Reklama

Reklama

Mädchen mit den gelben Strümpfen, Das

  • USA Girl With The Yellow Stockings, The
všechny plakáty
Krátkometrážní
Německo, 2008, 6 min

Recenze (6)

nirvana91 

všechny recenze uživatele

Mne sa to páčilo.. pozerala som to na youtube a tento komentár to presne vystihol: "I liked it. I don't know if you have to "get it." The whole "get it" thing implies that there's a single truth there and you apparently Win if you take it away and Win even more if you're the first to find it. I think you just watch it; experience it; take away what you do. Maybe she instinctively realizes that marriage is where love goes to die. Maybe she wanted to see if he turns into an abusive jerk if he doesn't get his way. Maybe she wanted to be pursued at least as long as Moscow." (ThePstjtt) ()

Reklama

baclajean 

všechny recenze uživatele

Slečna má zvláštnu náturu, za to ju ale kurtizánou nazvať nemusel. Na to, že snímka mala iba 6 minút, mám pocit, že tam toho vtesnali až príliš málo. Koniec v štýle iceberg theory je fajn, ale predchádzať mu mohlo aspoň o čosi viac replík. ()

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

Asi to nějaký smysl má, ale hodně hluboký. Asi tak hluboký, že se téměř nedá postihnout. Asi ho chápe jen ta divná mařka, o které to celé je. A všem chlapům přeju, ať takovou nikdy nepotkají... Vlastně i ženským... (autor komentáře je žena:). ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama