a inspektorem. Konečně žádné zelené, modré a jiné filtry, ale normální osvěžující barvičky, trochu připomínající ty Almodovara. Zkrátka je to očko k sežrání.....(26.9.2018)

 • - Oblíbeným románem Phryne Fisher není nic menšího, než Milenec lady Chatterleyové (1928) H. D. Lawrence. (NinadeL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace