Voják 3: Na domácí frontě

• USA The Marine 3: Homefront (více)
všechny plakáty

Seržant Jake Carter se vrací po delší misi domů, kde ho však nečeká žádný odpočinek. Jeho sestru unesli násilní extremisté. Carter ji musí zachránit, a tak se na vlastní pěst vydává na nerovný souboj s teroristy, jimž velí velmi krutý vůdce. Času není nazbyt, a aby Carter dokázal zastavit hrozící masakr, bude muset - jako správný americký hrdina - podstoupit pro záchranu tisíců nevinných životů oběť nejvyšší. (HBO Europe)

mzss1 odpad!

No, jsem teda v ohromném šoku. Co to jako mělo být ? No, ze začátku připomenu proč jsem si tento brak vůbec pustil. Jednak tím, že je toto jakési nepřímé pokračování prvních dvou předcházejících filmů Voják a Voják 2 - ty také nejsou nějak navazující. Prostě Voják 2 převzal nápad od filmu Voják a tento film Marine: Homefron převzal nápad od prvního či druhého filmu. ALe spíš si to převzalo jen název, protože veškerá nápln v tomto skvostu je strašná a i docela urážka akčního řánru. Ještě připomenu, že odpady nesázím každý den, ani každý týden či měsíc, jen zřídkakdy. Tenhle rok jsem třeba udělil odpad akčnímu filmu s Garym Danielsem Bez šance - to prostě nešlo, jinač má Gary celkem dobré filmy - ty starší hlavně. No, nebo jsem viděl taky hrůzy Za nepřátelskou linií 2 a 3. Kde alespon byla nějaká ta snaha, tak jsem tu 1 hvězdu dal. No nic, béčka mám rád, jak nové tak staré, jsou jich stovky, které jsem viděl. No, takže už nebudu srovnávat k žádným filmům a budu se snažit přiblížit divákům toto. Tentokrát nevím co mám přesně psát, ale zkusím to co nejlépe vysvětlit. Takže asi tříminutový úvod je slabý, ale tak v sestříhaných záběrech se dovíme co je zač hlavní hrdina. Pak do 30 minuty se nic významnýho nedějě. Ale ani v těch nekakčních scénách mě nic nezaujme. I hlavní hrdina mi nesední, čím se film blíží ke konci, tím je hlavní hrdina pro mě méně snesitelný a to se pak ukáže, že moc prostoru mít ani nebude, zejména v prostřední části tohoto filmu. Takže první půlhodinka mě vůbec nezaujala, rodinné setkání, řetězení postav, byly mi lhostejní a i otravní ti herci. Pak se to trochu rozjede, únos mladší sestry hlavního hrdiny, kde jí budou držet v nějaké barabizně. No, sakraa, to je prostředí jak na starým skladišti či lisovně aut. :-) No nic, prostřední část tak do té 60 minuty filmů má hlavní hrdina tak dva menší souboje- spíš bych to nazval takové pranice. Pár obyčejných přestřelek. Takže tato část je silně nudná a co mě nejvíc dostalo, že jsme moc nepobral hlavní myšlneku či účel teroristů, kteří byly opravdu strašní. Scénář je pro film to nejhorší co mohly vymyslet. I co se týče režie, která nezvládla i neakční scény, respektive chování postav. Uvěznená dcera furt řvala motherfucker, ani nezabulila, jen nakonci složila hlavu hlavnímu hrdinovi do náručí a pohádky konec. No, musím to ještě se pokusit rozebrat. Takže scénář se nepovedl, hloupé scény, nesmyslnosti a dialogy. Ani ta akce nestojí ani za zlámanou grešli. Hlavní hrdina se rozjede až v poslední dvacetiminutovce, není z něho cítit žádná profesionalita jako v předchozích dvou filmech, kde byly symptaičtí hlavní hrdinové. Hudba ? Tu jsem si ani nevšimnul. Takže strašně tupý film, starší sestra unesené ani neměla o ní strach, dokonce se i napila kafe a usmála se jednomi vtipu co prohlásil jeden voják. No sakraa. :D Co můžu na filmu ocenit ? Asi nic. No dobře, menším plusem je kamera, která je sice amatérská, ale neklepe se, furt se tu něco děje, ale co je mi to platné, když mě nic nezaujme a vše okolo je neskutečně stupidní. Třeba nyní vyznačím !SPOILER! Scéna, kdy hrdina jde proti muži, který drží pistol u spánku sestry hrdiny. Hrdina řekne: Ty jí nemůžeš zabít. A co udělá zločinec ? Odstrčí sestru a namíří si to na hrdinu, který ho jasně dostane!! KONEC SPOILERU! Takže asi takhle. Herci jsou mizerný stejně jako hlavní kovboj. Nechtěl jsem se takhle unést, ale jinak jsem film popsta nemohl. Toto mě dostalo, od béček vždy čekám hodně a vždy mě pobaví a když to dopadně blbě tak 2* a zřídka 1*, ale dát odpad je už vzácná příležitost pro mě. Takže celkově hodnotím na bezcenné 2% = * za zbytečnou snahu. () (méně) (více)

Wacoslav1

Treti Vojak je urcite nejslabsi o tom neni sporu neni to nic nedokoukatelnyho to zase ne ale je to proste slabota ani by nevadilo ze vsechno pusobi ohromne levne a akce je jednotvarna a nezajimava hlavnim problemem je predstavitel naseho praveho americkeho hrdiny kterej ma nulovy charizma jenom furt mele hovna kazdyho poucuje sem tam nekoho sereze ale nic moc navic prvni pulhodina je totalne o nicem pak se teda nejaka ta akce rozjede jako vylozene mne to nenasralo ale i tak je to podprumer nic vic ()

Kudly4

Po jointu mi to přišlo legračně trapný - jinak odpad. Hlavní záporák celkem ok. A ten voják ?? na co si to hrál píčus. ()

Yoshitsune

Hned ze začátku, objasním všem jednu věc, to co "The Miz" předvádí v WWE, je prostě jenom jeho role, byť je to role šaška a každý zápasník neboli chcete li ohmatávač koulí a jiných mužských údů, hraje ve světě WWE svoji roli. Ta role je, že buď je zlej nebo hodnej, pak je tu samozřejmně Randy Orton, ale ten se vymyká všem pravidlům a nelze ho někam jen tak zařadit. Takže já nejsem fanoušek a ani odpůrce "The Mize". No k filmu, k filmu toho neni moc, co bych mohl napsat, Jake Carter (typické americké jméno a příjmení, hned po Johnu Connorovi) Jake přijde domů hned dělá problémy a problémy sou jeho třetí jméno. Jake pije pivo a pije ho rád, Jake jí americké hambáče a také velice rád, Jake jde srovnat svoji ségru a jeho nabíječe, Jake byl svoji ségrou poslán do prdele. Jake byl lehce zasmušilý, po té co byl poslán do prdele, Jake se dozvídá o únosu svoji ségry a jejího nabíječe, Jake se rozhodl to tak nenechat, Jake je poučen aby se neplet do FBI záležitostí. Jake srovnal celé FBI do latě, Jake utíká zachránit svoji ségru a nezakopne, Jake zabije všechny zloduchy a jednoho černocha, Jake respektuje nabíječe ségry, byť stále se o něm myslí že je to flákač a darmošlap. Jake pronese peckoidní hlášku a tím zachrání svoji ségru, Jake zachrání celé město a nepřipálí si u toho svoji sedinku, Jake se shledává se svoji novou rodinu a jde baštit hambáče. No nebít toho laškování v lese a té jedné bitky, tak ta akce.....je docela legrační, hlavně na lodi, kde na Jake střílí deset lidí a ani jeden se netrefí. Trochu škoda že film nemá nějaké šokující překvapení, třeba že to naplánoval ten policejní ocas nebo tak něco. Takže když pominu to debilní střílení na lodi, tak akce docela ujde. McDonough je však profesionál každým coulem a hraje toho zloducha výborně. Darren Shahlavi opět jede svoje komba a opět respekt. ()

SeBig

No, já chvílema přemýšlel, že tomu naperu i ty čtyři hvězdy, páč jsem se celkem bavil. Fajn záporáci, hl. hrdina celkem sympaťák, příběh mě nenudil, akce byla, přestřelky, fight s Darrenem Shalhavi (na který jsem se těšil a nakonec jsem se i dočkal) sice sem tam se ty postavy chovají fakt stupidně, ale tak co. Někdy se mi ta kamera zdála dost amatérská, hudba byla pohodová na začátku i na konci a od příběhu nic nečekejte. Prostě, kdo má chuť na akční béčko a nic extra v tom hledat nebude, jen se bude chtít uvolnit u nějakýho toho střílení a fightů tak at se tohohle nebojí. Lepší průměr. ()

ARI50

Voják tři a už začíná ztrácet všechno co jsem na tomhle příběhu měl rád a to je to co se prostě stává u filmu začíná všechno dobře kdy se základ postaví na rozjeté jedničce a málo kdy se stane že další díly si udrží vaši pozornost. ()

Ouwen

Hodně velké zklamání docela. Ono je to dost akční, ale rozhodně bych to asi nedokázal pojmenovat Marine 3. Jasně: je zde charakterní půlhodina hlavního hrdiny, ale mám hodně velký problém s režií a scénářem - Scott Wiper je pro mě člověk, co akci točit určitě umí. Ovšem zdejší akce působí jednoznačně nejhůř za celou sérii. Obsahuje hodně nekonzistentní střih, levnou kameru a nevybalancované kamerové úhly. Osvětlení bych si též přál trošku potunit. Dalším problémem je jednoznačně scénář - poslední půlhodina je jak z nejkrásnějšího snu. Wiper vypustí Mize z řetězu a já se těšil na precizní stealth akci - už ta první likvidace tou tyčí byla opravdu delikátní a je škoda, že se scénář nedržel tiché akce, na úkor špatných přestřelek a solidních explozí. Fight mezi Mizem a Darrenem je však malej splněnej sen a bitka dopadla opravdu dobře, i když na to nejlepší z celé série se vůbec nechytá. Cením zranitelnost hlavní postavy, prošel si fakt peklem, ke konci filmu je spálenej na uhel - ale nepůsobí moc chytře. Absolutně VŮBEC se to nedá srovnávat s tím, co do série přinesl můj oblíbenec Kaufman. Je skutečně úžasné, že tato série za tak malé peníze je každým dílem opravdu lepší a třetí Mariňák působí jako takovej prolog pro fantastickej čtvrtej díl. Scénář je též dost nekonzistentní a i když je zde prostor na to, nám prohloubit hlavní postavu, absolutně vůbec se to nedaří a vše skončí tak na půl cesty. Přesto, jelikož jsem viděl dřív následující díly, mi byl Miz v každým záběru sympatický a ten jeho poslední úsměv do kamery je k nezaplacení. Je vidět na jeho mimice, že si užil spousty zábavy v akci a ten zápal mu prostě nemohu upřít. Soundtrack je kvalitní a pestrý a fantastickou práci odvádí Neal McDonough, kterej jako jedinej dokázal své postavě dodat i emoce. Rozhodně nejlepší záporák za celou sérii, až mi bylo trošku líto, že ho čeká nevyhnutelný konec. Film má dynamické tempo, takže jsem se mimo akci až tak nenudil - ale ta samoúčelnost a jakým způsobem jsou akční scény vyvolané, levnost každým záběrem a omezený prostor pro mého oblíbence Jake Cartera, mi nedovolí jít víc než mimo pouhej průměr. Marine 3 měl obrovský potenciál, ale ještě že do série vstoupil Kaufman. Protože teprve čtvrtým dílem se podařilo z materiálu vymáčknout absolutní maximum. Pro mě byl Marine 3 povinností, protože jméno režiséra, herecká skvadra, mnou zmiňovaný fight a láska pro akční béčka, kde si hlavní postava projde peklem, takové filmy jako tohle jsou pro mě nevyhnutelnou povinností, takže nelituji a rozhodně si na pár scén za nějakou dobu vzpomenu. ()

ConanVJ

Tak třetí mariňák je už fakt nic moc film. Příběh filmu je jednoduchej(což mě osobně nevadí), herecký obsazení spíš nudný. Když přijde na řadu akce, tak je točená takovou divnou kamerou. Samotný tým federálů útočí na zloduchy trapně po hlavní cestě a tím mi to přijde ubohý. Hlavní hrdina naběhne a všechny samozřejmě pokosí, ale celkově je The Miz hodně nezajímavý. Film mě vůbec nebavil a vidět ho znovu už nemusím. Za mě 30% :) ()

kaylin

Co nezvládne jednotka speciálního nasazení, to zvládne jeden jediný člověk. Tohle je heslo většiny podobných filmů. Co se snímku "The Marine: Homefront" nemůže vzít, tak to je skutečnost, že mariňák je na konci pořádně zkrvavený, takže si i on prošel útrapami. Na druhou stranu ta cesta je bohapustá slátanina. Souboje jsou jako z wrestlingové arény, jen horší, nejlépe vypadá nakládačka v baru, která je poměrně krátká a navíc na člověku, který si to v tu chvíli ani nezasloužil. Ale museli jsme vidět, že i hrdina je schopný udělat chybu. A také to, že z něj Marine Corps udělaly stroj na smrt. Ta krev v obličeji vypadá docela dobře. Jenže pak se něco stane. Nevím, jak bych si to měl vysvětlit, ale měl jsem pocit, jako kdyby při svižných scénách kameraman vzal jinou kameru. To je celkem pochopitelné, ale proč se sakra tak strašně změnila kvalita obrazu? Jako kdybychom místy sledovali skutečně nízkorozpočtový film. Přitom WWE si rozhodně může dovolit filmy dražší. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/04/the-marine-homefront-2013-20.html ()

Rakosnicek77

Ach jo proč já na to vůbec kouka!?l Tohle už nemá vůbec nic společného s akčním filmem. Každopádně pokud někdo potřebujete ztratit hodinu a půl času, tak mohu vřele doporučit. A ta neuvěřitelná bomba o kterou jde celý film a které se úplně všichni strašlivě bojí, nakonec vybuchne :-) Vybuchne tak moc, že možná pouťová petarda vybuchne víc :-)) a o tom všem je tento film. ()

Derek

The Miz nema dostatocny herecky talent a charizmu aby utiahol vlastny film. treti marinak je plny slabych hereckych vykonov (co ani tak nevadi, lebo clovek vie do coho ide) ale co zamrzi i dost slabej rezie vdaka ktorej je kazda akcna scena neprehladna a hlavne chaoticky zostrihana (co prekvapy lebo Wiper predtym reziroval celkom solidny Condemned). navyse cely look filmu posoby neskutocne lacno (i na tradicne beckove pomery)... ()

AD P

Nuz ten MIZ mi nie je sympaticky nielen vo wrestlingu, ale aj v tomto filme. Na pre mna dost podarenu 2ku to zdaleka nema. Dam vsak sancu aj tej 4ke ( bohuzial zase s Mizom ). ()

tatanapope

Tak filmů na prakticky stejné téma : ,, Někoho mi unesli , jdu ho zachránit " se už natočili kvanta , jen většinou měli lepší obsazení a kvalitnější děj o detailech snad ani mluvit nebudu , to bylo něco strašného , ale co musím zmínit , je fakt , že unesená slečna byla méně sympatická než únosce a od chvíle , co ji tam zavřeli a ona neustále řvala jsem si říkala , ať už jí nacpou do huby nějakou fusekli nebo něco . Za co je ale naopak musím pochválit bylo , že si přesně spočítali kulky do pistole , to mě teda opravdu překvapilo , film byl tak trapný a nudný , že jsem hold nic lepšího na práci neměla a čekala jsem , že tam bude blbost úplně všechno , tak že jedna hvězda za jednu správnou věc ve filmu , abych nebyla tak úplně zlá . ()

Johnny.ARN

Klasická televízna videofilná B-čkovina, kde dokážu zlí chlapci trafiť nepriateľa na 200 metrov ale z tesnej blízkosti minú, kde sa mlátia hasákmi, krvácajú, hlavný padouch ( ten bol jediný schopný ) ma perfektný plán, ktorý samozrejme nevyjde a kopu iných vecí. A nie, ani zmena hlavného hrdinu tomu nepomohla. Cena stále vedie. 2 z 5 ()

Bobik9

Dlouho jsem nevěděl, jestli 2* nebo 3*. Nakonec mi to nedalo a musel jsem to posunout na těch 40%. Jako velký fanoušek Mize jsem si jeho herecký debut opravdu užíval a musím říct, že mě nezklamal. Stejně jako WWE, která již tradičně dodala příběhově totální zbytečnost. Tentokrát jí v tom pomohl již tradiční záporňák Neal McDonough, spousta krve, nábojů a velkolepý výbuch nakonec. Americké až to bolí, ale WWE je srdcovka, takže doufám, že přijdou další podobné sra*ky. ()

figgo jr.

Kdo sleduje WWE a fandí The Mizovi, tak tento film v klidu zkoukne a možná se bude i bavit. Pro ostatní je to zráta času. ()

iXtr3m3

Mike prevzal štafetu a celkom úspešne. Taká iná variácia na Walking Tall. Ja to môžem. Navyše skvelý Neil McDonough a Michael Eklund, takže aj za nich 60%. ()

AdamesWWE

[4/10] Po dvoch dobrých častiach prichádza tretia - The Marine: Homefront. Jednotka spolu s dvojkou mali podobnú štruktúru deja, na začiatku úvodná akcia, zoznámenie s postavami a potom sa už začal rozvíjať príbeh, kde sa dostal k slovu hlavný hrdina. Tuto to už tak neplatí, čo je škoda, toto má mierne odlišný príbeh a aj spracovanie, ale celé je to o dosť horšie ako minulé časti. Prvá pol hodina patrí zoznámeniu s postavami, čo nieje žiadny väčší problém, dá sa nato pozerať, menší ručný stret v bare a bezvýznamný prepad banky od záporákov. Dalšia pol hodina je už venovaná zápletke, konečne sa začne niečo diať čo by viacej upútalo moju pozornosť, únos sestry hlavného hrdinu, nevydarená snaha o záchranu kde sa zapojí do diana FBI. A záver, asi 20-25 minút patrí hlavnému hrdinovi(ktorý sa mimochodom volá rovnako ako Sly v Zastavte Cartera- Jack Carter). Herci tak typickí béčkoví, The Miz v hlavnej úlohe sa snaží hrať, zvyšok nezaujme, až na velitela FBI a hlavného záporáka. Prvá tretina filmu mi prišla bez väčších problémov, ale dalšie dve už nie. Je to už bohužiaľ typické béčko, niekedy až céčko, s predvídateľnostou a množstvom klišé kde nič neprekvapí. Čo sa týka akčných scén, no tak Scott Wiper sa od dosť dobrého filmu Zabi, lebo budeš zabitý výrazne pohoršil, pri niektorých neakčných scénach mi to prišlo dosť chaotické a pri akcií takisto. A niektoré kamerové nápady fakt nechápem. Je škoda že je tu zapojená FBI, tým pádom sa to snaží byť o niečo velkolepejšie, hlavne akcia, ale neprospieva jej to. Prestrelka medzi záporákmi a FBI no tak to bolo dosť amatérsky natočené, iba ostrelovanie, niekedy to niekto schytal, chce to byť akčné ale to spracovanie tomu nepomáha. Skôr páči sa mi tá menšia akcia, v podaní hlavného hrdinu, je tu pár slušných likvidácií, nejaký headshot, alebo aj dobrý súboj. Ale aj tu bolo niekedy dosť čudne zostrihané, ale nebolo to až tak hrozné. Dosť ma mrzí že tu hlavný hrdina dostane priestor až v závere a ani tam toho vela nepredvedie, skôr by som uvítal také podanie filmu ako pri jednotke a dvojke. Toto už za vela nestojí, celková réžia je slabšia, príbeh nič moc, akcia pri najlepšom kvalitatívne priemerná a ani výber prostredia nepomáha filmu, opustený trajekt a okolie pôsobia dosť stereotypne. Takže vo výsledku hodnotím tretieho Vojaka ako podpriemerný akčný film, ktorý vo všetkých stránkach zaostavá za svojimi súrodencami, ale dá sa nato bez väčších problémov dopozerať až do konca, ale iba raz. ()