Jesse Stone: Bludiště pochybností (TV film)

Jesse Stone: Benefit of the Doubt

Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2012, 86 min

Konečně jsem měla příležitost uvidět i zatím poslední z televizních kriminálek s melancholickým detektivem v podání excelentního Toma Sellecka. Většinou u filmu upřednostňuji příběh, ale zde jsou všechny složky vzácně vyvážené, a to jak působivé kultivované herecké výkony, tak sugestivní kamera i fascinující hudba, která mi ještě dlouho po skončení filmu zněla v uších. Kdyby toho nebylo, byl by možná základní detektivní příběh docela obyčejný. Doufám, že slovíčko „zatím“ poslední, neznamená „úplně“ poslední. Už se moc těším na další osudy Jesse Stona v Paradise.(22.3.2013)

Jesse mi chyběl a rok napjatého čekání byl hodně dlouhý. Byl jsem však odměněn skvělým a skvěle natočeným příběhem. Opět je to hodně o pocitech, přitom člověk nemá ani na okamžik pocit, že by se nic nedělo. Příběh je hutnější než ten předchozí, dokonale propojený s předchozími filmy, jejichž motivy dále rozvíjí, prohlubuje a některé také překvapivě odhaluje. Ponuré, pozvolna se odvíjející drama zachovává původní styl s atmosférou marinovanou dokonale vláčnou melancholií, které téměř magickou sílu dodává hudba Jeffa Beala, barevné ladění, rozvážný, ale přesný střih. Jesse Stone je životní rolí Toma Sellecka a nejlepší krimi sérií, kterou jsem dosud měl možnost vidět. .(14.7.2012)

CITÁT - Jsem Jesse Stone, náčelník policie......... Okolo 22 minuty sleduje Jesse Stone na VHS přehrávači film z roku 1958 s názvem "The Last Hurrah". Kriminální zápletka je povedená, jen škoda, že tu již není druhá dějová linie. Scénář, který napsal Tom Selleck a Michael Brandman. Z knih Roberta B. Parkera tak již zůstalo jen jméno Jesse Stone. Příběh se tak utápí v nudě, která je skoro nekonečná. CITÁT - Instinkt je domněnka s jistotou.......... Už i ty opakující se řeči, co se maj tvářit jako vtip, mě nepobaví. Protože jsem viděl všech sedm předcházejících příběhů, jsem z toho velmi zklamán. Chtělo by to vymyslet něco lepšího, nebo dodat tu ztracenou druhou linii příběhu a nebo už tuto sérii ukončit. CITÁT - Teď zas buď policajt.......... V tomto příběhu můžeme poprvé vidět, že Jesse Stone pohladí svého psa Reggiho. Pes Reggie se v reálném životě jmenuje Joe. CITÁT - Je to jen instinkt..........(8.2.2015)

nash. tu napsal velmi pěkně a výstižně, co bych mohl podepsat u všech dílů Jesseho. Trefily se mi přímo na "moji parketku", takže došlo dokonce i na knížky pana R. B. Parkera, který mimochodem byl přítel Chandlera - autora další výborné postavy Philla Marlowea, i na sehnání vynikajícího soundtracku Jeffa Veala. Pan Parker bohužel zemřel, ale nekteré knížky vyšly s uvedenou podporou právě Toma Selecka. Moc rád bych proto věřil, že Tom Seleck má práva ještě alespoň na jeden film a také se ho dočkáme.(4.9.2014)

Jesse ochlasta detektív, ktorý čím viac chlastá, tým mu to lepšie myslí a je v lepšej kondícii. Darmo, príroda sa môže aj mýliť. Neformálny štýl vyšetrovania v spôsobe slovných prestreliek, poukázať, kto je múdrejší. Jessemu stačí dve tri návštevy a vypočutia svedkov a kriminálny prípad je vyšetrený, aj bez celého FBA. Proste veľká inšpirácia pre žandárov, ktorí sa v Jesse musia priam vyžívať a vidieť. Skoro vždy rovnaké, ale zábavné to je, aj keď sa tam nemlátia, nenaháňajú, ako pomätení. Proste vždy tá istá a jedna vizitka.(8.3.2019)

• - Okolo 22. minuty sleduje Jesse Stone (Tom Selleck) na VHS přehrávači film z roku 1958 s názvem The Last Hurrah. (Terva)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)

• - Pes Reggie se v reálném životě jmenuje Joe. (Terva)