Deníky orangutanů (TV seriál)

• Česko

Velká Británie, 2007, 8x49 min

Rowan Musgrave

Zvuk:

Jon Thomas

Podobné dokumenty ze zvířecí říše můžu. Je sice pravda, že některý díl je o něco slabší než ty druhé, ale i tak se mi tam líbily například scény, kdy učili mláďata krmit, nebo natočili přímo porod. Orangutani jsou však i přesto všechno mými nejméně oblíbenými opicemi.(5.3.2012)

Ďalší z rady tých dokusérii, ktorí sledujú zvieracie druhy v odchytávacích zariadeniach, nič viac, nič menej. Ľudia, či skôr jednotlivci, naprávajúci bezohľadnosť iných ľudí. Po dvoch dieloch sa to už iba opakuje a postupne nudí. Nepáči sa mi ani výber sprievodkyne seriálom. Zle zvolený názov seriálu - skôr sa mal volať Záchrana orangutanov.(5.8.2017)

Dokument divákovi nabídne : Všední příhody nevšedních orangutanů, nesnadný boj o záchranu, ničení domova - lesa - vede k jejich vymírání, k vůli kterému by mohla tato zvířata do deseti let zcela zmizet. Najde se však hrstka lidí, kteří usilují o jejich záchranu,,, Tak nezbývá ochráncům zvířat, jen tiše doufat, že se podaří zachránit tento opičí druh..(9.6.2012)

• thecentre

Když chtějí být tak prospěšní mohli by se místo tohoto krátkodobého řešení zaměřit např. na ochranu území a neléčit komplexy bezdětným angličankám. Ze stránky režie ale dobré.(24.2.2012)

Smutné, kruté, pravdivé. Snad to dokáže změnit pár hlav, které s tím dokáží něco udělat. Viz Riomare, které se rozhodlo mít vyšší náklady díky tomu, že nebudou zabíjet delfíny, aby dostali tuňáky. Tak možná se někomu dalšímu rozsvítí a začne něco dělat pro NAŠI Planetu a živočichy na ní!(9.3.2012)