Reklama

Reklama

Blízko od sebe

  • USA August: Osage County (více)
Trailer 3

Violet Watsonová a její manžel a básník Beverly žijí osaměle v zatemněném rodinném domě v Oklahomě. Violet má rakovinu, přesto kouří a je silně závislá na lécích. Neprovdaná dcera Beverlyho, Ivy, na nevlastní matku dohlíží, druhé dvě, Barbara a Karen, se osamostatnily a žijí jinde. Beverly utápí svou nespokojenost v knihách a alkoholu. Rozhodne se přijmout indiánskou služku Joannu, aby se starala o upadající domácnost. Když Beverly náhle zmizí, Ivy zavolá sestry, aby přijely. Policie najde Beverlyho mrtvolu v jezeře, spáchal sebevraždu. Na pohřeb do vedra letní Oklahomy přijíždí nejstarší, dominantní dcera Barbara se svým manželem Billem a čtrnáctiletou rebelující dcerou Jean. Manželé žijí odděleně. Matka jí vyčte, že otce jako jeho nejoblíbenější dcera zklamala a že se neměla odstěhovat do Colorada. Dcera Karen přijede se svým novým objevem, bohatým bezohledným podnikatelem a sukničkářem Stevem. Na pohřeb přijede i Violetina sestra Mattie Fae se svým mužem Charliem a synem Malým Charlesem, ke kterému chová despekt. Během pohřební hostiny a po ní začnou vypadávat kostlivci ze skříně a rodina se pohádá. Violet oznámí, že se s Beverlym rozhodli, že všechen majetek dostane ona. Dcerám chce odprodat zařízení domu. Violet vzpomíná na těžké dětství a prohlásí, že s Beverlym obětovali celý svůj život dětem. Ztropí scénu a řekne, že tvrdost zdědila po své matce. Barbara jí sebere všechny léky. Violet odmítá jít znovu na odvykací kúru... (TV Prima)

(více)

Videa (29)

Trailer 3

Recenze (419)

larelay 

všechny recenze uživatele

krasne tragicke osudy smutnych, tragickych ludi s este viac tragickejsimi zivotmi. dnes vecer objimem manzela, syna, psa, zavolam mame a najblizsej rodine, ako velmi ich lubim a budem sa tesit z mojho krasneho, obycajneho, nudneho zivota. ze klise? no a co. nech. fantasticke vykony, skvelo napisany scenar a pre mna jeden z najlepsich filmov poslednej doby. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JÁ JEN NEROZUMÍM, PROČ JSI TAK NEPŘÁTELSKÁ.“ … ,,JEN ŘÍKÁM PRAVDU. NĚKTEŘÍ LIDÉ NEMAJÍ PRAVDU RÁDI.…“ /// Starej dobrej nevyzpytatelnej táta… neumřel - prostě to svým způsobem zabalil a rodina tak má důvod se sejít. Komplet (jako všichni) a dát na obdiv pospolitost a přátelství. Nebo si jen říct pravdu. A jelikož lidi maj neustále čím překvapit, jsou situace, kdy nevíte kdo je vlastně ten špatnej a kdo jen zatlačenej životem do kouta. Není to zásluha filmu, ale HLAVNĚ herců a divadelní předlohy. Je to ,,jen“ divadlo řízlý filmem. Jde o dramatickou sílu dialogů a hereckejch výkonů a to filmový vokolo… já říkám – zážitek, jako každý divadlo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Divadelní hru ,,Srpen v zemi indiánů“ , kterou napsal Tracy Letts (stejně jako scénář k Zabiják Joe) jsem neviděl. 2.) Miluju větu: ,,Parádní Meryl Streepová!“ (hned po týhle: ,,Nejhorší je vlastní rodina!“). 3.) Thx za titule ,,Pohodaman“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Sex v meste po tridsiatych rokoch. Na vesnici. Chlapi tu veľa priestoru nedostanú, skôr iba príležitostne odľahčujú pridusnievajúcu atmosféru rozhádanej ženskej rodinnej sešlosti. Aká matka, taká Katka. Vďaka hereckej výzbroji, hrajúcej na plný plyn, viac než dobré. Meryl opäť neskutočná. Chcelo by to ale občas zvolniť tempo a nechať diváka vstrebať pocity a myšlienky z ubehlej hádky, než sa rozbehne ďalšia, ešte rýchlejšia a intenzívnejšia. Zvolniť tempo napríklad venovaním sa prostrediu a miestu, v ktorom sa film odohráva. Tvorením atmosféry. Vzťahovému prepletencu postáv by to iba pomohlo a v divákovej pamati sa udržalo dlhšie nielen ako televízne sfilmované divadlo, ale ako film, hodný veľkého plátna a jeho hereckých hviezd. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Už když jsem zjistil, oč v tomto filmu jde, jsem si říkal, že tady mě můžou uhranout maximálně tak herecké výkony. Nakonec byl jeden a zajistila mi ho právě Meryl Streep, která rok, co rok předvádí, že je na hereckém vrcholu. Jenže ona na tom vrcholu už je několik let, ne li desítek let. Fakt klobouk dolů. Film jako takový nicméně nemá nic, čím by mě výrazněji zaujal. Nápad dobrý, ale zpracování takové, že nebýt Meryl, budu tenhle film považovat za další rodinné existenciální drama o ničem, kterých je tuny. Přiznám se, že nevím, čím by mě samotná hra, podle které je natočen tento film, mohla zaujmout. Každopádně chápu, že je to pastva pro dobré herecké výkony. To je ale podle mě od tvůrců dost egoistický. Dvě hodiny jsou totiž dost úporná doba na takový film. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Znáte takové ty (divadelní) konverzační komedie, v nichž se skupina lidí sejde v uzavřeném prostoru a strašně se pohádá? Typicky třeba Bůh masakru, nebo z poslední doby francouzské Jméno. Tak tohle je něco podobného, akorát mnohem krutější. Úsměv na rtech rychle zhořkne, protože když si zdejší postavy říkají zlé věci, tak to myslí vážně. Meryl Streep tradičně výborná a Julia Roberts v životní formě. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (30)

  • V DVD dabingové verzi, která je z roku 2014, nadabovala postavu Violet (Meryl StreepMilena Steinmasslová. Sama pak byla do této role v roce 2017 obsazena v Divadle v Celetné a je za svůj herecký výkon velmi kladně hodnocena. (funhouse)

Související novinky

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)…

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie…

Reklama

Reklama