• Srbsko

Clip

Drama / Erotický

Srbsko, 2012, 100 min

• mchnk

Dej nadrženým buranům mobil s videem a očekávej porno klip se srbským folklórním popem. Pro mě nepochopitelně promarněný potenciál silného dramatu s dobrými herci z drsně reálného prostředí, zobrazující sociální úpadek současného Srbska, ale i přirozenou lidskost, kterou lze také v těchto místech nalézt. Místo toho nás má prý víc jak nadpoloviční většinu času zajímat velikost Djoleova penisu, zlepšování techniky orálního sexu a rozjařená debutantka za kamerou, tedy vlastně mobilem, nezapomíná diváka pravidelně oblažovat i dávkou spermatu. Všechny zmíněné a mnou očekávané možnosti filmu, společně s jakýmkoli vyzněním, se zřejmě na natáčení nedostavily.(24.9.2017)

• Frajer42

Nemohl jsem si nevšimnout závěrečného titulku, který upozorňoval, abychom nezapomněli film ohodnotit na csfd.cz, tak mi dovolte tak učinit. Samozřejmě pouze šprýmuji. Film bych ohodnotil, i kdyby tam tento upozorňující titulek nebyl, protože posledních několik let zde hodnotím každý film, který jsem za tu dobu viděl. Po skončení filmu mi naskočila věta, že větší pičovinu jsem dlouho neviděl. Tato věta vám ovšem neřekne mnoho o kvalitě filmu, respektive o jeho nekvalitě, abych vás nemátl. Většina pasáží je skutečně natočena mobilním telefonem, nicméně naprosto zkurveným. Snad jedním z prvních mobilů, které natáčení videa vůbec umožňovaly. Dále je k vidění několik smilnících scén, kde je použit umělý pyj, což pro mě bylo naprosto zarážející a velmi vtipné. Ježíšku na nebíčku zaplať moje dětství strávené na mobilech bez barevného displeje a tudíž bez možnosti natáčet. V dětství jsme se spokojili se Snakem na nerozbitném mobilu Nokia 3310 a nevyrostli z nás tak dementní čuráčci, jací se potulují mezi srbskou mládeží současnosti. Bohužel nejen mezi srbskou. Po zhlédnutí tohoto snímečku zemřely i poslední zbytky mých nadějí, že i mezi 15 letými puberťačkami se dá narazit na světlé vyjímky, které alespoň neposlouchají Džejbího. Dále bych poprosil o prostor pro malou vsuvtičku. Vážně v Srbsku poslouchají takové výplachové sračky, které u nás frčely v naší mateřštině tak před 10 lety. Nejen s mobilními telefony jsou tam mírně opoždění. Pokud se mezi hodnotiteli CSFD najdou takoví odvážlivci, kteří po zhlédnutí této kokotinky plánují míti potomstvo, tak je z celého srdce obdivuji. Vím, že toho bohdá nebude, ale kdyby mi čirou náhodou přeci je vyrostla doma taková Jasna, tak bych jistě zapomněl na veškeré zásady, jak se chovat k dětem i k ženám, protože by mi netrvalo ani 10 vteřin přesvědčit sám sebe, že taková osoba nespadá ani do jedné z těchto kategorií. Film jako takový je nehorázná sračka, ale co také čekat od člověka, který vystudoval filmařinu v Bělehradě, tím spíše, když ten člověk vlastní vaginu, čímž se nechci dotknout tvorů s vaginou. Mnoho z nich je fajn. Jen neznám moc kvalitních režisérek. Odpádeček.(19.8.2013)

• Fr

,,MRDEJ MĚ!“.... /// Tak jo. Srbský teenegerky v akci, horká a divoká krev (v protikladu k tý chladný švédský), román pro holky, co nezvrací ani když ho vykouří. Vážně TOHLE máte doma? Kuřba na tureckým hajzlu (možná to chtělo víc jazyka…), vyvrácení představy o romantickejch dívkách a lásce pod hvězdnou oblohou. Jen jim to pusťte, puberťačky se naučí to co ještě neuměj (nevěděj), puberťáci rozepnou poklopce. A co já? (ehm…ty starej čuráku seš zralej akorát tak na vodjezd do hotelu Marigold…) Film o životě plným hulení čuráků, předvádění se (sexem) před kamerou mobilu a dnech (nocích) ,,obyčejný?“ puberťačky. Tady si fakt každá generace bude hledat svůj úhel pohledu. Tak za moji IP adresu: – nebaví mě to. Koukat na film kvůli sexu? Ale děte, ty maj jiný názvy. Že z toho cáká poselství? To z tohodle taky. A ještě se na to dalo koukat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak může vypadat film o ,,pouzdru“. 2.) Přemejšlím, jestli je dobrej nápad mrknout holce do mobilu (dovoluju si poradit – ser na to!). 3.) Můj přítel je děsně romantickej. To jeho: ,,Jsi dobrá akorát tak na píchání do zadku“ mě vždycky utvrdí o jeho neskutečné lásce. 4.) Thx za titule ,,DDoctor“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.9.2012)

