Po stopách Marsupilamiho

Sur la piste du Marsupilami

HOUBA! On the Trail of the Marsupilami

Dobrodružný / Komedie

Francie / Belgie, 2012, 105 min

"A tak jsem si řekl, Žile? Pak jsem si uvědomil, že se nejmenuju Žil, a tak jsem si řekl, Dane?" První půl hoďky sice nuda, ale pak už je to opět klasická Chabatovská šílenost. Rrrrrr a Asterix se mu sice povedli o něco víc, ale i tak mě při sledování tohoto po celou dobu neopustil přiblbej úsměv. Chabat by filmy mohl točit častěji, jeho komedie vážně můžu.(27.7.2013)

"Mluvím všemi jazyky. Za 249 let jsem se je naučila." Tak to gratuluju, protože tato slečna vypadala tak na desetinu uvedeného věku a moc se mi líbila. Oproti tomu ta žlutá potvora s ocasem, tedy marsupilami, mě zase tak moc nezaujala. Nicméně o humorné situace nebyla nouze. Pobavily mě třeba hrátky s paralyzérem, léčba papouška, tanec Payů, fórky s Celine Dion nebo jízda na lamě. A taky jsem dostal poučení, že nabíjet marsupilamiho elektřinou se nevyplácí. Jelikož však netoužím být diktátorem, tak tuto informaci patrně k dalšímu životu potřebovat nebudu.(4.10.2016)

Bohužel očekávání po komedii RRRrrr se nepotvrdilo..Párkrát trefa s podobným humorem ale krom pejska ojíždějícího Jamela Debbouze do ucha bych komedii řadil do kategorie spíš těch menších diváků...Trapné scény kompenzovalo prostředí v čele s Marsupilamem..Vstup s reklamou na detský pletový krém je famozní :) Znovu bych se ale nedíval tak 3 s odřenýma ušima...(31.1.2015)

• MiniRecenze

No, žádná sláva se zde moc nekoná, jedná se vlastně o takovou blbinu,kde je moc vtipů a jakože srandovních záběrů. Škoda že jsem se poprvé usmál až byla hodina filmu za mnou. Ono by se dalo s klidem říct, že závěrečných 40 minut jsem se začal bavit. Bohužel i samotné "stvoření" je taky dost nepovedené. Tvůrcům nestačilo, že stvořili nový druh pokémona, ale naskytne se nám dost odbitá vizuální podívana. A nejsem si ani jistý, jestli u toho vydrží i ratolesti. Já sám jsem to shlédl až na 3. pokus. NEPOVEDENÉ!!!(30.5.2013)

• montel

Reportér Dan Geraldo (Alain Chabat) dostane v práci ultimátum. Buď sežene pořádně skvělý materiál nebo dostane padáka. Proto odjíždí do Palombie, kde se společně se svým průvodcem Pablitem (Jamel Debbouze) snaží v neprostupné džungli najít mystické zvířatko Marsupilamiho, kterého ještě svět nikdy neviděl. Zálusk na něj však má také nesmlouvavý generál, který zase pro změnu touží nikdy nezestárnout a Marsupilamiho chce využít, aby mu v džungli nacházel květy mládí...Stupidní hloupost jakou umí natočit jen frantíci. Nepopírám ale, že jsem tu našel pár originálních vtipů, kterým jsem se ze srdce zasmál. Parodie na Hitlera tomu dala korunu. Herci jsou ale hrozní. 45%(12.9.2013)

• - Jedná se o takzvané Animatoin-live-action, kresléný film prokládaný živou akcí. (Terva)

• - Ačkoliv se jedná o francouzský film, natáčení probíhalo v Belgii a Mexiku. (Terva)

• - Jedná sa o zfilmovanie komiksu "Marsupilami" od belgického autora André Franquin. (Scraffy)