poster

Vessel

Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2012, 13 min

Režie:

Clark Baker

Scénář:

Matt Duffer, Ross Duffer

Kamera:

Kyle Klutz

Střih:

Brad McLaughlin

Kostýmy:

Abigail Keever
(další profese)
 • Aluska88
  ****

  Parádní sci-fi kraťas, který za těch krátkých 11 minut dokázal hrdě překonat všechny ty nablýskané, velkolepé, hvězdné Hollywoodské spektákly. Námět je sice možná otřepaný, zpracování předvídatelné, ale to vše je vynahrazeno skvělou atmosférou, hrůzným monstrem i stejně děsivým a překvapivým otevřeným koncem.(6.11.2012)

 • Martrix
  ***

  Efektní, ale námětem a vyzněním béčko jako vyšité. Spousta lidí nechápe, že je ekosystém každé planety jedinečný a s největší pravděpodobností nebude kompatibilní pro návštěvníky odjinud. A totéž platí naopak. I kdybych pominul složení vzduchu, tlak, gravitaci, tak je tady spousta mikroorganismů, které ve vzduchu poletují... . Dnes už by na to scénáristi mohli trochu myslet... . V případě Vetřelce a Predátora se dá přivřít oko, ale Vessel je úplně jiná liga. Přesto je to sympatický a solidně udělaný kraťásek.(9.6.2019)

 • RavenSpector
  **

  Shlédnuto na popud zdejších komentářů a jsem trochu na rozpacích. Tak vysoké hodnocení? A za co? Na youtube je mraky mnohem lepších kraťasů. Atmosféra, uznávám je vcelku slušná, ale příšerka je hnusná, myslím provedením, a nestrašidelná. Děj nestojí za řeč, žádný není. Možná tak na dvě stránky nějaké mikropovídky. Těch 13 minut jako intro k nějaké videohře obstojné, ovšem jako samostatný počin teda fakt žádná sláva.(23.9.2016)

 • SOLOM.
  ****

  Po delší době jsem narazil na velice zdařilý scifi-hororový short. Tvůrci dokázali za těch třináct minut vytvořit neskutečnou atmosféru, která místy i příjemně zamrazí. Navíc tu máme šanci shlédnout opravdu pozoruhodné speciální efekty, které jsou pastvou pro oko. Vystupňovaná dávka napětí je navíc korunována famózním závěrem, kvůli kterému jsem rozhodně tento snímek neviděl naposledy. Můžu jen doporučit.(24.5.2012)

 • AlistairMir
  ****

  Dobrej horor pro mě bohužel natočen stylem, že jsem se do toho nedokázal ponořit . Ani nevím čím to bylo, že jsem to nehltal. Ufon vypadá jako něco co by jste fakt v životě nechtěli potkat a rychle dá najevo, že rozhodně nepřichází v míru. Závěr člověka potěší a čekal bych že mě zamrazí v zádech protože to opravdu bylo hodně znepokojivé a když si člověk představí, že by to tak klidně mohlo být tak to není příjemný pocit. Film mě bavil max na 3* jelikož mně tam prostě ta mrazivá atmosféra co tam logicky měla být, chyběla. Ale herci cajk, maska dobrá a děj bezva. Takže dávám 4* i když se s tím hodnocením nemohu ztotožnit tak ten film si to zaslouží a já na něj zkusím mrknout ještě jednou třeba se do toho na podruhé zažeru.(23.3.2014)

 • - Clark Baker snímek financoval z uspořádané sbírky. (konvax)