poster

Koleje osudu

 • Austrálie

  The Railway Man

 • Velká Británie

  The Railway Man

 • Slovensko

  Koľaje osudu

Drama / Životopisný / Romantický / Válečný

Austrálie / Velká Británie, 2013, 116 min

Externí recenze k filmu (6)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Přesto klíčová konfrontace stojí a padá na jediném dlouhém rozhovoru, jehož obsah je důležitý pro oba své účastníky, ale k nám v hledišti si těžko hledá cestu. Jednoduše řečeno, jedná se o minimálně zajímavé postřehy, prokládané něčím, co v tu chvíli vypadá jako narychlo spíchnutý historický…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ***

  "Koleje osudu je film, který utopil určité ambice a možná i očekávání ve fádní a nezajímavé režii, která až příliš spoléhala na silné ústřední téma. Pokud tedy chcete vidět válečné drama z asijského zajateckého tábora, které by ve vás zanechalo silnější zážitek a plno emocí, doporučuji raději…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Příběh je to velmi dobrý, funkční a hrají v něm vynikající herci, kteří ovšem nedostali příležitost se pořádně předvést. Je to drama klasického střihu, vhodné i pro starší diváky a velmi vhodné zejména pro ty, kteří mají tendenci snadno se dojímat. Film, který mohl dopadnout ještě mnohem lépe,…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "I tak však Koleje osudu působí až příliš uchcaně a banálně. Hezká kamera a charisma dvou hereckých hvězd nemůžou utáhnout papírově možná hřejivý a lidský příběh, jenž je však nakonec jen neoriginální podívanou s jednoduchým stylem vyprávění. V televizi by tomhle komornímu dramatu bylo asi líp, v…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) ***

  "Všechno to hezky vypadá, Jeremy Irvine je sympaťák, a navíc je to podle skutečných událostí! Jenže takové ingredience nestačí, je potřeba to vše správně smíchat a nevyplodit film, na který se během týdne snadno zapomene. Pokud vás podobné téma zajímá, raději si zopakujte Most přes řeku Kwai." (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ***

  "Vzniklo průměrné válečné drama s psychologickým nádechem. Lepší režisér i scénáristé by dokázali odpovědět na mnohé otázky a rozvinout další linky, které takové téma nabízí. Bohužel tady se klouzalo jemně po povrchu. Zlost, bezmoc, touha po pomstě a nakonec odpuštění. Jak máme tyto emoce prožívat s…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace