Reklama

Reklama

Vražedné záhady slečny Fisherové

(seriál)
  • Austrálie Miss Fisher's Murder Mysteries
Krimi / Drama / Mysteriózní
Austrálie, (2012–2015), 31 h 10 min (Minutáž: 55 min)

Předloha:

Kerry Greenwood (kniha)

Kamera:

Roger Lanser

Hrají:

Essie Davis, Nathan Page, Miriam Margolyes, Anna McGahan, Anthony J. Sharpe, Kate Jenkinson, Bille Brown, Danielle Cormack, Jonny Pasvolsky, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(34)

Ctihodnou slečnu Phryne Fisherovou nenechá žádná záhada či vražda chladnou. Je odhodlaná vyšetřit každý zločin, který se jí připlete do cesty... (TV Prima)

Recenze (19)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

3/34 20. léta v Melbourne a knižní hrdinka Phryne Fisher ve svém vlastním seriálu. Inu, proč ne? Aussie scéna má co nabídnout, je to změna oproti Evropě a Americe a dočkám se i dílů s Danielle Cormack a Annou McGahan. 2. a 3. série jede. Vymazlenost každého nápadu, charakter Phyrne a ty kostýmy jsou... tak nadoblačné. A možná bude i film. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Najviac sa mi páčila prvá séria. Kvalitatívny rozdiel medzi sériami vidím hlavne v pútavosti dejovej linky, ktorá sa týkala osobných záležitostí hlavnej hrdinky a postavičiek okolo nej. Samotné krimi pátranie a vyšetrovanie jednotlivých prípadov si po celý čas držalo pomerne slušnú úroveň, aj keď samozrejme na Poirotovskú kvalitu to ani zďaleka nedosiahlo. Niektoré diely bavili viac, iné menej, celkovo to vidím na lepší priemer. 65/100 ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Žádný zázrak ale taková oddychovka na večer po psychicky vyčerpávající práci, když nemá člověk už moc času, než půjde spát. Skutečně velmi atraktivní Phryne, vždy v ukázkových šatech a moderním sestřihem, se snad až příliš uvolněnou morálkou (mít v každém příběhu jiného chlapa, a přitom ještě dělat oči na detektiva Robinsona, je na 30. léta minulého století trošku moc) řeší případy bravurně a s nadhledem, i když se do každého osobně a srdečně velmi zainteresuje (proč jsem už uvedla výše, v předešlé větě). Pokud tam neřeší politiku, náboženství a etnika (což se pravidelně děje od epizody 4, kde toho bylo nejvíce - Litevci, které mylně pokládají za Slovany; dále v páté Židé a v šesté pro změnu Číňané), ale spíše ty mezilidské vztahy či vztahy mezi hlavními postavami, tak je to vtipné, svižné a kupodivu i logické...Takže zůstávám spokojeně koukat a možná tiše závidím. ;-) ()

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem se trochu styděla, že se na to dívám (od severských detektivek je to přeci jen odskok před půl zeměkoule), ale nakonec mi to hluboce učarovalo. Ani né tak ty případy, jako úžasná povaha, vzhled a charakter slečny Fisherové, ale především její vztah s inspektorem Robinsonem. Ten byl vážně odzbrojující - maximálně zábavný a romantický zároveň. Poslední scénku třetí série jsem si pouštěla asi 8x, což se mi naposledy stalo ve Vinnetouovi - Rudém gentlemanovi v minulém století. ()

emma53 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vidím to podobně jako hanagi a baštím slečnu Fisherovou s jejími oblečky, kloboučky, sponami ve vlasech, rošťáctvím, které jí čiší z očí a chemií mezi ní a inspektorem. Konečně žádné zelené, modré a jiné filtry, ale normální osvěžující barvičky, trochu připomínající ty Almodovara. Zkrátka je to očko k sežrání..... ()

Galerie (369)

Zajímavosti (3)

  • Oblíbeným románem Phryne Fisher není nic menšího, než Milenec lady Chatterleyové (1928) H. D. Lawrence. (NinadeL)

Reklama

Reklama