Detektiv Lestrad se dostal do potíží, proto byl Holmes, který s ním kdysi spolupracoval, požádán inspektorem Hopkinsem o jeho nalezení. Sherlock a Watsonová letí do Londýna, kde detektiva brzy objeví. Lestrad Holmese požádá, aby mu pomohl s vyřešením případu vraždy manželky Lawrence Pendryho. Je přesvědčen, že ji Lawrence zavraždil, ale jeho otec, bohatý finančník, na detektiva poštval své advokáty a Lestrad byl suspendován. Oba detektivové se společně pustí do dalšího pátrání a zjistí, že Lawrence si vyrobil zbraň na 3D tiskárně. Nalezené důkazy vedou k zatčení Pendryho a k očištění Lestrada. Při návštěvě Londýna se Sherlock musí ještě vyrovnat se vztahem k bratrovi Mycroftovi, s tím mu pomůže Watsonová. (Nova Cinema)

Jara.Cimrman.jr

"Šest chlapů z oddělení na tom případu dře a vy vyhrajete sledováním holuba?" A co se teprve dá zjistit z fotky láhve s mlékem a z hřebíku. Sherlock to v Londýně se svými sázkami na sebe zase rozjel, jeho bratr Tlusťoch Mycroft vyšetřování naštěstí příliš nezdržoval a oslovení tajemného Langdale Pikea přes bezpečnostní kamery mě dost pobavilo. A nyní mě omluvte, jdu si vytisknout 3D jadernou bombu pro svou osobní ochranu. ()