Dům s tichým barem

Two Family House

USA, 2000, 104 min

Takový maličký americký film o jednom Italskoamerickém osudu, na který se hrozně hezky koukalo. Dle obsahu totiž nabídl přesně to, co jsem si představoval a tak jsem dostal solidní porci jednoho splněného Amerického snu. Mimochodem Michael Rispoli byl výborný a Kelly Macdonald, jako obvykle, zajímavá až nádherná.(6.5.2015)

Malý a milý, nezávislý film, který jakoby mimochodem řeší problém rasismu v New Yorku 50-tých let. A to na konkrétním případě domu se dvěma rodinami (jak správně říká originální název filmu). Atmosféra je velmi příjemná, hodina čtyřicet celkem uteče, Michael Rispoli si střihnul podobnou roli jako v Summer of Sam a Kelly Macdonald je 5 let po Trainspottingu stále krásná a ostatní herci i režisér jsou opravdu, ale opravdu neznámí.(8.7.2005)

Strašně milej film s muzikou, která hladí duši a s hercem, který je mi neznámý, ale dotvářel tu celkovou atmosféru neskutečně skvěle. To jsou ty malé velké filmy, kterým já osobně fandím a kde nemusím řešit extra hluboké myšlenky, protože stejně od začátku víte jak to dopadne, ale je vám s těma lidičkama krásně u srdce. Raymonde, bylo s Tebou moc příjemné posezení v Domě s tichým barem. Díky !(18.4.2016)

Jeden z těch malých filmů s příjemnou atmosférou, které i přes množství chyb dokáží udělat radost. Naprosto zbytečná postava vypravěče, neurčitost některých postav, závěrečný komentář ''co bylo dál''... na proti tomu výborná hudba, zajímavý příběh, sladká příchuť let padesátých a nesmělý úsměv Kelly McDonaldové, pro který já, ač se trochu stydím, přidávám hvězdu navíc.(30.1.2006)

Jednoduchý, průhledný příběh s předvídatelným závěrem, jako komedie nepříliš vtipné, jako drama málo dramatické. Ovšem díky skvělému Michael Rispolimu, který vytváří neskutečně milou atmosféru, tomu všechny neduhy odpouštím. Film běží jako pohodové odpoledne, nic od něj neočekáváte, tím ani nemůžete být zklamáni.(11.5.2015)