Pro fanoušky metalu příjemný počumění, případně zrekapitulování toho, co o svém oblíbeném subžánru vědí (protože pochybuju o tom, že by někdo viděl třeba díl o power metalu a řekl si: "Wau, to je tak skvělá hudba, to musím začít poslouchat!!!"), pro všechny ostatní samozřejmě nesmyslná zbytečnost. Taky bych nečuměl na zevrubnou historii jazzové (country, techno...) hudby, stejně jako se nikdy nepodívám na sedmý a osmý díl této série, jenž je věnován grunge, resp. nu-metalu.(3.5.2013)

Dost povrchové sdělení ve formě rádoby informativniho polodokumentarniho seriálu. Jako první jsem viděl osmý díl o nu-metalu,na němž jsem jistou dobu vyrůstal a byl pro mě důležitým subzanrem pro další vývoj osobního hudebního vkusu.Díl seděl jak prdel na hrnec.Zmíněno až na jednu chybějící particku vážně vše podstatné a popravdě. Natesen na díly o deathu a o grindcoreu a extrémním metalu......To se člověk víc dozví ze zdi na fizlarne na hajzlu, když kreslí soplama po stěně.(4.3.2017)

Co lidi k heavy metalové hudbě přitahuje? "Heavy metalový koncert je katarze. Je to jako rituál. Metal je oslavou komunity a přátelství lidí, kteří mají stejné emoční dispozice a tíhnou k tomuto typu hudby." - Bruce Dickinson ...."Bolest, síla, žárlivost, vztek a pomsta. Tyhle atributy splňuje opera i metal. Vyvoláváme ve vás emoce a nadšení, přesně o tom metal je. Ohromný vizuální zážitek." - Rob Halford 1.DÍL ( vývoj metalu - propojení klasické hudby a heavy metalu - vliv klasické hudby na metalové zpěváky - spojení blues a heavy metalu - vliv jazzu na heavy metal - vznik elektrického zvuku metalu ) ...2.DÍL ( počátky americké metalové scény - garážové rockové kapely - důležitost koncertních turné v sedmdesátých letech ) ...3.DÍL ( nová vlna britského heavy metalu - vztah & rozdíl mezi punkem a metalem - nástup glam metalu ) Další skvělý počin mých oblíbenců Sama Dunna & Scota McFadyena.(2.7.2015)

S Metal Evolution mám nasledovné problémy: 1. čo sa týka metalu, tak som ultrakonzervatívec a 70% seriálu nie je metal ale rock (čo je u mňa plus, lebo metal nemusím). 2. Dunn pre mňa nepochopiteľne rieši to skupinkovanie a to až do takého extrému, že polovica epizódy o grunge je o tom, či je grunge metal (nie, nie je!). 3. A preto často zabúda na to, že aj v dokumente musí rozprávať príbeh a upadá do role kronikára, kde musí vymenovať všetky dôležité kapely a všetky dôležité albumy (u epizódy thrash metal som sa dosť nudil) a preto je to často "for fans only". NAPRIEK TOMU, je to dosť zábavný dokument a Dunnova subjektivita a zvedavosť je zväčša plus - napr. diel o power metale bol mimoriadne zaujímavý a to i napriek tomu, že žáner z duše neznášam. Naopak jeho čudný prístup ku glam metalu mi nesadol, lebo ani tak nebol o glam metale ako o tom, či je glam teraz "80s memorabilia" a či je to len o "MTV a reality shows", kde sa tvári strašne udivene, že po asi desiatich rokoch glam upadol. No poviem vám jedno tajomstvo, každý žáner má obmedzenú životnosť a i takých 10 rokov je riadne dlhá doba. Neveríte? Spýtajte sa gungerov.(18.4.2014)

Z čisto informatívneho hľadiska ide o výborný dokument pre všetkých fanúšikov tohto hudobného žánru. Niektoré epizódy majú naviac aj svoj "príbeh", teda nejde tam len o vymenovanie všetkých dôležitých kapiel, ale aj o určitý vývoj, avšak iné epizódy sú zas úplným opakom (thrash). Kvitujem aj rôzne humorné vsuvky a celkový nadhľad, s akým tento dokument vznikol. Škoda, že nevzniklo pár dielov naviac, pretože niektoré dôležité subžánre tu dosť chýbajú (doom, gothic, folk), ale celkovo je to výborná práca.(14.4.2015)

• - Seriál má 11 dielov. Existuje ešte jeden neoficiálny 12. diel s názvom "Extreme metal", ktorý sa venuje Death metalu, Black metalu a Grindcore. Táto časť vznikla na prianie fanúšikov, ktorí si ju aj sami zafinancovali, nakoľko vydavateľská spoločnosť pôvodnej série túto kapitolu odmietla natočiť. Zároveň ide o jedinú epizódu, ktorá k začiatku roka 2015 neniesla českú zvukovú stopu a bola k videniu iba v originálnom znení. (Paldiny)