Pelikán Nicostratos

Předloha:

Eric Boisset (kniha)

Olivier Horlait

Michel Amathieu

Film o lásce k přírodě, volnomyšlenkářském způsobu života, který se nesnaží mít přehnaně velké ambice, a přesto patří mezi čtyřhvězdičkové. Byl jsem mile překvapen, že se díky zdejším kritikům dostal do červeného sektoru. Kinematografie, která má hlavu i patu posouvá svět k lepším zítřkům. Herci jsou realističtí vzhledem ke krásnému prostředí a já měl pocit, že zde patří stejně tak jako domorodci.(14.8.2017)

Velice hezký příběh z jednoho řeckého ostrova, příběh sympatického citlivého dospívajícího chlapce Yannise, který neváhá za malé pelikání mládě obětovat zlatý křestní křížek, který měl po mamince, jen aby ho zachránil. Film je natočen ve svěžím tempu v příjemném a vlídném prostředí s dobrými hereckými výkony. V ty lze bezpochyby započíst i výkon pelikána Nicostrata i rozpustilé bílé kozy. Film má v sobě i hodně poetiky a mne velice upoutal Zvláště závěr je hodně emotivní a radostný. Takže dávám všech pět hvězdiček.(4.1.2015)

Velice pěkný snímek, jemný a milý. PS: moc pěkně nadpřirozeně vyvinutá, pravděpodobně 16 letá, herečka!(28.7.2016)