• Srbsko

Clip

Drama / Erotický

Srbsko, 2012, 100 min

• kobejn

Srbské Kids? Jenže zatímco před dvaceti lety mě Kids šokovaly a bavily, Klip mě nešokoval, ani nebavil. Prostě tendle typ filmů už neni pro mě, už sem z toho vyrost. Navíc ten film vzbuzuje dojem, že Srbsko je naprostá díra, kde žijou jen odpudiví retardi, kerý sou ale jen normální teeni a teenky. Tak nevim. Klidně bych se bez vidění tohodle Klipu obešel.(17.11.2015)

• Fr

,,MRDEJ MĚ!“.... /// Tak jo. Srbský teenegerky v akci, horká a divoká krev (v protikladu k tý chladný švédský), román pro holky, co nezvrací ani když ho vykouří. Vážně TOHLE máte doma? Kuřba na tureckým hajzlu (možná to chtělo víc jazyka…), vyvrácení představy o romantickejch dívkách a lásce pod hvězdnou oblohou. Jen jim to pusťte, puberťačky se naučí to co ještě neuměj (nevěděj), puberťáci rozepnou poklopce. A co já? (ehm…ty starej čuráku seš zralej akorát tak na vodjezd do hotelu Marigold…) Film o životě plným hulení čuráků, předvádění se (sexem) před kamerou mobilu a dnech (nocích) ,,obyčejný?“ puberťačky. Tady si fakt každá generace bude hledat svůj úhel pohledu. Tak za moji IP adresu: – nebaví mě to. Koukat na film kvůli sexu? Ale děte, ty maj jiný názvy. Že z toho cáká poselství? To z tohodle taky. A ještě se na to dalo koukat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak může vypadat film o ,,pouzdru“. 2.) Přemejšlím, jestli je dobrej nápad mrknout holce do mobilu (dovoluju si poradit – ser na to!). 3.) Můj přítel je děsně romantickej. To jeho: ,,Jsi dobrá akorát tak na píchání do zadku“ mě vždycky utvrdí o jeho neskutečné lásce. 4.) Thx za titule ,,DDoctor“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.9.2012)

• hous.enka

"Dejte mobil, chci natočit film." Asi tohle byl impuls k natočení tohohle snímku. Klip není rozhodně skandální výpovědí dítěte našeho věku. Nebo v to aspoň doufám. Na druhou stranu je třeba říct, že touha prezentovat sebe sama ostatním (scéna s nakrucující se Stanou v dětském domově) je v naší kultuře - nebo době, chcete-li, všudypřítomná a nebezpečná. Jen se mi nelíbila forma, jakou tvůrci zvolili. Například sex - natočit sex není problém. Natočit sex tak, aby měl nějakou výpovědní hodnotu, je už mnohem těžší. A tuhle variantu Klip zcela zazdil. To samé lze říct o vztahu dvou hlavních hrdinů - ona naivní kráska, on macho. Oba se míjejí, chvílemi se sbližují (doslova), aby se pak zase rychle odloučili. Opravdu jsem to nepochopila. Klip je pro mě zkrátka filmem, který zřejmě během pár hodin zapomenu.(15.9.2012)

Až téměř dokumentární nádech - člověk má opravdu pocit, že nesleduje herce v rolích, ale reálné zkažené postavy uchlastaných a zfetovaných teenagerů, kteří si pod sebe hezky nablijou a pak se nechají s radostí ojet. Jen kdyby tak ty holky uměly lépe kouřit, to by si opravdu přály, aby mohly potěšit své miláčky, kteří je tak věrně milují - to by si pak mohly na klopu dát odznak s nápisem "neztratila jsem svou důstojnost". Jestli to je opravdu obraz srbské mládeže, tak to tedy vážně děkuji. Bezhlavě neodsuzuji - jen si vlastně říkám, jak to asi vypadá u nás v ČR. Možná bych se divil..(28.2.2013)

• mchnk

Dej nadrženým buranům mobil s videem a očekávej porno klip se srbským folklórním popem. Pro mě nepochopitelně promarněný potenciál silného dramatu s dobrými herci z drsně reálného prostředí, zobrazující sociální úpadek současného Srbska, ale i přirozenou lidskost, kterou lze také v těchto místech nalézt. Místo toho nás má prý víc jak nadpoloviční většinu času zajímat velikost Djoleova penisu, zlepšování techniky orálního sexu a rozjařená debutantka za kamerou, tedy vlastně mobilem, nezapomíná diváka pravidelně oblažovat i dávkou spermatu. Všechny zmíněné a mnou očekávané možnosti filmu, společně s jakýmkoli vyzněním, se zřejmě na natáčení nedostavily.(24.9.2017)

• - Hlavný hrdina hrá vo filme známu počítačovú hru “World of Warcraft“. (Johnny.ARN)

• - Ruská premiéra filmu mala byť 30. augusta 2012, avšak jeho premietanie zakázalo Ministerstvo kultúry, ktorému prekážalo vulgárne vyjadrovanie sa jeho hrdinov, to, že užívajú drogy a alkohol a v neposlednom rade „pornografické“ zobrazenie sexu medzi neplnoletými protagonistami snímky. Za tento krok si ministerstvo vyslúžilo obvinenia z cenzúry. (Sufferer)

• - Film získal hlavnú cenu na prestížnom filmovom festivale v Rotterdame a cenu holandských filmových novinárov. (Sufferer)