Neznámý pachatel zastřelil geniálního matematika Felixe Sota, který byl se svým kolegou už jen krůček od objevu, který by znamenal revoluci v digitální bezpečnosti a byla na něj vypsána odměna milion dolarů. Postřelen je i náhodný svědek, který byl v tu dobu před domem. Brzy je nalezeno mrtvé tělo Sotova kolegy. Sherlockovým protihráčem je zřejmě matematik vysoké inteligence, kterému se podaří Holmese na krátkou dobu svést na špatnou stopu. Sherlock se také poprvé dozvídá podrobnosti o smrti pacienta, která stála Watsonovou kariéru chirurga. (Nova Cinema)

Jara.Cimrman.jr

"Může být milion dolarů důvodem k vraždě?" Já se v tom tak nevyznám, ale tipnu si, že může. Jenže tady jde o víc a to o problém P versus NP. V tom jsem náhodou odborníkem skoro stejným jako Sherlock, takže jsem si dovolil chvilku tápat, jestli někdo nezapomněl přenést jedničku. To je samozřejmě vtip, protože já jsem se pro práci s Turingovým strojem narodil, takže jsem si tentokrát vraha snadno vypočítal. Nicméně matematika mě baví, takže mě bavila i tato epizoda. ()