Bílá paní na hlídání

Česko, 2012, 8 min

Petr Friedl

Pavel Brycz

Martha Issová (vypravěč)

Paní Černá je restaurátorka starých obrazů, pan Černý je lodní důstojník na zaoceánském parníku a jejich děti, čtyřčata Barnabáš, Matyáš, Tobiáš a Uriáš jsou pěkná čísla. Ze školky je vyloučili, protože ji vytopili, když si hráli na námořníky, a žádná paní na hlídání u nich nevydrží ani hodinu. Tedy až do chvíle, kdy se paní Černá seznámí s paní Bílou, která to s kluky umí přímo zázračně. Jak by také ne, je to totiž ve skutečnosti opravdická kouzelná bílá paní ze starého zámku. O tom ale maminka Černá nemá ani tušení. Strašidla přece nejsou! Zato kluci vědí své… (oficiální text distributora)

Gemini

Ano, jsou to grotesky neukotvené v realitě, ale za prvé: vypadá to neporovnatelně lépe než třeba Berta A Ufo, a za druhé: není to takové WTF jako Sedmives (nebo i ta Berta A Ufo), jednotlivé díly (i celé řady) jdou odněkud někam a drží se v rovině "je to pohádka o Bílé paní v současnosti, která podporuje dětskou fantazii"), a asi jsem divný, ale nevšiml jsem si, že by Martha Issová měla jako vypravěčka/dabérka nějaká slabá místa. A tu písničku z hlavy jen tak nedostanete:P I když, je potřeba ocenit, že si z ní nebudete chtít fyzicky ublížit:) 70% ()

Šandík

Výborný nápad a mnohdy i poměrně vynalézavé scénáře bohužel podvazuje všechno ostatní, v první řadě nepečlivá a sumární kresba a animace, nepříjemná, lacině znějící hudba, místy dosti nevýrazná Marta Issová atp. Děti to ale mají docela rádi ;o) Celkový dojem: 60% ()