Reklama

Reklama

Boss Nigger

Trailer

Obsahy(1)

Film BOSS NIGGER je typickou ukázkou žánru béčkových filmů ze sedmdesátých, tzv. blaxploatation", čili filmů, kde hlavní role hrají černošští herci. Zde se setkáváme s lovcem odměn Bossem Niggerem, který společně se svým pomocníkem Amosem přijíždí do města bez šerifa, kde vládne proradný starosta a parta desperátů. Nigger se ujímá šerifského úřadu a postupně se mu podaří dostat nekalost z města. Ale nebude to tak jednoduché, protože mu v získání důvěry lidí brání zejména barva jeho pleti. (SoolenJV)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

Mol 

všechny recenze uživatele

SORRY, WE AIN'T GOT TIME TO STAY FOR SUPPER, BUT WE, UH, GOT SOME MORE WHITIES TO CATCH! Našlapaná akce s uřezanou hlavní Winchesterovi opakovačky, z které náš hlavní a parádně ustrojený hrdina, střílí jako smyslu zbavený. Jediné slabší místečko filmu bych viděl v části, kde Boss jede za Jedem a nechá se okamžitě chytnout a zvalchovat. O to sladší je pomsta a závěrečná akce, končící v prachu před saloonem s důrazným klavírovým doprovodem. Výborný film. ()

ancientone 

všechny recenze uživatele

"GO TO HELL, NIGGA!" BOSS NIGGER presne spĺňa nízke očakávania a vyvoláva úsmevy aj na miestach, kde asi zamýšľané neboli. Nech bol film akokoľvek predvídateľný, niekedy nezáživný ši trápny (vyvolávajúci pokrkvaný úsmev) nemôžem popierať, že som sa na tomto "grájndhause" veľmi dobre bavil, údery pri bitkách znejúce ako úryvky piesní akejsi "noise" skupiny púšťané z poškodenej magnetofónovej pásky, ešte nejaké zábavné anomálie v štýle háku namiesto ruky, drevenej nohy alebo pásky cez oko mohli byť. Rozhodne to nie je film, pri ktorom by som sa tešil na ďalšie projekcie alebo šíril jeho meno spôsobom: " TOTO SI URČITE POZRI", ale ako jednorázová odľahčujúca thrashová zábava si plní svoju funkciu na výbornú. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Osobní projekt Freda Williamsona názorně ukazuje mastodontí ego jedné z předních hvězd éry blaxploitation. Vyprávění představuje až klukovsky naivní fantazii o typickém blaxploitation nadsamci, před nímž se třesou všichni gaunerové a z něhož se podlamují kolena všem pohledným ženám v širokém okolí. Scénář pak je jen řetězec v zásadě nespojitých sekvencí, které vedle předvádění hrdinovy mužnosti a nezdolnosti maximálně vytěžují potenciál absurdní premisy. Western "Boss Nigger" pojednává o dvojici černošských pistolníků, kteří si v malém pouštním městečku přivlastní úřad šerifa a začnou zde prosazovat vlastní zákony, které se především vztahují na projevy rasismu. Ve výsledku se Williamson, coby scenárista a egocentická hvězda, ukazuje jako obdoba náctiletých kluků, kteří mají rádi žánrové filmy s nadživotními hrdiny, ale myslí si, že klasická hollywoodská schémata gerojům ubírají jejich trpitelský patos. Proto se "Boss Nigger" nese v rádoby drsňáckém a nelítostném stylu a nechává svého hrdinu trpět i spoustu nevinných lidí umírat. Jenže cílem není přivést publikum ke kontemplaci násilí ve společnosti či podat (pseudo)realistický obraz divokého západu. Vše zde slouží jen pro zdůraznění houževnatosti hlavního hrdiny, potažmo jeho představitele. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak si myslim, ze toto je uz vyslovene osobny sukromny projekt Freda Williamsona, este zijucej hviezdy zanru blackspoitation. Western je to ovsem plany, Williamsojn sa tam nehodi, v 70. rokoch to bol uz mrtvy zaner - 20 % ()

SoolenJV 

všechny recenze uživatele

Černošský wetsern s předvídatelným dějem a naprosto se nehodící hudbou. Typický grindhouse, Tanatino musí skákat radostí. ()

Reklama

Reklama