Poďme pekne poporiadku. Začínam pozitívami : výborná hudba, bez ktorej by tento príbeh nebol slávny. Skončili sme. Herecké výkony boli dosť slabé, námet nestál prakticky na nič. Zápletka bola v podstate nulová ... Ale aj s týmito negatívami je to (pomerne) milý film, ktorý človeka uspokojí. Tá hudba to pomerne dobre vykompenzuje a spríjemní ti sobotný večer. Keby boli herecké výkony aspoň o trošku lepšie, keby boli o niečo viac dotiahnuté detaily a keby bol namakanejší námet nevyhýbal by som sa ani ****, ale takto dávam neistých ***. No a na koniec niečo veľmi dôležité. Nebyť hudby si myslím, že Dušan Rapoš by sa príbehom nepýšil a považoval by ho za čiernu ovcu vo svojej kinematografii. A boli by tu samé čierne slová, a aké? Hm ........................ Jasné, ODPAD!(28.3.2013)

Elán, moje láska. 1) Elánovská nasranost v mezích zákona dostala svůj filmový výraz. Obávám se, že společenské problémy, o které se film lehoučce jako obláček otírá, jsou pro dnešní generaci poněkud nečitelné. 2) Snímek sám o sobě je nevýrazný a plytký, ale vše zachraňuje můj milovaný Elán.(28.6.2011)

• honajz2

Elán mám rád. Vůbec od doby, kdy jsem poslouchal noční show s kapitánem Otou (což byl pořád, který chodil minimálně zhruba deset let zpátky na nějakém českém rádiu (Impuls nebo Frekvence 1?)) mám slabost pro písničky slovenských kapel jako třeba Elán, Team, Modus, No Name a slovenských zpěváků, jako třeba Miro Žbirka a Peter Nagy. Proč tomu tak je se mě neptejte, to dokážu pochopit snad jen já sám. Každopádně až nedávno jsem se dověděl, že Elán má svůj vlastní film, ale trochu jsem jeho zhlédnutí odkládal, protože ho natočil Rapoš - a Rapoš je debil. Neumětel a debil. A i tenhle film grandiózně zkonil. Celé to je hlavně o písničkách, které jsou dobré, bohužel to celé kazí Rapošův um mě naprosto znudit a zbavit jakéhokoli zájmu o sledování příběhu během 15 minut. To se mu povedlo i u Muzzikantů, ale u Rabaky jsem to nečekal. On teda ten děj nebyl moc zajímavý i tak, ale Rapoš to dokázal zkazit ještě víc. Takže jediné pozitivní je tu kamera a písničky, díky kterým mi to hodnocení jen tak tak vychází na slabé 2*. Jinak bych šel o dost níž.(21.10.2020)

Určite si tento počin nezaslúži plnohodnotné štyri hviezdy, ale pre mňa je to klasika. Dobrá muzika z čias, kedy sa Elán ešte dal počúvať, celkom vtipný aj keď nie bohvieako originálny príbeh a svojská poetika špiny a smradu a výnimočnej obyčajnosti. A tak trochu aj o tom, že občas treba ísť s hlavou proti múru. RO - ZU - MÍŠ!!!(16.1.2009)

No, kdyby si kucí odpustili určité scény, např. s tou holčičkou v nemocnici, která řekla, že se prostě neuzdraví, pokud se nedají dohromady a nebudou zase hrát, anebo ty pasáže s malým princem (jednou ze světově nejpřeceňovanějších literárních postav), dal bych i vyšší hodnocení. Neboť písničky z tohoto filmu jsou nejrokovější, nejlepší, co kdy Elán natočil. No jo no, holt to bylo ještě před tou Jožovou nehodou, po níž už byl schopen skládat pouze dýchavičné ubrečené „velehity“ typu kočka se zanedbaným sexem. Já pro tento frapantní Jožův úbytek duševních sil mám pár teorií: za á), buď mu při té nehodě mozek vypadl a doktoři mu ho nenandali nazpátek, nebo za b) při té nehodě mu mozek vypadl a doktoři mu tam nandali náhradní od dárců, bohužel se na to složili kucí z Dua Jamaha, každej mu dal čtvrtku svýho (takže jim samotným v hlavičkách zůstala tak 1/8 maximálně). No takže se úrovni hudební produkce všech třech muzikantů doopravdy nemůžeme divit.(17.9.2016)