Bělyj tigr

Biely tiger

White Tiger, The

Akční / Válečný / Fantasy

Rusko, 2012, 104 min

Tankista Naydyonov má zázračné schopnosti. Jeho telo sa zázračne dostalo z ťažkých popálenín na 90-tich % tela. Vsjo v pariadku...To však nie je všetko. Rozpráva sa s tankovým bohom a ten mu pomáha! To len tak na úvod pár drobností, ktoré si mohli ruskí bratia odpustiť, ale chýb je tu viac. Dobrá polovica filmu má to správne napätie, tajomnú atmosféru i dobré akčné scény, hlavne vzájomné ostreľovanie medzi T-34 a Tigrom. Obávaný nemecký Tiger stále nečakane udrie, narobí z ruských tankov zberné nádoby na kukuricu a opäť bez stopy zmizne. v tomto je film veľmi silný a tešil som sa, až sa vyrieši záhada, kde sa Tiger stále dokáže schovať, hlavne v bažinách. Potom bohužiaľ príde posledná tretina filmu, ktorú si jednoducho nedokážem vysvetliť a všetko sa zvrtlo v akýsi blábol bez akéhokoľvek zmyslu. Záver ako z iného filmu...Takéto filmy ma vedia vytočiť. Najprv ťa navnadí, priláka a keď si zvedavosťou bez seba, otočí sa k tebe chrbtom a nakope ťa do riti. Škoda toho, bolo to dobre rozbehnuté. 60%.(30.4.2013)

Zvláštní mystický film ukotvený v čase 2. světové války, v němž se zobrazuje filosofie střetu protikladů a boje. Výprava a kamera - moc hezké. 64%.(20.7.2012)

Reziser Sachnazarov mi hovori leda tak hovno, a nepaci sa mi kombinacia fantasy + vojnovy film. Nuda dostala neprirodzene vela priestoru, holt Sachnazarov nie je novodoby Tarkovskij. 50 %(19.5.2015)

8. august, ktorý sa porovnáva s týmto filmom je podľa mňa len jednostranným pohľadom na vojnu. Naopak tento film mi v mnohom prišiel ako propaganda, či nezmysel. Proti nacistickému duchovi sa postavil ruský, ktorý svoju nebojácnosť a ochotu zomrieť, aby ho porazil je ochotný strieľať s pištoľou proti tanku. Neporazenie tajomného tanku je akoby symbolom neporazenia nacizmu a podobných myšlienok, no som mierne prekvapený, že natočili film o tom, ako Rusov zabíja tajomné monštrum, pričom mnoho Rusov cez vojnu doplatilo skôr na svojich veliteľov. Že tu máme mierne mysteriózny film od Šachnazarova, to sa dalo čakať, ale ja tieto filmy, ktoré mierne zahmlievajú realitu nemusím, aj keď je pravda, že Rusi toho už o vojnách natočili dosť a zobrazujú sa skôr hrdinsky. Filmu sa nedá uprieť skvelá kamera, istá ruská nepredvídateľnosť, no silne to mňa nepôsobilo. Taktiež sa to dá vyložiť rôzne, dokonca aj s obhajobou vojny a xenofóbnych myšlienok, ale to podľa mňa autor nechcel, takže si to vykladám inak. Film je to dobrý, no zatiaľ asi naozaj skôr ten 8. august.(19.7.2013)

Přiznám se bez mučení, občas a rád si zahraji MMOG World of Tanks. Takže se mi na bílém tygrovi líbila tanková choreografie a použitá vojenská technika. Tajemno až magického bílého PzKpfw VI alias Tigera a schopnosti tankisty Najdenova neboli soudruha Nikoho byla trochu přehnaná, ale ne na škodu vzhledem k tomu, že film má v popisku fantasy. Některé scény (kapitulace v Postupimi a konec s Adolfem Hitlerem) však jakoby někdo násilně nadirigoval.(5.9.2014)

• - Film sa natáčal od mája do novembra 2011. Pre film bola postavená celá dedina, v ktorej sa odohrávali posledné zábery filmu. V ateliéroch Mosfilmu bola postavená budova, kde sa podpisovala kapitulácia Nemecka a replika tanku Tiger. (andykovac)