Pan Bilión

Pán Bilión

Drama / Komedie / Romantický / Akční

USA, 1977, 89 min

• Tuty

Na tom filmu je hrozně vidět, že je americkej. Děj je po přečtení zajímavej, ale rozhodně se z toho dalo dostat víc (čekal jsem tak TROŠKU něco ve stylu Cesty kolem světa za 80 dní - překážky, humor, akce). Hudba je příšerná (oproti zvyklostem italské a francouzské produkce), celkově to působí jako špatně sestříhanej mišmaš. Role Terence Hilla je nezajímavá a prakticky jsem se pousmál za celej film asi tak dvakrát. Na druhou stranu - druhá polovina má rozhodně větší spád. Scéna v Grand Canyonu je fakt cool, včetně té závěrečné debaty ve Falconeho firmě (což je asi taky nejvtipnější scéna celého filmu). No zkrátka já se prostě nudil, a to hlavně v první půlce (a to mám samozřejmě Terence Hilla v oblibě).(8.5.2012)

Příběh může vypadat jako banální, ale jedna z finálních scén, odehrávající se v Grand kaňonu je opravdu úchvatná. Navíc úchvatný je i závěrečný monolog role Jackieho Gleasona.(19.3.2003)

Svižná milá komedie, leč trochu moc přehnaná..?! :-)(25.1.2010)

Naprosto pohodová oddechovka. Terence Hill ve společnosti půvabné Valerie Perrine zažívá velké dobrodružsví na cestě k vytouženému cíli v podobě závratného dědictví, překážky do cestu mu klade zejména Jackie Gleason v roli záporáka.. Za velkou pochvalu stojí několik prvotřídních kaskadérských kousků, např. již zmiňované finále v Grand kaňonu nebo třeba pád dvojice z koně, ten byl vážně o zranění..))(7.12.2009)

"Člověk mu nabídne bilión dolarů a on myslí jenom na jídlo." Tak tomu rozumím a Guidovi fadím. Morálně je tady totiž všechno v pořádku a karma to má skvěle ošéfované, ale jak se k tomu mám postavit, když je to taková kravina a budoucí paní Biliónová ani není můj tip? Rozhodl jsem se, že zbaběle zůstanu s hodnocením na půli cesty a půjdu si vyzkoušet, jak se po Guidově způsobu proskakuje vlak.. A pokud mi chce někdo odkázat bilión dolarů, tak si je vezmu, ale jenom proto, že jsem slušně vychovaný.(1.12.2018)

• - William Redfield, představitel Leopolda Lacyho, zemřel měsíc po dokončení natáčení na leukémii. (Terva)

• - Do hlavní ženské role chtěl režisér Jonathan Kaplan obsadit Lily Tomlin, studio však trvalo na herečce Valerie Perrine. (Terva)

• - Jedním z motivů Dina de Laurentiise k natočení snímku bylo také dostat Terence Hilla před americké publikum. (Terva)