Společná terapie

USA, 2012, 12x43 min

Warren Kole, Michael Ealy, Sonya Walger, Jack McGee, Gary Grubbs, Indigo, Alicia Coppola, Mercedes Mason, Marquita Terry, Brianna Lynn Brown, Matt Cedeño (více)

Hlavnými hrdinami Common Law sú Travis Marks (Michael Ealy) a Wes Mitchell (Warren Kole). Sú to dvaja policajti, ktorí majú problém: jeden druhého. Wes je puntičkársky bývalý právnik, ktorý má slabosť pre svoje auto, trávnik a bývalú manželku. Travis je sukničkár so zástupom pestúnskych príbuzných, ktorého aktivity v mladosti neboli vždy legálne. Obaja sa navzájom nemôžu vystáť. Ako partneri sú v oddelení vrážd a lúpeží pre losangelskú políciu obrovským prínosom, ale ich hádky čoraz viac zasahujú do ich práce, čo ich zavedie do problémov.
S cieľom zlepšiť ich profesionálny vzťah ich kapitán Mike Sutton (Jack McGee) pošle do manželskej poradne, kde sa majú naučiť riešiť svoje konflikty. Čoskoro sa dozvieme, že úspešné partnerstvo neznamená, že obaja partneri musia mať radi tie isté veci. Naopak, dôležité je, aby obaja to isté neznášali. (jasiska)

Natascha

Jednotlivé díly mají epizodní charakter, a zločiny, které se řeší nejsou nikterak originální, ani v jejich řešení není nic nového pod sluncem, takže tenhle seriál boduje solidním humorem a především sympatickou ústřední dvojkou, které to dohromady hodně dobře šlape, i když jsou to paradoxně právě jejich vzájemné problémy, co se v seriálu primárně řeší. Nápad s jejich zapojením do terapie pro páry taky není špatný, jen mi občas přišlo, že jej mohli trochu více využít. Common Law není na poli krimi seriálů nic výjimečného, přesto je mi trochu líto, že se nedočkal druhé sezóny, protože bych mu klidně ještě nějaký ten čas obětovala. ()

jasiska

Dvaja losangelskí policajti, ktorí sú skvelí detektívi, sa medzi sebou stále hádajú. Obaja sú dobre napísaní i obsadení, ich interakcia je zábavná a hoci prípady, ktoré riešia nie sú ani dedukcoiu typu Hercule Poirot, ani založené na forenznej vede ako je moderné, celé sa to príjmne pozerá. ()

HDeer

Bolo by nefér zaradiť seriál Common Law medzi pomerne tupé a neoriginálne kriminálky ako CSI, NCIS alebo Myšlienky zločinca. Ide tu totiž o istú mieru odhaľovania súkromia pomocou približovania životov postáv a taktiež počas terapií, kde veľmi humorným spôsobom pojímajú nielen partnerské problémy detektívneho dua. Avšak po niekoľkých častiach som mal pocit, akoby potenciál nebol úplne vyťažený a rovnako spôsoby zatýkania/prenasledovania sa veľmi nelíšili. K tomu občas pekne otravná amatérska hudba, škoda, že seriál nemá dôstojnejší soundtrack. Myslím, že seriálu chýbal taktiež poriadny záporák, miesto občasných drobných zločincov, ()

KapitanKuraz

Je fakt skoda ze prave tento serial skoncil tak rychlo, kazdy diel bol podla mna super a vacsinu som videl viac krat. Co uz, rating je rating a dnes takto dopadol nejeden serial. ()

mpet

I když řešené zločiny nejsou kdovíjak originální, Common Law určitě patří mezi ty lepší kriminálky poslední doby. Je to hlavně díky skvělému humoru a výborně napsaným jednotlivým charakterům. Navíc mi to tady trochu přijde, že seriál je hlavně postaven na odhalování soukromí a vývoji dvou hlavních hrdinů a ta kriminálka je jen jako doprovod (což rozhodně není na škodu). Škoda jen, že to má tak málo dílů, určitě by si zasloužili další. Ale bohužel v dnešní době, kdy v televizním programu najdeme stovky různých kriminálek je asi dost těžké se prosadit s něčím novým. ()

Baerdeller odpad!

Když má komediální seriál na CSFD výrazně horší hodnocení než na IMDB, tak to často znamená, že se nezdařilo adekvátně přeložit místní komediální prvky z toho důvodu, že české publikum nezná dostatečně US reálie. Namátkou Psych, IASIP, Office... A pokud vy ty reálie znáte, tak to často znamená solidní zábavu. A to jsem tak trochu čekal i od Common Law. Bohužel jsem se toho nedočkal, protože tento seriál do výše zmíněné kategorie nepatří. Zaprvé zdejší herci jsou opravdu otřesní. Tohle není ani seriálová béčková záležitost, tohle je prostě opravdu třetiřadá kategorie. Tj. herci, kteří v béčkových seriálech jako (Rizzoli & Isles; Mentalista...) hrají všemožné štěky se tady derou do popředí. A je to znát. Sakra znát. Takové otřesné, šklebící grimasy, nulové emoce, šílené přehrávání... Fuj. Zdejší herecká "kvalita" je na úrovni lepšího pornofilmu. Akorát u porna člověk tyhle části přeskakuje, jenže tady už nic dalšího není. Dobře, jsou tu kraťounké akční scény. Jenže kvalitou znovu odkazují spíš na porno žánr. Netuším jestli je tu horší kamera nebo střih. Avšak ještě horší je hudební doprovod... Seriously WHAT THE F*CK IS THAT? Ani si nevzpomínám, kdy naposled mi hudební doprovod natolik vadil. Jistě malý levný seriál nemůže být odladěný jako film od Snydera, ale tohle... To vypadá, že někdo vybral song of the week od Applu a bez nějaké vlastní souvislosti s tím co se děje na obrazovce to naplácal k obrazu. (Že by byl průser nakonec v režii?) Poslední věc, kde si neodpustím kopanec je scénář. To psal jako kdo? Sto opic konečně napsalo první scénář? Od dua jehož scénáristickým vrcholem je film Lovci pokladů se moc čekat nedá, (teď koukám na to, že filmový Uncharted bude průser) ale takhle d*mentní postavy by člověk pohledal. Kole je moderně "postižený" několika "cool" nemocemi jako OCD, jenom to není vidět, protože se postava chová celou dobu normálně. A Ealy zase hraje sukničkáře, který celou dobu mává se svojí plastovou pistolkou a střílí balónky, protože je nemá rád. To je opravdu dementní chování. Připočtěte k tomu nudné dialogy - "Ty jsi můj nejlepší přítel. mucky, mucky", "Kdybych věděl, jak jsi měl těžký dětství, tak bych byl na tebe hodnej." apod. Vše s minimem povedených vtipů, které jsme povětšinou viděli už někde jinde. (hint: série Smrtonosná zbraň). Pokud máte ze sledování takového Warehouse 13 pocit, že se točí jen kvůli minimálnímu rozpočtu, tak při sledování Common Law máte dojem, že herci musí za své role ještě platit. Podobní Good Guys jsou o tři koňské délky lepší. Prostě tfuj, fuj, fuj, ruce pryč, protože tohle je naprostá ztráta času. Nejzbytečnější seriál roku 2012. ()

frawd der

Po shlédnutí pilotu pro mne na ****. Dobrá herecká dvojka, nápadově vybočuje z řady. Bojím se že se budou díly opakovat, ale nechám se překvapit. Každopádně na hodnocení z csfd moc u tohoto seriálu nedejte ()