Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktor Moulinot, vážený občan a lékař má jednu ordinaci, jednu ženu, jednu milenku a jednu tchyni. Co se však stane, když si neopatrně protáhne večerní flám až do rána, a to zrovna v den, kdy má přijít na návštěvu jeho tchyně? Kvůli záchraně cti i manželství je nutné vymyslet drobnou lež, která ovšem spustí lavinu mnohem větších lží, výmluv a komických nedorozumění. A protože Moulinot je excelentní lhář, který je ochotný pro zakrytí manželské nevěry udělat skutečně téměř cokoli, neváhá se dokonce vydávat i za dámského krejčího... Úspěšná inscenace režiséra Martina Čičváka staví na bezchybných hereckých výkonech a podtrhává princip náhody. Náhody, která hrdinu příběhu vzápětí usvědčí ze lži, a tím jej nutí, aby si další, bláznivější lží pomohl ze vzniklé situace a pokračoval "v tanci nad propastí" až do překvapivého konce. Ondřej Sokol podává v titulní roli excelentní komediální výkon - vymýšlí si s pohotovostí, která přiznává jak improvizovaný původ jednotlivých lží, tak paradoxně zdůrazňuje jejich přesvědčivost. Výborně mu sekundují Radek Holub v úloze přítele Bassineta (jenž je hned na začátku zneužit jako domněle umírající, u jehož smrtelného lůžka musel lékař bdít po celou noc oblečen do fraku) a zejména Jaromír Dulava jako Aubin. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

eileen 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem se v divadle tak nebavila, jako dnes. Neskutečně vydařená fraška. Kdo viděl jen v TV, chápu, že se mu to může zdát uřvané, mám to tak téměř vždy s divadelní hrou, kterou nevidím v divadle, ale v televizi, zde to opravdu působí jinak, v divadle je třeba víc forzírovat, nebylo by to slyšet. Já sama za sebe tvrdím, že toto je lepší než Brouk v hlavě, ten je strašně dlouhý a pro mě už zdlouhavě překombinovaný, toto mě bavilo víc, mělo to spád. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Skvělá hra Georgese Feydeaua (o to víc nechápu jeden zdejší komentář, že je to údajně "české dílo s typicky českým humorem", když jde o svižnou francouzskou konverzačku) s velmi slušným provedením. Viděl jsem to kdysi v Českých Budějovicích, po mnoha letech i v Činoheráku - a stále nemám co vytknout. Feydeau byl mistrem jednoduchých příběhů o vztazích (i když někdy dost hořkých, o čemž nejlépe svědčí podtitul jednoho jeho cyklu "Od svatby k rozvodu") a Dámský krejčí patří mezi vrcholy jeho díla. Extra bych vyzdvihl Sokola, ale to již tu udělali jiní. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Dívám se, že jsem téměř sám, komu tahle divadelní hra přišla až moc uřvaná. Bernard Slade je autorem fenomenálního Brouka v hlavě, zajímala mě proto i jiná jeho hra, sáhl jsem po té, kterou nastudoval Činoherák a jak čtu, vše, co se líbilo ostatním, mě připadlo otravné - hudba přes celou stopáž, afektovanost některých postav, lascivní téma prasárniček manželů a milenek. 70%. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Komedie postavená na záměně postav způsobené malou lží, která se zamotává a zamotává, až v samotném závěru trochu ztrácím ponětí, kdo si o kom myslí, kým je. Slyšel jsem spoustu parádních hlášek a ač to zkraje nevypadalo, náramě jsem se zasmál. A jednoduchá doprovodná hudba jak z Růžového partnera se k tomu taky dobře šikla. ()

MáŠa 

všechny recenze uživatele

Záznam celkem vtipné hry Činoherního klubu. V rámci komediálních her takový průměr. Co se týče tohoto "filmového zpracování", tak pár rozestavených kamer a střihy mezi nimi. Nic víc. Viděl jsem záznamy, kde si s výsledným dílkem pohráli mnohem více. Co se týče děje, tak je to víceméně o zahýbání a zatutlávání. Takže morální poselství v záporných hodnotách :) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • V průběhu hry majitel bytu Bassinet pronáší: "Má brouka v hlavě.", čímž odkazuje na hru „Brouk v hlavě“ („A Flea in Her Ear“; 1907) od téhož autora Georgese Feydeauho. (IQ Tiqe)

Reklama

Reklama