Jak prosté - Série 1 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2012–2013, 18 h 36 min (Minutáž: 43–88 min)

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, Ato Essandoh, Natalie Dormer, Vinnie Jones, Dallas Roberts, Michael Nathanson, Annika Boras, Ward Horton, Jennifer Ferrin, Bill Heck, Casey Siemaszko, Dj Nino Carta, Craig Bierko, Molly Price, Luke Kirby, Susan Pourfar, Nicole Patrick, David Harbour, David Costabile, Ben Rappaport, Anika Noni Rose, Jay Klaitz, Reiko Aylesworth, Brian Kerwin, Roger Rees, Adam LeFevre, Matthew Humphreys, Callie Thorne, Keith Szarabajka, Stephen Kunken, Stephen McKinley Henderson, Brian Tarantina, Lisa Edelstein, John Pankow, Donnie Keshawarz, Rufus Collins, Dan Bittner, Steve Cirbus, Adam Rothenberg, Kristy Wu, Richard Topol, Randall Duk Kim, Freda Foh Shen, Gbenga Akinnagbe, Reg Rogers, Jennifer Kim, Rosemary Howard, Sam Freed, Stivi Paskoski, Jake Weber, Mark Moses, Melissa Farman, Al Nazemian, Kari Matchett, Bobb'e J. Thompson, Linda Emond, Gabrielle Senn, Richard Bekins, Michael Laurence, Chris Sullivan, Tawny Cypress, Kelly AuCoin, Tom Riis Farrell, Robert C. Kirk, Reese Madigan, Kathryn Meisle, Terry Kinney, Jessica Hecht, Napiera Groves, Scott Jaeck, Whitney Kimball Long, Elizabeth Masucci, John Hannah, Michael Irby, Armand Schultz, Malcolm Goodwin, Paula Garcés, Anwan Glover, Michael Bakkensen, Matt McGorry, Christopher Sieber, Gibson Frazier, Dennis Boutsikaris, Michael Izquierdo, Josh Hamilton, Jim True-Frost, Geneva Carr, Andre Royo, Victoria Cartagena, Kenneth Tigar, Penny McNamee, Jill Flint, Becky Ann Baker, Frank Wood, Candis Cayne, Howard McGillin, Thomas Jay Ryan, Wayne Duvall, Joseph Siravo, Tom Guiry, Greg Nutcher, Roger Aaron Brown, F. Murray Abraham, Tony F. DeVito, Aaron Berg, J.C. MacKenzie, Francie Swift, Erik Jensen, John Bedford Lloyd, Frank Deal, Natalie Gal, Dominic Fumusa, Michael Aronov, Austin Lysy, Arnold Vosloo, Johnny Simmons, Yancey Arias, Michael Countryman, Erin Dilly, Selenis Leyva, Christopher Evan Welch, Larisa Polonsky, Manny Perez, David Wilson Barnes, David Furr, Craig Walker, Steven Hauck, Allie Gallerani, Tonya Glanz, Caris Vujcec, Jonathan Walker, Stephen Plunkett, Jennifer Van Dyck, Helen Coxe, Rosa Arredondo, Jimmy Palumbo, Juan Castano, Marsha Stephanie Blake, Berto Colon, Albert Jones, John Bolger, Clifton Duncan

Komentáře uživatelů k sérii (3)

"Mám vztek, protože podezřelí došli. Aspoň prozatím. Tenhle se mi tak líbil." Egocentrický Sherlock mě v 1. sérii bavil, snaživá Watsonová mu to moc nekazila a kdyby byly všechny epizody tak dobré jako Tajný úkol nebo Příběh o památce, tak bych se zlobil jenom naoko. Sherlock by to samozřejmě poznal, Watsonová v závěru série taky a dokonce i kapitán Gregson by mohl mít podezření.(13.12.2018)

Rozhodně zajímavější detektivní seriál na motivy Sherlocka Holmese, než ten britský paskvil s Bilbem a Okurkou. Elementary se nebere tolik vážně a jména, když už je tedy musí používat, jsou jen jména a jde tak vlastně jen o dalšího bystrého slídila vytříbenými smysly (Monk, Mentalist atd...), na kterého je ten svět Sherlockův jen lehce naneseny štětečkem (Moriarty, Mycraft, Watson atd.). Případy a řešení zajímavé a představitelé ani v nejmenším neprudí svoji přítomností a samotnou existencí. I ta nevázanost a experimenty s drogami, nad kterými jásali fandové příliš zakčnělého a mě příliš nevyhovujícího filmového Sherlocka jsou tu použity smysluplně, nevtíravě a prostě bokem. Po dvou sériích jsem spokojen, jak se seriálem samotným, tak tím, že ve svém pojetí natrhl (minimálně u mě) gatě britským konkurentům. Jako jediný skutečný zápor cítím skutečnost, že ty dvě série jsem viděl v českém dabingu AXN, jestli se mi podaří sehnat třetí, tak si budu muset zvykat na původní dabing. Edit: Aha, S03 je také v CZ dabingu, tak asi zvykání odložím... :)(6.11.2016)

Nikterak světoborný start. Nápad a jednotlivé příběhy jsou zajímavé, ale i tak doufám, že se seriál teprve rozjede.(20.1.2020)