Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se Italoameričan Buddy Visalo vrátil po válce domů z armády, měl spoustu plánů. Chtěl si otevřít klub, kde by si také sám mohl zazpívat, a toužil po vlastním domě. Jenže pak se oženil s panovačnou Estellou a ta už se postarala, aby na své sny zapomněl. Uteklo jedenáct let a dobrácký Buddy se nakonec přece jenom pokusil vymanit ze sevření velké italské rodiny, která rozhodovala téměř o celém jeho životě. Koupil starý neudržovaný dům a přiměl svou ženu, aby se konečně přestěhovali do svého. Jenže to mělo háček - v přístavku za domem bydlel věčně opilý nájemník a půvabná dívka ve vysokém stupni těhotenství. Buddy se je sice pokusil vystěhovat, ale nakonec neměl to srdce vyhodit opuštěnou Marii s novorozeným chlapečkem jen tak na ulici. Zařídil jí bydlení v sousedství, pomohl jí v nejtěžších chvílích, a tak se mezi dvěma lidmi, jež svedla náhoda, začalo rodit křehké citové pouto. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Lestat 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch malých filmů s příjemnou atmosférou, které i přes množství chyb dokáží udělat radost. Naprosto zbytečná postava vypravěče, neurčitost některých postav, závěrečný komentář ''co bylo dál''... na proti tomu výborná hudba, zajímavý příběh, sladká příchuť let padesátých a nesmělý úsměv Kelly McDonaldové, pro který já, ač se trochu stydím, přidávám hvězdu navíc. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý, průhledný příběh s předvídatelným závěrem, jako komedie nepříliš vtipné, jako drama málo dramatické. Ovšem díky skvělému Michael Rispolimu, který vytváří neskutečně milou atmosféru, tomu všechny neduhy odpouštím. Film běží jako pohodové odpoledne, nic od něj neočekáváte, tím ani nemůžete být zklamáni. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Strašně milej film s muzikou, která hladí duši a s hercem, který je mi neznámý, ale dotvářel tu celkovou atmosféru neskutečně skvěle. To jsou ty malé velké filmy, kterým já osobně fandím a kde nemusím řešit extra hluboké myšlenky, protože stejně od začátku víte jak to dopadne, ale je vám s těma lidičkama krásně u srdce. Raymonde, bylo s Tebou moc příjemné posezení v Domě s tichým barem. Díky ! ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem to bral jen jako další dobře natočené retro, ale postupem času mě zejména hlavní postavy tohohle příjemného filmečku začaly opravdu zajímat, divácký zážitek se prohloubil (a přibyla další hvězdička). Michael Rispoli mě příjemně překvapil (přiznávám, že z Krvavého léta jsem si ho nezapamatoval) a pro Kelly Macdonald mám dlouhodobě slabost. Velice příjemné překvapení. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takový maličký americký film o jednom Italskoamerickém osudu, na který se hrozně hezky koukalo. Dle obsahu totiž nabídl přesně to, co jsem si představoval a tak jsem dostal solidní porci jednoho splněného Amerického snu. Mimochodem Michael Rispoli byl výborný a Kelly Macdonald, jako obvykle, zajímavá až nádherná. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama