poster

Blízko od sebe

 • USA

  August: Osage County

 • Slovensko

  Blízko od seba

 • Kanada

  August: Osage County

 • Nový Zéland

  August: Osage County

 • Velká Británie

  August: Osage County

 • Austrálie

  August: Osage County

Drama

USA, 2013, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,JÁ JEN NEROZUMÍM, PROČ JSI TAK NEPŘÁTELSKÁ.“ … ,,JEN ŘÍKÁM PRAVDU. NĚKTEŘÍ LIDÉ NEMAJÍ PRAVDU RÁDI.…“ /// Starej dobrej nevyzpytatelnej táta… neumřel - prostě to svým způsobem zabalil a rodina tak má důvod se sejít. Komplet (jako všichni) a dát na obdiv pospolitost a přátelství. Nebo si jen říct pravdu. A jelikož lidi maj neustále čím překvapit, jsou situace, kdy nevíte kdo je vlastně ten špatnej a kdo jen zatlačenej životem do kouta. Není to zásluha filmu, ale HLAVNĚ herců a divadelní předlohy. Je to ,,jen“ divadlo řízlý filmem. Jde o dramatickou sílu dialogů a hereckejch výkonů a to filmový vokolo… já říkám – zážitek, jako každý divadlo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Divadelní hru ,,Srpen v zemi indiánů“ , kterou napsal Tracy Letts (stejně jako scénář k Zabiják Joe) jsem neviděl. 2.) Miluju větu: ,,Parádní Meryl Streepová!“ (hned po týhle: ,,Nejhorší je vlastní rodina!“). 3.) Thx za titule ,,Pohodaman“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(31.1.2014)

 • eLeR
  *****

  O komplikovaných vzťahoch v rodine, ktoré medzi komplikovanými povahami zamotajú už aj tak komplikovaný život, na ešte komplikovanejší. Fantastická vec a na záver jedna čerešnička na torte v podobe mojich obľúbených Kings Of Leon, http://www.youtube.com/watch?v=KoKOwLtfyS4(16.2.2014)

 • dobytek
  ****

  Od filmu jsem vůbec nic nečekal. Zapnul jsem si to jenom jako kulisu při vaření. Nicméně hned od začátku mě to docela zaujalo, takže jsem vaření přerušil a docela se zájmem jsem film zhlédnul. Osobně mi to nepřišlo moc jako drama, ale spíš jako černá komedie. Vrcholem byla scéna u oběda. To mi dost připomínalo francouzskej film Jméno. Jinak Julii Roberts jsem dřív vůbec neměl rád, ale v posledních letech, kdy už je stará na to, aby hrála nějaký naivní nevěsty v romantickejch filmech, se mi docela začíná zamlouvat. Pro mě tohle byla asi její nejlepší role. Celkově bych to viděl na rozhraní 3 a 4 hvězd, ale zaokrouhlim nahoru.(22.3.2018)

 • Bubble74
  *****

  Divadelní gala představení na filmovém plátně, kde září každý aktér a každý dialog. Přestože Meryl Streep ve své vrcholné formě pouští smrtící hlášky i grimasy jak na běžícím pásu, nejsilnějším magnetem je tady Julia Roberts. "Eat the fish, bitch!" Nepamatuju, že by nějaké drama takhle provětralo mojí bránici.(1.3.2014)

 • Handle
  ***

  Nevím, co chtěl film přesně říct, protože to bylo jen o tom, jak se rodina sešla, pohádala se a zase odjela. Navíc mi vadila ta absurdnost a nereálnost, chtěl bych vidět člověka, který by se ztotžnil s nějakou postavou a i kdyby, tolik blbců by se snad v jedné rodině sejít ani nemohlo. Na druhou stranu jsem se nenudil ani chvíli a když vynechám scénář, který je na můj vkus prostě přehnaný a budu hodnotit to, jak herci zvládli své role, pak byli výborní a to nejen Meryl Streep, ale především Julia Roberts.(3.2.2014)

 • - Barbara (Julia Roberts) vyčítá sestře Ivy (Julianne Nicholson), že je jí skoro 50, a tak by se měla začít chovat rozumně. Julianne Nicholson bylo ale ve skutečnosti pouhých 42 let. (milaneg)

 • - Benedict Cumberbatch se učil hrát na piáno od Lee Groth-Olson, generální manažerky Bartlesville Symphony Orchestra. (Sadi)

 • - Film měl svou světovou premiéru na filmovém festivalu v Torontu. (jezurka42)