Poďme pekne poporiadku. Začínam pozitívami : výborná hudba, bez ktorej by tento príbeh nebol slávny. Skončili sme. Herecké výkony boli dosť slabé, námet nestál prakticky na nič. Zápletka bola v podstate nulová ... Ale aj s týmito negatívami je to (pomerne) milý film, ktorý človeka uspokojí. Tá hudba to pomerne dobre vykompenzuje a spríjemní ti sobotný večer. Keby boli herecké výkony aspoň o trošku lepšie, keby boli o niečo viac dotiahnuté detaily a keby bol namakanejší námet nevyhýbal by som sa ani ****, ale takto dávam neistých ***. No a na koniec niečo veľmi dôležité. Nebyť hudby si myslím, že Dušan Rapoš by sa príbehom nepýšil a považoval by ho za čiernu ovcu vo svojej kinematografii. A boli by tu samé čierne slová, a aké? Hm ........................ Jasné, ODPAD!(28.3.2013)

• BlueNeon81

Rabaka, alebo slovenská odpoveď na Perný den. Popravde po zhliadnutí mám veľmi zmiešané pocity, jednak v tej dobe bol Elán na vrchole a ich tvorba bola viac o niečom, ale natesnať ich do celovečerného filmu o kapele, ktorá sa snaží dať tímovo dohromady a vyštartovať na turné, to moc nezafungovalo. Jednak Rapošové režijné lapsusy sa nedali prehliadnúť a jednak aj herecké výkony samotných členov Elánu boli veľmi diskutabilné - veď prečo boli všetci okrem Ráža predabovaní? Takisto nechápem aj zloženie ústrednej dvojice, teda nie žeby to už bolo ako päsť na oko, ale prečo obsadili práve maďarských hercov? Ako chalan s hlasom Maroša Kramára ešte budiž, ale to fúzaté dievča? Každopádne životné eskapády protagonistov boli veľmi nereálne, to som fakt krútil hlavou. Takisto mi bolo divné to samoúčelné používanie sprostých slov, ten film bol predsa od 12 rokov a občasne sa objaví v televízii v dopoludňajších, alebo popoludňajších hodinách, žeby sa pomaly Rapoš pripravoval na slobodu? Nebyť dobrého soundtracku, tak moje hodnotenie by išlo až do odpadu, ale menej ako dve hviezdičky nemôžem dať. P.S.: samotné "elpíčko" som dostal na vianoce roku 1989.(15.9.2010)

• Karamanlis

Reklama na komunistami milovanú, za socializmu po všetkých stránkach privilegovanú skupinu Elán prevedená dokonca do podoby celovečerného hudobného filmu, nemajúceho v podstate žiaden kompaktný scenár. Hlavný hrdina v podaní Maďara Attilu Berencsiho je hrozný, výkony nehercov z kapely sa tu akože snažia zachrániť druhotriedni herci ako Bzdúch, Geišberg či Kulíšková... to proste nemohlo dopadnúť dobre.(18.11.2016)

• MikO_NR_1909

Pomer kvality hudobných čísiel a obsahu deja na podobnej úrovni ako Rapošove Fontány. Skrátka, úsmevne zakomponovaná dejová osnova o finančných ťažkostiach hud. kapiel, ktorú sprevádzajú (ako inak) rebélie našich hrdinov. Tam, kde dá ruky preč Boris Filan, respektíve nemá možnosť sebarealizácie, potom z toho vznikne takáto sranda. Ale to nie je len fenomén Rabakáčiny, Sagvan Tofi a spol. (hippies či depešáci) by o tom vedeli dlho rozprávať. A znova raz, primitívne dodabovanie Marošom Kramárom.(27.3.2015)

Pri tomto filme nemôžem hodnotiť iba kvalitu. V 89-tom to bol závan rebélie a poetickej romantiky pubertálnej mládeže. Dialógy sú v nefalšovanom blaváckom slangu, ruky sú v smetiakoch, pľuvance v káve a csabovci celkom ako skutoční. Jednoduchá /až príliš/ výpoveď, neobjavná zapletka, ale na fakte „dávno som to zistil – všade sú tí istí“ sa ani za tie roky nič nezmenilo. A hudba – výborná. Dnes by som za takých Elánov a Joža Ráža dala kľudne aj posledné tri Pedro žuvačky!(15.9.2005)

• - Názov Rabaka je zložený z troch mien hlavných členov vtedajšej zostavy Elánu: Jožo Ráž, Ján Baláž a Martin Karvaš. (BlueNeon81)

• - V kinodistribúcii bola snímka uvedená s krátkometrážnymi dokumentárnymi filmami Krajan (1989) a Sonda č. 4/89 - Zájazd (1989). (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčanie snímky Rabaka prebiehalo v Bratislave, Prahe, Žiline a Martine. (dyfur)