Crawlspace

Thriller / Sci-Fi

Austrálie, 2012, 86 min

Hodně velké překvapení. Čekal jsem tupé béčko s nádechem sci-fi, kde se bude jen zabíjet a nakonec jsem dostal.. no dobře, béčko kde se jen zabíjí, ale rozhodně to není tak tupé jak jsem myslel. Trochu zajímavý příběh lze v neustálém střílení a zabíjení podat těžko, autorům se to ale docela povedlo, jelikož je vcelku poutavě napsaný a dokáže i překvapit. V hlavě mi hned bleskla vzpomínka na The Signal, ač je to žánrově malinko jinde. Bohužel film to neni dokonalý a trpí klasickými problémy jako každý druhý béčkový film. Trocha peněz navíc a mohl to být jiný level.(18.9.2016)

• MiniRecenze

Snímek,který pořád prvkuje a nedokáže se zařadit pod určitý žánr.Ze začátku vypadá slibně,ale s další přicházející minutou Vaše přesvědčení slábne.Scénář je snad napsaný "na koleně" a to se odráží jak hercích-nehercích,tak i na samotném příběhu.Ke všemu je děj hrozně předvídatelný a vy v polovině filmu začnete tušit,jak dopadne.Pochválil bych určitou snahu ze strany efektů (gore).Každá taková scéna Vás donutí na film dokoukat.Takže opět další nevýrazný film,který těžko zvládne oddálit dlouhou chvíli. SLABOTA!!!(14.3.2013)

• kaylin

Austrálie má horory, které jsou velmi dobré, ale snímek „Crawlspace“ se k nim nakonec bohužel nezařadil. Námět je hezky béčkový, ale to by nevadilo, bohužel to však není posunuto do nějaké zajímavé roviny, s níž vy se film stal něčím víc než jen akčním béčkem s hororovými a sci-fi prvky, které sice celkem jdou dohromady, ale není to nic, co by vyloženě strhlo.(9.10.2018)

Mix sci-fi, akce a hororu - ve výborném poměru, bez zbytečného protahování s velmi dobrým koncem. Ať už jde o vzpomínky, vývoj Eve nebo představy, vše je uchopeno výborně. Žádné dlouhé vysvětlování a přednášky vědců, ale jen pár poznámek a vše ostatní postupně vyplývá z příběhu. Kam se hrabe Doom nebo Horizont událostí. Jedinou výtku bych měl k tomu stereotypu pouze jediné lepší a spravedlivější strany - prostých vojáčků/speciálních jednotek atp. I když jde o psychopaty, kteří bezdůvodně zavraždí nevinného, bude člověk ze zvláštními schopnostmi, který se pouze mstí za příkoří prezentován jako nebezpečné monstrum, zatímco vrah s trochou sebelítosti jako hrdina.(11.10.2014)

Akčný krváčik s prvkami sci-fi, avšak úplne priemerný. Nemám veľmi v láske filmy, v ktorých sa musím po celý časa dívať na skupinku blbečkov (v tomto prípade vojačikov), ako pobehujú v podzemných tuneloch, hysterčia a strieľajú všade naokolo. Sem tam sa za rohom objaví nejaká pekná príšerka, takže vojačikovia raz lovia a o chvíľu sú lovení, klasika. Veľa tam toho ale nebolo. Potom sa to otočí na ďalšiu klišé zápletku ako experimenty na ľuďoch či ovládanie mysle, do toho občasné otravné flashbacky, a ja som si vlastne uvedomil, že ma to prestáva baviť, a jediný dôvod, pre ktorý to pozerám, je dostatok gore, skrvavených mŕtvol, sem tam odseknutá končatina, upálenie či vybuchujúca hlavička. Zdalo sa mi to síce o niečo lepšie, ako podobné, nudné Underground či Stormhouse z minulého roka, takže mávnem rukou, dám slabú trojku a ide sa ďalej.(3.1.2013)