poster

Voskovec & Werich, paralelní osudy (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2012, 3x53 min

Režie:

Aleš Kisil

Scénář:

Aleš Kisil

Kamera:

Diviš Marek
(další profese)
 • Aky
  *****

  Obrázek nejen komplikovaných osudů a nenaplněných možností protagonistů, ale také tuposti doby.(9.9.2014)

 • George.Camel
  *****

  Velice zajímavý dokument, plný dosud nepublikovaných záběrů a ukázek. Je zajímavé sledovat, jaký vliv měla Amerika ne jejich další tvorbu nejen divadelní, ale i filmovou a také proč zůstali každý na jiném kontinentě. Poválečná doba tak navždy změnila jejich životy a kdo ví, co by oba ještě vytvořili, nebýt jejich nedobrovolné emigrace.(16.6.2012)

 • Nach
  *****

  Zatím po prvním díle maximální spokojenost. O Werichovi (tedy hlavně o něm) a Voskovci jsem toho četl, viděl i slyšel mnohé. Přesto tento dokument přináší - alespoň pro mě - řadu nových informací a podává je metodou značně zajímavou i občas zábavnou. Přesto jde nejen mezi řádky vyčíst, jak těžká doba to pro tyto dva umělce - komiky byla. A to jak na východní, tak i na západní straně. Hodnocení první části: 80% Hodnocení druhé části: 80% Hodnocení třetí části: 100% - CELKOVÉ HODNOCENÍ: 85%(16.6.2012)

 • LiVentura
  *****

  Skvěle zpracovaný dokument, kterak to bylo s naší milou dvoj-trojicí za mořem i tady a jinde a všude vůbec... Krásné.. :-)(24.6.2012)

 • Přemek
  ****

  Hodnoceno zatím po prvním díle: cyklus přenáší všechny klady z předchozí trilogie, Jirák a především Abrhám (!) byli skvělou volbou pro hlasovou nápodobu Wericha a Voskovce, navíc dokument nabízí zajímavé záběry, např. z TV film I was accused (1955) nebo úryvek z rozhlasového cyklu Jiřího Voskovce o moderním americkém jazzu (1947)....(21.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace