Sawney: Lidská flákota

Horor

Velká Británie, 2012, 90 min

Ricky Wood

Jody Jenkins

Ono by to bylo super, kdyby to byly dva filmy ... Tvůrci se spojili naprosto nespojitelné... Detektivku o pátrání po vrahovi dívky, později dívek a do toho gorefest-jemné "torture-porn" a mazec krve. Záporák sice v rámci "redneck" subžánru ok, ale nijak výjimečný ... Palec nahoru za slušnou porci kanibalismu, to se hned tak nevidí ... Ale jako fajn horor ...(25.9.2014)

„Sawney: Lidská flákota“ je snímek, který bude mít hodně odpůrců, ale vzhledem k tomu, o co se film snažil a jak se o to snažil, tedy prezentoval legendu z pohledu vícežánrového, docela se výsledek povedl. Je to i proto, že je to celkem kvalitně natočeno a není z filmu cítit, že by to bylo levné a nasnímané za každou cenu. Trochu zde chybí momenty pořádného napětí, skutečně vyhrocené situace, místy je upřednostněn efekt, ale za mě tedy relativní spokojenost.(27.5.2015)

Vcelku sympatický horor, založený na reálnych motívoch škótskeho kanibalského klanu Sawneyho Beana, ktorý mal okolo 15. storočia na svedomí cez 1000 ľudí. Film ho však situuje do súčasnosti, kde v Glasgowe unáša miestnym taxíkom ľudí, aby si ich so svojou zmutovanou rodinkou vychutnal v domove škótskej vysočiny. Tá je natočená naozaj pekne, prírodné scenérie sú kvalitne nasnímané a vizuálna stránka je na úrovni, aj keď ide o nízkorozpočtovú vec. Vydarené je taktiež gore, krvavé scénky a rôzne povaľujúce sa končatiny, samotný Sawney je obsadený slušne psychopaticky a keby polovicu stopáže nezaberalo nudné detektívkovanie, kľudne by som hodnotil vyššie.(3.7.2013)

• peter12

Paradne strašidelne prostredie a drsná rázovitá príroda.Má to gore efektnosť a bolo to docela dosť nechutné.Na mňa to ale cele vplývalo neskutočne neuveriteľne a hlavne chaoticky natočené.Má to všetky atribúty krvavo masakrového filmu ale postavy boli fádne,príbeh stál za hovno a spracovanie tiež nebolo Bohvie čo.Film sa veľmi sústreďoval na prírodu a ostatné doležíté veci zatiaľ unikali.Má to prvky detektívky ale aj to veľmi slabé.Hudba ma tiež rozčuľovala. Tak v tomto bol chaos aj keď bol drsný,krvavý ale totálne nezmyselný.(30.1.2015)

Škoda, že se příběhu Sawneyho Beana ještě nikdo nechopil v dobových reáliích, ale myslím, že z Woodova zpracování by měl skotský lidožrout asi největší radost. Sice je tu na klasický kanibalistický hixplotation trošku neuměle nadrátovaná kriminální zápletka, ale nijak výrazně to neobtěžuje, protože člověk si může užívat sychravou skotskou Vysočinu, poměrně solidní herce a hlavně výborné gore. Až mě překvapilo, jak se tu degeneráti s ničím příliš nepárají a servírují jednu masitou lahůdku za druhou. V rámci žánru určitě to lepší. 65%(10.7.2015)