Bělyj tigr

Biely tiger

White Tiger, The

Akční / Válečný / Fantasy

Rusko, 2012, 104 min

GENERÁLE SMIRNOVE, DÁVÁM VÁM ROZKAZ NAJÍT A ZNIČIT NĚMECKÝ TANK, ZNÁMÝ JAKO "BÍLÝ TYGR"!..... /// Přízrak mezi tanky a triumf německýho ducha může zastavit pouze houževnatej ruskej člověk (Meresjev? Hovno …) Ivan Ivanovič Naydyonov (,,Jsem ruský tankista. Co ještě potřebuji?“). Jeden proti jednomu. Tank proti tanku. T-34 vs. Panzerkampfwagen VI Tiger. Na férovku. Jenže tankovej Bůh radí jenom jednomu…. Pičovina? Tak to zas né! Spíš bakalářskej příběh, kterej zaslal divák s krycím jménem ,,tankista“. Брестская крепость to sice není, ale po těch všech sračkách, konečně normální a koukatelná filmařina. I když film o chlapíkovi, kterej kecá s tanky moc důvěry nevzbuzuje a kterej dost pokazí ,,hloubavej“ závěr. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Tankista“, kterou napsal Ilya Boyashov číst nebudu. 2.) Mám rád tanků smrad a TENHLE ještě neznám! 3.) Chcu vidět, jak Němci podepisovali kapitulaci. 4.) Thx za titule ,,robilad21“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.7.2012)

Nejste-li fanda World of Tanks, War Thunder (jako já), nebo tankové techniky vůbec - jednu hvězdu uberte. já ale hodnotím takhle vysoko za a) těch tanků se tam člověk fakt nabaží, že i Fury utře nos, za b) vůbec se jedná o netradiční a zajímavý námět a za c) ten neakčně zádumčivý závěr mi sednul. Na tenhle film mě upozornil kamarád se kterým jezdím četu ve WoTku (jo je mi skoro 40, no a co?) a rozhodně jsem byl mile překvapen.(28.12.2014)

8. august, ktorý sa porovnáva s týmto filmom je podľa mňa len jednostranným pohľadom na vojnu. Naopak tento film mi v mnohom prišiel ako propaganda, či nezmysel. Proti nacistickému duchovi sa postavil ruský, ktorý svoju nebojácnosť a ochotu zomrieť, aby ho porazil je ochotný strieľať s pištoľou proti tanku. Neporazenie tajomného tanku je akoby symbolom neporazenia nacizmu a podobných myšlienok, no som mierne prekvapený, že natočili film o tom, ako Rusov zabíja tajomné monštrum, pričom mnoho Rusov cez vojnu doplatilo skôr na svojich veliteľov. Že tu máme mierne mysteriózny film od Šachnazarova, to sa dalo čakať, ale ja tieto filmy, ktoré mierne zahmlievajú realitu nemusím, aj keď je pravda, že Rusi toho už o vojnách natočili dosť a zobrazujú sa skôr hrdinsky. Filmu sa nedá uprieť skvelá kamera, istá ruská nepredvídateľnosť, no silne to mňa nepôsobilo. Taktiež sa to dá vyložiť rôzne, dokonca aj s obhajobou vojny a xenofóbnych myšlienok, ale to podľa mňa autor nechcel, takže si to vykladám inak. Film je to dobrý, no zatiaľ asi naozaj skôr ten 8. august.(19.7.2013)

Dvě třetiny filmu jsou nabušené pilulkou pro tankisty. A mě jakožto tankového nadšence plesalo srdce. Výborné a napínavé pasáže, kdy třicet-čtyřka a Tiger hrají hru na kočku a myš. Atmosféra se dala krájet, prostředí chudých ruských vesnic, bahnitého terénu, a bohatou ukázku vojenské obrněné techniky (Pz IV, T-34, IS-2, ISU-152, ...). To vše nasvěčovalo a mělo to rozjeté na výborný ruské válečňák. Pak ale přišla závěrečná třetina, která rozdrtila celý ten krásný sen, který se v divákovi pracně tvořil. Sakra, proč? Proč to zbytečně kompikují a hází tam scény, které nemají s takovýmto příběhem nic společného. Veliká škoda, mě to mrzí o to víc, že film měl našlápnuto k tomu, aby se v mých očích stal jedním z nejlepších tankových. Naprosto souhlasím s uživatelem gogo76, který to vystihl a cítil přesně jako já.(5.8.2013)

Je to úplne priemerný fantasy ladený vojnový film. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa počas druhej svetovej vojny, kedy sa medzi vojakmi šíri príbeh o nadprirodzenom nemeckom tanku Tiger, ktorý sa vždy nečakane objaví, urobí Rusom veľké škody a hneď zmizne, čo potvrdzujú aj svedkovia na oboch bojujúcich stranách a tak je vytvorená špeciálna tanková posádka vedená tankistom, ktorý sa už s týmto Tigrom stretol, aby ho našla a definitívne zničila. Spracovanie ma ale dosť sklamalo, celý tento príbeh pôsobí veľmi zaujímavo a originálne a tak ešte s prvou polhodinou som spokojný, ale potom to už všetko upadne, dej je až príliš jednoduchý, pomalý a stereotypný a už ma to čím ďalej viac prestávalo zaujímať, čo vyvrcholí v záverečnej dvadsaťminútovke, ktorá sa na moje prekvapenie presunie v čase neskôr a toto ma už vôbec nebavilo. Viacero prvkov je tu zaujímavých, hlavne to zbožsťovanie tankov a hlavná postava, ktorá s nimi vie rozprávať, lenže toho nudnejšieho je tu omnoho viac a čo je horšie, rozprávanie o nadprirodzenom tanku ma bavilo omnoho viac, ako samotné strety s ním. Akcie je tu málo a moc ma nezaujala. Tvoria ju len tri strety s Tigrom, ktoré sú ale len presne také, akých som sa obával. Chýba im nápad a aj dynamika, v dvoch akciách je to len o boji tanku proti tanku bez výraznejších škôd a v jednej, tej najlepšej aspoň skončí viacero ruských tankov, lenže aj to je podané len tým najjednoduchším spôsobom. Herecké obsadenie nie je zlé, síce tu chýba nejaká výraznejšia postava, ktorá by to dokázala ťahať svojou charizmou, ale aj tak ma nikto nesklamal. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak to celé pôsobí len prinajlepšom priemerne, navyše som mal celý čas pocit, že sa film odohráva na jednom poli a dvoch miestnostiach. Prakticky jediné, čo v tomto filme skutočne chválim a je to rozhodne najväčší klad filmu je to samotné zameranie na tanky. Tank je tu pomaly v každom druhom zábere a to ma ako ich fanúšika teší a len kvôli tomu som to dokázal bez problémov dopozerať. Škoda, z tohto nápadu sa dalo získať aj omnoho viac, takto je to len taký pomalý jednoduchý film, ktorý síce mal myšlienku, ale jej podanie ma už moc nebavilo. Ale tie tanky a pár prvkov sa mi páčia a tak pozretie neľutujem. 53%(8.7.2012)

• - Film sa natáčal od mája do novembra 2011. Pre film bola postavená celá dedina, v ktorej sa odohrávali posledné zábery filmu. V ateliéroch Mosfilmu bola postavená budova, kde sa podpisovala kapitulácia Nemecka a replika tanku Tiger. (andykovac)