poster

Neviditelná válka (festivalový název)

 • USA

  Invisible War, The

Dokumentární / Krimi / Drama / Historický

USA, 2012, 93 min

Režie:

Kirby Dick

Scénář:

Kirby Dick

Hrají:

Kirby Dick
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zeck
  **

  Stylem natočení je to zaseknuté na úrovni 90. let, kdy se dokumenty točily stylem "postav statickou kameru na člověka co mluví z gauče a pak to sestříhej na desetiminutový monolog". Téma strašné, ale do prdele, to ti diletanti v postprodukci nechápou, že pokud má něco upoutat pozornost většiny společnosti (a o co všem účinkujícím šlo) a ne jen nadšených dokumentofilů, tak to musí vzít za koule? Tady se zkrátka jede 90 minut jenom na tom, že vám z pohodlí gauče bude vyprávět dvacet žen téměř totožný příběh. Dokumentaristé dokonce neměli ani koule na to, aby zašli za údajnými pachateli a trochu je podusili, natož aby zveřejnili jejich jména a fotky. Zkrátka, případná žaloba byla větší priorita, než teatrální podpora těch znásilněných žen a dalších, které díky neinformovanosti budou následovat (nebyla právě osvěta principem filmu?). Dokument bez jediné investigativní práce, všechny informace, které divák dostane, jsou jen trapně přežvýkané oficiální statistiky armády. NUDA! Holkám fandím, tvůrci jim ale moc nepomohli. 40%(22.1.2013)

 • Fr
  ***

  ,,ZNÁSILNĚNÍ JE RIZIKO VAŠEHO POVOLÁNÍ“..... /// …. ,,nikdo mi nepřišel na pomoc a kdybych něco řekla, zabijou mě“… Je třeba si položit otázku: Co se chci dozvědět? Fakta, příklady z minulosti (současnosti), pohled do zákulisí americký armády, jasný závěry a optimistický konce? Bohužel. Jen tak trochu vod všeho, bez těch optimistickejch konců. Hodně se tu vypovídá o traumatech (bez nějakejch ironickejch poznámek – vono bejt přejetá rotou nadrženejch bigošů asi nějakou šmouhu na duši zanechá…), o složitý cestě k léčení následků a taky o systému, kterej tohle všechno toleruje. Bohužel dlouho a vlastně furt vo tom samým. DOPADENO JE MÉNĚ JAK 5% PACHATELŮ …tohle už asi nebude problém jen armády. A tak předpokládám, že smyslem dokumentu bylo upozornit na neúnosnej stav sexuálního obtěžování v armádě a dát do povědomí internetový stránky. Všichni (včetně Baracka) můžou jen doufat, že neznáborujou další sexuální devianty (páč to by pak mohla třeba i nejedna generálská prdel poznat středověk. Ale třeba právě tohle by jim ty holky přály…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hodně diskutuju na www.notinvisible.org. 2.) Když se řekne Tailhoock, chce se mi zvracet. 3.) Jsem tvůrce kampaně: ,,Počkej, až bude střízlivá“. 4.) Thx za titule ,,reqiuem“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(23.1.2013)

 • Piggsy
  **

  Tento dokument opravdu nestál za moc. Věnuje se jen jedné straně konfliktu a po hodině a půl začnou být pořád stejné výpovědi poněkud únavné. A oč vlastně jde? Jedná se o zpověď několika mužatek či babochlapů, které se pro záchranu Ameriky rozhodly jít do armády. A protože jsou tak šeredné, že by si o ně normální chlap ani kolo neopřel, zvyšují si sebevědomí báchorkami o tom, že byly znásilněny. No a jako bonus se z toho snaží vysoudit nějaké prachy, chytré. :)(28.1.2013)

 • gezper
  ***

  Vážné nepříjemné téma zpracováno ne úplně vysloveně špatným, ale trochu chladným způsobem, a samozřejmě z amerického pohledu (nejvíce prolog a epilog). O něco kratší by to neškodilo, ke konci začne docházet dech a celkově to není (možná i díky velké rozmělněnosti do spousty hodně si podobných příběhů) tak úderné, jak by si to zasloužilo. Samotné příběhy jsou pochopitelně silné, smutné, ovšem jen obsah vždy nestačí. [50%](8.2.2013)

 • Nerdvana
  ****

  V první řadě nejsem ztotožněna ani s filozofií armády, natož se vstupem žen do tohoto odvětví. To ovšem není omluvou pro zločiny, které se v armádě dějí. To, že se hromada úchylných samovládců rozhodne, že bude páchat zločiny, které nejen utlutlají, ale budou si za ně vzájemně gratulovat, je zrůdný příklad absence práva v armádě. Nechápu tu bandu idiotů, která ozbrojeným zeleným mozkům, beze strachu zabít, natož znásilnit, dává možnost si sami vládnout. Dopručuji ke shlédnutí zejména ženám, co si přejí vstoupit do armády.(7.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace