Po stopách Marsupilamiho

• Česko Hurááá do džungle! (více)

Reportér Dan Geraldo (Alain Chabat) přijíždí do Palombie, aby zde získal námět pro svoji exkluzivní reportáž. Spolu s poněkud bláznivým průvodcem Pablitem (Jamel Debbouze) se vydají na dobrodružní cestu, na které je čeká jedno překvapení za druhým. Tím největším bude mýtické žluté zvířátko s dlouhým ocasem – Marsupilami. (oficiální text distributora)

MMR

Juuu, takový hezký zvířátko ten Marsupilami=) A jůůů, tolik skvělých hlášek zde. A jůůůů, hudba ve filmu skvělá. A jůůůůůůůů, jak mě dokáže taková blbůstka skvěle navnadit a potěšit, stačí pár parodických narážek, pár vtipných hlášek typu "Strom pokácí dřevorubce či ve 12:20 bude 17:43". A na závěr: "Hu, ha, huuha..." =D ()

juta

Pán režisér Alain Chabat vytvořil po dokonale našlapaném hláškami RRRrrrr!!! další komedii, která má své kouzlo a také plno nových a vtipných hlášek. Doufal jsem, ale již předem mi bylo jasné, že něco takového jako "- začíná noc! - drž hubu!" se bude velmi těžko překonávat. Ano, žlutý tvoreček je slabší dílo, ale přesto jsem se slušně bavil a byl jsem rád za podobný humor, jako jsem mohl vidět u RRRrrrr!!! ()

EvilPhoEniX

Tak tohle je pecka jak sviňě!! Takhle to dopadá když člověk hledá měď a narazí na zlato. Režisér a hlavní herec Alain Chabat, který je zodpovědný za klasiku Rrrrrr! natočil další bláznivou komedii v podobném stylu a řezal jsem se smíchy po celou stopáž. Většina filmu se odehrává kdesi v džungli, kde je mýtické stvoření Marsupilami ( vypadá jako pokémon), které žere piraňě, krade orchidej mládí a vyvádí neplechu. Do toho zde přijíždí reportér udělat reportáž a k tomu mu pomůže místní podvodník Jamel Debbouze a bude je čekat výpravná jízda plná překvapení a šílených situací. Je zde plno zajímavých narážek ( Celine Dion vládne!), ale pobaví i opíchání čivavou, šílený kmen Paiové podávající LSD, či posedlý botanik mládím. Celkově vzato výborná záležitost, kterou si budu chtít pustit s každým, koho mám rád. Příběh***, Akce***, Humor*****, Násilí>Ne, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 8.5/10. ()

Jara.Cimrman.jr

"Mluvím všemi jazyky. Za 249 let jsem se je naučila." Tak to gratuluju, protože tato slečna vypadala tak na desetinu uvedeného věku a moc se mi líbila. Oproti tomu ta žlutá potvora s ocasem, tedy marsupilami, mě zase tak moc nezaujala. Nicméně o humorné situace nebyla nouze. Pobavily mě třeba hrátky s paralyzérem, léčba papouška, tanec Payů, fórky s Celine Dion nebo jízda na lamě. A taky jsem dostal poučení, že nabíjet marsupilamiho elektřinou se nevyplácí. Jelikož však netoužím být diktátorem, tak tuto informaci patrně k dalšímu životu potřebovat nebudu. ()

Viktooorka

Už ve filmu Asterix a Obelix: Mise Kleopatra hrál Jamel Debbouze dost ujetou roli, takže jsem počítala, že v tom bude pokračovat.. Dle úvodní scény s papouškem se tak stalo... Hrozná kravina, ale upřímně jsem se několikrát zasmála, takže svou roli to splnilo :D To zvířátko úžasné.. Také roztomilé a ono to jí piraně :D ()

• Jedná se o takzvané Animatoin-live-action, kresléný film prokládaný živou akcí. (Terva)
  • Jedná sa o zfilmovanie komiksu "Marsupilami" od belgického autora André Franquin. (Scraffy)
  • Ačkoliv se jedná o francouzský film, natáčení probíhalo v Belgii a Mexiku. (Terva)