Šestnáctiletá Vesna je krásná dívka, která chodí výrazně namalovaná a vyzývavě oblečená. Čas tráví s partou kamarádů na večírcích a diskotékách, ponocuje, experimentuje s drogami a snaží se sbalit drsného a násilného Đoleho. Její postoj k sexu je šokující. Dívka nemá žádné zábrany. Přizpůsobuje se přáním svého partnera, která často vedou k ponižujícím a zraňujícím střetnutím. Nesmírně sugestivní snímek je radikálně přímým vhledem do několika týdnů v životě dospívající dívky, jejíž osud jako by zastupoval celou generaci, jejímž největším vzorem je zpěvačka Ceca. Narace je omezena na postavu Vesny, která navíc kontinuálně natáčí dění kolem sebe na kameru mobilního telefonu, čímž zesiluje účinek především sexuálně explicitních scén. Málokdy však vyprávění dovolí nahlédnout do dívčina subjektivního prožívání. Nikdy si nejsme jisti, zda má Đoleho opravdu ráda, nebo ho jen využívá k uspokojení svých sexuálních tužeb. Doma je otrávená, svými rodiči pravděpodobně opovrhuje. Její citlivou povahu snad poznáme v náznacích: při vzpomínání na dětství, v obavě o otcovo zdraví či při návštěvě dětského domova. V této scéně, kdy Vesna působí jako vnímavá, křehká dívka, zřejmě s hrdinkou nejvíce sympatizujeme. Pro zbytek stopáže je vyhrazena spíše lítost. (Jeden z nejsilnějších filmových zážitků poslední doby!)(16.6.2013)

Narozdíl od filmů Larryho Clarka, který příliš tlačí na pilu a bývá tak spíš směšný, než zneklidňující, tento film se drží v mezích toho, co opravdu znám ze svého okolí, a působí tak upřímně. Není prázdný a přináší silné otázky, po jejichž odpovědi je dnes nutné se ptát: Co s tím, jak je mladá generace povrchní? Jak jim vštípit důležité hodnoty jako je rodina, vzdělání? Co dělat s tím, že se dnešní náctiletí neumí bavit o ničem jiném, než o tom, jaké má kdo péro a kdo kde koho vykouřil a jak mu to šlo...? Co dělat s tím, že kdo má blbé fotky na fejsbuku, jako by neexistoval? Jak už jsem psal výše - skutečně znám takové lidi (i mnohem starší), co se potácí od ničeho nikam, tráví veškeré volné chvíle na diskotékách, kde souloží na záchodcích. Jaké hodnoty pak vštípí svým dětem? Depresivní film, který ale nakonec nemohu hodnotit nadprůměrně, přestože mu vlastně fandím. Jednak měl být kratší - časem se scény opakují a film tak ztrácí pozornost, ideálem by podle mě bylo takových 75 minut. A jednak - sice netlačí na pilu tak moc jako Larry Clark, ale pár rádoby-šokujících věcí se tu taky najde. Podle mě by filmu svědčila určitá forma umělecké stylizace, např. nejlepší milostnou scénou je ta natočená na mobil někde v potemnělé hale, kde prakticky není vůbec nic vidět. Nejsem prudérní a erotika mi nevadí, ale taková eroticky otevřená scéna tam mohla být třeba jedna. Když je jich tam asi 8, trochu to zavání prvoplánem.(22.9.2012)

• - Veľký rozruch vyvolali scény, v ktorých sa neplnoletí hrdinovia Klipu oddávajú sexu. Obvinenia z pornografie však režisérka Maja Milos odmietla a popísala slovami: „Nemravné by pre mňa bolo neukázať to. Nakrútila som film o tínedžeroch, všetkých ich baví sex a je to základná vec, o ktorej rozmýšľajú. Neukázať to by bolo klamstvom.“ (Sufferer)

• - Film získal hlavnú cenu na prestížnom filmovom festivale v Rotterdame a cenu holandských filmových novinárov. (Sufferer)

• - Hlavný hrdina hrá vo filme známu počítačovú hru “World of Warcraft“. (Johnny.ARN)