Ao no Exorcist: Gekidžóban

Ao no futsumashi: Gekijōban

Blue Exorcist the Movie

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2012, 88 min

Začiatok trochu nudný, Potom sa dej už obstojne rozbieha. Ale inak ako dodatok k seriálu veľmi príjemné :) Postavy super, zajačik zlatý. Pre mňa ako fanúšika bolo super sa k nim opäť vrátiť :)(13.8.2013)

Bratři Okumurové zase něco po... nebo víceméně jako obvykle Rin, a tak za to musí pykat plnými 5 dny domácího vězení a ještě u toho hlídat jednoho démona... Ve zkratce tenhle film, který je spíše takovým prodlouženým regulérním dílem první série. Všechny klady i zápory tak přetrvávají. Každopádně malý démon a jeho velký kamarád jsou totálně roztomilí a já se značně bavím. Menší části filmu můžete najít i v předloze, ale je to taková malá divná směska, k ději série film víceméně nepřispívá.(6.1.2017)

Tenhle celovečerák mnohem víc připomíná nějaký prodloužený díl seriálu než samostatný film a pro lidi, co by se k Ao no Exorcist připletli poprvé má totálně nulovou výpovědní hodnotu. Žádné představení postav ani světa se nekoná, prostě tam jen dál pobíhá to modře svítící ocasaté pako... Ale já jako fanoušek seriálu byl poměrně spokojený. Nekoná se žádná supervelká a komplikovaná zápletka, během níž se minimálně třikrát zachrání svět, protože proč taky, když to všechno se už stihlo v seriálu. Tady je prostě jen další várka pošťuchování mezi exorcisty a sem tam odpravení nějakého toho démona... Za mne slabší 4 hvězdičky s tím, že komu se líbil seriál, asi s filmem problém mít nebude a ostatní se mu stejně vyhnou.(3.8.2013)

Kedže som na film natrafila úplnou náhodou a seriál som nevidela, tak som sa trochu obávala, že kedže nepoznám postavy bude to pre mňa trošku problém. Ako spomínal Kordus, predstavenie postáv žiadne, napriek tomu si myslím, že dalo sa to jednoducho domyslieť (aspoň teda teoreticky) a to predstavenie mi akosi ani moc nechýbalo. Usamaru bol proste úžasný na konci som aj dáku tú slzičku upustila ale pred priateľom som sa tvárila, že som strašne silná žena a ja neplačem. Nevyšlo to. Má ma prečítanú.(18.1.2014)

Film se nějak zvlášť neliší od anime, což nevadí pokud se vám seriál líbil. Hlavní hrdina jako vždy září, ale kupodivu všechno nezmákne sám. Vztahy jsou tu trochu odsunuté, naproti tomu si ale lze užít víc akčních scén a malý bonus ve formě další démonické příšerky a čínsky vypadajícího exorcisty, který má náhon na jednu z nej postav. Film nic nezkazil, ale ani nezlepšil takže dávám své klasické hodnocení jako u seriálu ****.(17.8.2013)