poster

Poslední dny na Marsu

 • Velká Británie

  The Last Days on Mars

Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2013, 98 min

Režie:

Ruairi Robinson

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

Max Richter

Střih:

Peter Lambert

Scénografie:

Jon Henson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  ***

  Tak předně bych to neoznačoval jako horor, protože strachu bylo hodně pomálu, spíše za thriller. Zaujal mě především skvělý vizuál a atmosférická hudba. Navnadilo mě to natolik, že jsem v závěru filmu pociťoval jisté zklamání, protože The Last Days on Mars bohužel pohřbívá do vod průměru totálně nenápaditý scénář s nevýraznými herci a bez jediného překvapivého momentu či památné scény. Vesmírné CGI scény a záběru Marsu byly ovšem parádní.(8.1.2014)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Jelikož jsem se od prvního traileru na film těšil , tak jsem neuvěřitelně zklamán,jak slabé to bylo. Po celý film jsem měl problémy se vcítit do děje, do postav, nic to se mnou neudělalo, necítil jsem napětí,nespotil jsem si prdel, prostě jsem jen smutně koukal a čekal na konec a to je při tomhle žánru u mě neodpustitelné, ještě k tomu,když jsem se chvílema i nudil. Škoda, za mě jen průměr. 60%(6.11.2013)

 • castor
  ***

  Všichni se drží tak tak pohromadě. Vyčerpání je značné. Mise končí. Čeká je cesta domů. Nebude krátká, ale konečně uvidí se blízké, své děti, svou postel. Úkol byl jasný, nalézt známky života a přivézt zpět vzorky. Nic zásadního ale z Marsu zpátky na Zemi neodvezou. I když možná jeden z vědátorů něco tají? Nikdo se tu nepokouší o žánrovou klasiku, to je potřeba si uvědomit. Přes všechny neduhy mi nicméně tenhle komorně laděný poctivý vesmírný survival horor/thriller docela sedl. Když si vzpomenu na extrémně pomalý Moon, jehož studie rozkladu osobnosti zaviněná dlouhou izolací kdesi ve vesmírné stanici mě solidně ničila, vrací se na mě myšlenky, zda byl horší, než Boyleův kousek Sunshine, ve kterém forma totálně přebíjela obsah. Tady jsem se prostě chtěl bavit a to mi tvůrci umožnili. Zákeřná bakterie, která napadá krevní oběh posádky, nám umožní vidět pobíhat po Rudé planetě zombie, nenakažených ubývá a tvůrci dokazují, že i s hubeným rozpočtem se dá (když přivřeme obě oči nad přetlakem žánrových klišé) zahrát slušné zombie divadlo. Ve finále ani moc nevadí černobílé charaktery (zbabělec, hrdinný vůdce, vědátorka-mrcha). Já šel spát spokojený!! 65%(7.4.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Pecka. Prometheus meets Europa Report meets Event Horizon. Namícháno v takovém poměru, že se mi výsledný koktejl přesně trefil do vkusu (z Promethea si to bere - jak bylo vidno už z trailerů - základní námět, z Event Horizonu zaměření čistě na hororový žánr - tzn. žádné vyšší filosofické či jiné ambice, a z Europa Reportu snahu o zdání vědeckosti a nedebilní řešení různých problémů). Takhle čistých vesmírných sci-fi hororů je hrozně málo - a těch solidních ještě méně, v podstatě tak dva do dekády (a z toho jeden spjatý s Alien frančízou). Stesky nad neoriginalitou tedy ode mne neuslyšíte - já osobně se raduju, že je tu po dlouhé době film, který nemá potřebu tvářit se, že objevuje Ameriku, a namísto toho bez jakéhokoli řemeslného zaváhání přináší čisté žánrové potěšení. The Last Days on Mars jsou stoprocentně vážným hororem, humoru a nadhledu tu není ani špetka. Atmosféra bezútěšná, tíživá, klaustrofobická. Postavy jsou od sebe navzájem rozeznatelné (tzn. neplatí časté negativum žánrových filmů, kdy vyčnívá jeden-dva hrdinové a ostatní splývají do homogenní masy) a naštěstí se nechovají jako blbouni z Promethea, ale spíše jako skutečný vědecký tým z Europa Reportu (přičemž iracionálnější momenty jsou vždy obhájitelné momentálním psychickým rozpoložením dané chybující postavy). Celkově jsem opravdu příjemně překvapený, jak moc dobré to nakonec je. "Béčko" možná tak dějem, ale určitě ne zpracováním a tónem. Béčka mají bavit, kdežto Last Days on Mars jsou nekompromisní atmosférická depka.(2.11.2013)

 • Shakers
  ***

  Sklamanie. Vizuál fajn a príbeh tiež vyzeral na dobrú záhadnú vesmírnu zabijačku, ale nakoniec to ostalo len pri fajn zabijačke s dobrými efektami a hercami, ktorá si bere od každého sci-fi filmu niečo a sama nič nové navrch neprihodí. Škoda, po Prometheusovi tu mohol byť ďalší slušný sci-fi horor, ktorých dnes už ubúda. 65% - 3*(25.11.2013)

 • - Scenárista Clive Dawson se snažil zůstat věrný původní povídce "The Animators" Sydneyho J. Boundse. V původní předloze však figurovala posádka o 6 mužích, zatímco ve filmu se objevily navíc dvě ženy. (Dr Lizal)

 • - Romola Garai, Liev Schreiber a Sally Hawkins byli první tři herci, kteří podepsali účast na filmu. (Cheeker)

 • - Natáčení snímku probíhalo převážně v oblastech Jordánska, státu v oblasti Blízkého východu. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace