No, kdyby si kucí odpustili určité scény, např. s tou holčičkou v nemocnici, která řekla, že se prostě neuzdraví, pokud se nedají dohromady a nebudou zase hrát, anebo ty pasáže s malým princem (jednou ze světově nejpřeceňovanějších literárních postav), dal bych i vyšší hodnocení. Neboť písničky z tohoto filmu jsou nejrokovější, nejlepší, co kdy Elán natočil. No jo no, holt to bylo ještě před tou Jožovou nehodou, po níž už byl schopen skládat pouze dýchavičné ubrečené „velehity“ typu kočka se zanedbaným sexem. Já pro tento frapantní Jožův úbytek duševních sil mám pár teorií: za á), buď mu při té nehodě mozek vypadl a doktoři mu ho nenandali nazpátek, nebo za b) při té nehodě mu mozek vypadl a doktoři mu tam nandali náhradní od dárců, bohužel se na to složili kucí z Dua Jamaha, každej mu dal čtvrtku svýho (takže jim samotným v hlavičkách zůstala tak 1/8 maximálně). No takže se úrovni hudební produkce všech třech muzikantů doopravdy nemůžeme divit.(17.9.2016)

Podívej, Rock je pro mě způsob života. Hraju jako rocker. Žiju jako rocker. A můžu za to i umřít - JOZEF RÁŽ. Ve filmu sledujeme cambek skupiny Rabaca, jejich strasti, krachy, vítězství, lásky a koncerty. Při přesunech koncertních šňůr používají i nádherné auto Škoda 110 R. Hudební film plný písní skupina Elán na pozadí Malého prince a Čabova světa. Příběh party cvoků, co žijou z rocku na pozadí socialismu. Za zmínku stojí i nádherná Krisztina Csiga ( Sylvia ). V bonusech na dvd je i videoklip písně Voda, čo ma drží nad vodou - http://www.youtube.com/watch?v=lw2Jlj2jKig , spousta materiálu o režisérovi a fotogalerie. Čaba, neblázni !!!(6.6.2010)

Určite si tento počin nezaslúži plnohodnotné štyri hviezdy, ale pre mňa je to klasika. Dobrá muzika z čias, kedy sa Elán ešte dal počúvať, celkom vtipný aj keď nie bohvieako originálny príbeh a svojská poetika špiny a smradu a výnimočnej obyčajnosti. A tak trochu aj o tom, že občas treba ísť s hlavou proti múru. RO - ZU - MÍŠ!!!(16.1.2009)

Elán, moje láska. 1) Elánovská nasranost v mezích zákona dostala svůj filmový výraz. Obávám se, že společenské problémy, o které se film lehoučce jako obláček otírá, jsou pro dnešní generaci poněkud nečitelné. 2) Snímek sám o sobě je nevýrazný a plytký, ale vše zachraňuje můj milovaný Elán.(28.6.2011)

• MikO_NR_1909

Pomer kvality hudobných čísiel a obsahu deja na podobnej úrovni ako Rapošove Fontány. Skrátka, úsmevne zakomponovaná dejová osnova o finančných ťažkostiach hud. kapiel, ktorú sprevádzajú (ako inak) rebélie našich hrdinov. Tam, kde dá ruky preč Boris Filan, respektíve nemá možnosť sebarealizácie, potom z toho vznikne takáto sranda. Ale to nie je len fenomén Rabakáčiny, Sagvan Tofi a spol. (hippies či depešáci) by o tom vedeli dlho rozprávať. A znova raz, primitívne dodabovanie Marošom Kramárom.(27.3.2015)

• - V kinodistribúcii bola snímka uvedená s krátkometrážnymi dokumentárnymi filmami Krajan (1989) a Sonda č. 4/89 - Zájazd (1989). (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Názov Rabaka je zložený z troch mien hlavných členov vtedajšej zostavy Elánu: Jožo Ráž, Ján Baláž a Martin Karvaš. (BlueNeon81)

• - Natáčeno i ve Stupavě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)