poster

Blízko od sebe

 • anglický

  August: Osage County

 • slovenský

  Blízko od seba

Drama

USA, 2013, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deschain
  *****

  Tak toto mi sadlo. A je tam Beníto. (Lumiere - 2.3.2014)(5.3.2014)

 • Hild
  ****

  Mám slabost pro podobné konverzačky, od Blízko od sebe jsem přece jen ale čekala o něco více, hlavně jsem měla problém se ve filmu najít, možná to je tím, že mám absolutně jiný pohled na život a na rodinné vztahy než všechny postavy v tomto filmu, po většinu času jsem si říkala, že by postavy zasloužily pořádně proplesknout, skutečně jsem se ani na minutu nemohla s žádnou postavou ztotožnit, je otázka, jestli je to dobře, nebo špatně. Závěrečná asi čtvrthodinka už na můj vkus byla pak až příliš přitažená za vlasy. Nicméně o kvalitách filmu není pochyb, na tu čtvrtou hvězdu to u mě dotáhlo herecké obsazení, i když se film vlastně u mě dost míjel účinkem, tak díky hereckým výkonům jsem po celou dobu na filmu viděla cosi zajímavého. Meryl Streep opět předvádí hereckou první třídu a Julia Roberts podává svůj životní výkon.(14.1.2014)

 • Chrustyn
  **

  Typický příklad divadelní hry a "oskarového" filmu, který se zaměřuje pouze a jen na herecké výkony zúčastněných hereckých hvězd. Jediné čím film, alespoň na první pohled zaujme jsou (skoro zapomenuté) herecké a oskarové hvězdy v pro ně atypických rolích. Jinak film nenabízí nic, co by divák už x krát neviděl v horších, ale i daleko lepších a působivějších variacích.(16.3.2014)

 • bouncer
  ****

  Rodinné drama v té nejryzejší podobě. V principu taková Rodinná oslava po americku. Ano, luxusní vila zaměněná za Oklahomu zní "americky". Výborné herecké výkony, trochu slabší vyznění některých dramatických momentů, ale celkově dobré. Benedict Cumberbatch je všude!(6.5.2014)

 • castor
  ****

  Vinterbergova Rodinná oslava, Kočka na rozpálené plechové střeše s Elizabeth Taylor, o které se tu mimochodem mluví, a teď multidialogové Blízko od sebe Johna Wellse. Konverzační dramata o křehkých rodinných vazbách a kostlivcích ve skříni, která ve mně vyvolala silné emoce. Cynismem obdarovaná matka, její tři dcery, svérázná sestra, půltucet dalších příbuzných, nastávajících nebo služebných a máme tu břitkou sondu, ve které nejdou přehlédnout divadelní kořeny. Režisér Wells si je velmi dobře vědomý mistrovství zejména svých hereček a nabízí dramaticky i emocionálně rezonující dílo, které si svými všedními momenty, rodinnými rituály i vyhrocenými hádkami zajišťuje vysokou míru pozornosti. Třikrát hurá za přepečlivý casting!! Hned šest herců tu má nebo bylo nominováno na Oscara, vévodí jim krutá a sarkastická Meryl Streep, která předvádí charakterní hru složité osobnosti (z její jedovatosti je nám zle, ale dokážeme ji nejednou pochopit) a Julia Roberts, která mě k obrazovce přikovala, a to pochopení i vrčení (případně fyzické svalení matky na podlahu) jí šlo dokonale. Její zdaleka nejlepší role za posledních deset let. Nominace na Zlatý glóbus i na Oscara je zcela na místě. Zlomovou je pak právě smuteční večeře (páč tmel i alkoholik rodiny to po svém zabalil), kdy to každý druhý pořádně schytá a divák si ji milerád pustí znovu. Tohle řezavé drama mě skutečně bavilo, přemýšlím o něm už druhý den, a i když se ve finálním řešení problémů už lehce přehrává, pořád je to jedna velká filmová „radost“!! 80%(9.2.2014)

 • - Tracy Letts chtěl, aby byli do filmu obsazeni herci z původní divadelní hry. Ani jeden se však ve snímku neobjevil. (jezurka42)

 • - Natáčení pobíhalo v Los Angeles a na různých místech Oklahomy od 20. října do 8. prosince. (jezurka42)

 • - Bill Fordham (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Coleman. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace