Arrow - Série 4 (série)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2015 - 2016, 16 h 10 min (Minutáž: 23x43 min)

Gordon Verheul

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Willa Holland, Emily Bett Rickards, John Barrowman, Paul Blackthorne, Neal McDonough, Grant Gustin, Audrey Marie Anderson, Cynthia Addai-Robinson, Caity Lotz, Brandon Routh, Katrina Law, Alison Araya, JR Bourne, Ryan Robbins, Jason Deline, Dean Marshall, Michael Patric, Echo Kellum, Alexander Calvert, Elysia Rotaru, Tiera Skovbye, Jeri Ryan, Crystal Balint, Kevan Ohtsji, Rutina Wesley, Matt Ryan, Parker Young, Charlotte Ross, Raf Rogers, Eugene Byrd, Noah Beggs, Maria Marlow, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Ciara Renée, Casper Crump, Falk Hentschel, Anna Hopkins, Peter Francis James, Jackie Moore, Lynda Boyd, James Kidnie, Erik Palladino, Colton Haynes, Celina Jade, Rila Fukušima, Tom Amandes, Venus Terzo, Daniel Cudmore, Rachel Luttrell, Megalyn Echikunwoke, Amy Gumenick, Adrian Holmes, Nicole Oliver, Paula Giroday, Alex Kingston, Emily Kinney, Laura Belsey, Gabriella Wright, Adrian McMorran, John Barrowman (a.z.), Michael Rowe (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), Grant Gustin (a.z.), Jason Schombing, Janet Kidder, Carmen Moore, Vinnie Jones, Christopher Anghel, Nolan Gerard Funk, Susanna Thompson (a.z.), Jamey Sheridan (a.z.), Elysia Rotaru (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Manu Bennett (a.z.), Devielle Johnson, Michael Tiernan, Luke Roessler, Jaiven Natt, Dani Alvarado

Komentáře uživatelů k sérii (15)

4. Séria - 85% Hodnotenie štvrtej série mi príde až príliš podhodnotené, pretože začiatok štvrtého dobrodružstva, tentokrát Green Arrowa mi nepríde až tak zlý. Síce je to najslabšia séria, ale stále je to slušná komiksovka. Najväčšie mínus je predovšetkým slabý záporák v podaní nevýrazného Neala McDonougha. Aj keby sa snažil ako chce, tak s postavu Damiena Darhka nič nespraví. A ďalšia vec je Felicity. Jej románik je tiež už celkom nezaujímavý a predovšetkým zdĺhavý. Podobne podráža kolená celej sérii aj jej mamička, ktorá sa furt predvádza ako trápna panička. Inak sa tu ešte stále najdu niektoré diely dokáže plnohodnotne zaujať či prekvapiť. Za zmienku stojí aj o chlp lepšia kamera a akcia a drobné prepojenia na susedného Flasha. Snáď piata séria sa vytiahne s niečím lepším, pretože Arrow, ktorý celý seriálový DC Universe odštartoval už neťahá, tak ako na začiatku.(12.9.2016)

Občas to bolelo, ale nakonec jsem to doklepal. Arrow šel tento rok opět dolů a ačkoliv se našlo několik opravdu dobrých dílů, všechny myslitelné i nemyslitelné nelogičnosti u většiny dílů převažovaly a srážely je na úroveň Upířích deníků. Je mi jasné, že existuje určitá část společné cílovky, ale kvůli tomu jsem na tom rozhodně nezačal koukat. Počínaje nudným záporákem, po nesmyslné zachraňování celého světa (bez účasti kohokoliv z jiných CW serošů) po Olicity jsme již druhým rokem dostali o úroveň horší podívanou než jsme byli zvyklí. Nicméně budu i u páté řady, ale pokud to bude vypadat stejně, tak budu doufat, že už bude poslední.(8.6.2016)

Doufal jsem, že se čtvrtá řada alespoň přiblíží prvním dvěma. Bohužel nestalo se tak. Nesouhlasím s tím, že je tahle série ještě horší než třetí, ale lepší také není. Začátek byl ještě docela nadějný, ale druhá polovina se nepovedla skoro vůbec. Posledním hřebíkem do rakve pak byly flashbacky. Ty z Hong Kongu se ještě daly, ale tohle byla tragédie. Díky první polovině 60 %(29.5.2016)

• MartinezZ

My se snad těch zatracených flashbacků do Oliverovy minulosti mezi ostrovem a Star City nezbavíme. Koncept spěje k záhubě, všichni jsou furt typicky DCčkově depresivní a nikdy netrvá dlouho, než si tým přizná, že zklamali město. Hlavně by si měli přiznat, že celý město na ně kašle a celý tým je mu u zadku - přinejmenším tak to totiž vypadá. Celé to totiž vyznívá, jak když po městě šaškuje pár mimoňů a kočkuje se s "antimimoňěma" asi stejně, jako v dnešních ulicích probíhají takové ty živé RPG hry nebo blázni s mobilním Ingressem - podmnožiny vlastních světů ve světě, kde jsou všem ostatním naprosto volní. Třešničkou pitomosti je pak předfinální a hlavně finální estráda s atomovkami, kdy celý ten nápad, dění a provedení kolem něj a závěr už snad nejsou ani tak pitomé, jako bizarní a nevím proč, nepřekvapili by mě tam snad už ani Tribblové ze Star Treku. Plus alespoň za smrt jedné ze skutečně nejnesympatičtějších postav, jež se ke konci svého účinkování stala méně otravnou hlavně proto, že její roli autoři v rámci seriálu docela upozadili a nedali jí tolik prostoru. Nemohl by Darkh s manželkou dostat vlastní seriál? Jde totiž asi o jediné skutečně ucelené postavy celého seriálu. Touhle sérii končím, nemá už co dalšího vymýšlet, nějakými crossovery si to nepomůže a může jen klesnout do ještě větší trapnosti a smutné vizuální lacinosti, což už kdokoliv jiný bude hodně těžce překonávat.(2.6.2016)

• Timak

Už jsem ji ani nedokoukal. Strašnej shit.(22.4.2016)

• kikakrystof

První polovina a poslední 2 díly teda nebyly špatný, ale to nezachrání celou sérii. Seriál měl skočit perfektní 2. sérií. //40%// Jestli v 5. sérii neumře Felicity nebo neskončí alespoň s flashbackama, tak to bude leda tak na odpad.(29.5.2016)

• annes

Nejvíc utahá série Arrowa ever! Samé rádoby psychologické rozpory postav, pořád tam někdo brečí a z původního napětí a dobrodružného příběhu nezbyde skoro nic:-((19.4.2017)

• DEADMANincCZ

Horor. Když vzpomenu na doby, jak jsem nadšeně tejden co tejden čekal na novej díl v první řadě a ještě mi defakto bavila druhá, je současnej stav Arrowa naprostej horor. Snad ze všech svých známých jsem už jenom já, kdo to ještě sleduje, a to bych rád přidělil tenhle fakt kolegovi z laborky Barrymu Allenovi, kterej je součástí CW universa a to žezlo čekání z tejdne na tejden už někdy v půlce první řady přebral on. Jediný dvě silnější chvilky byly cameo Constantina a pak těžkotonážní finále, kdy bitka na ulici jak vystřižená z TDKR byla určitě lepší, než všechny předchozí finále. Bohužel ale propracovat se k tomuhle bodu stálo hodně utrpení, hereckejch atrap (Taiana, to bylo zlo a ne kvůli tomu artefaktu) a špatnýho scénáře a chyb (v tom scénáři). Váhám, jestli rozkoukávat pátou řadu, už jen kvůli flashbackům z minulosti, kam se pořád přidává nějaká nová sračka, je to šílená zplácanina. Jsem zvědavej, jak s tím vším zamíchá konec druhý řady Flashe (pokud vůbec). Je škoda, kam se seriál posunul za ty čtyři roky.(26.5.2016)

• viviak

cisty odpad. radsej nech skoncia. prve dve seria boli dobre-tretia sa este dala pozerat ale toto uz je uplny bullshit. TPTB=demencia-takto nechutne sprasit serial!(26.5.2016)

• Pavlunka

Nechápu proč to neukončí, už je to fakt ohrané. Oliver a jeho věčné sebeobviňování jsem si užila již v prvních 3 sériích a nyní je to už trapné. Milovala jsem Felicity, ale i ona je tak strašně ufňukaná. Doufám že 5 série nebude, protože to by fakt šlo už do kytek...(11.5.2016)

Pro mě o fous lepší než 3. série, ale ani tak to není něco, co by si tvůrci rádi napsali do životopisu. První 2 série byly opravdu výborné a asi už pouze ti největší optimisté mohou doufat, že se k tomu Arrow ještě v budoucnu někdy vrátí. Je tu toho prostě tolik špatně. Ať už přitroublé a naivní dialogy, nepovedená akce, přemíra řešení vztahových románků, rádoby dramatické scény, které působí vtipně a zase naopak rádoby vtipné scény, které jsou k pláči. Herecky je to také propad. Pokud herci měli nějaké herecké nadání, se začátkem 4. série ho zapomněli (krom světlých chvilek samotného Arrowa). Pokud tvůrci chtějí udělat takovouhle i pátou sérii, ať to radši zakončí, protože dívat se jak Oliver v půl vteřině otevře zámek šípem nebo jak Felicity hackne jakýkoliv počítač zmáčknutím enteru už je fakt dost přitažené za vlasy! A s flasbackama už prosím skončete, je to nastavovaná kaše a ještě k tomu všemu vybředlá či co. Vraťte tomu temný háv a pořádného (nemagického!!) záporáka a věřím tomu, že 5 série bude o dost lepší. Třetí hvězdu dávám za těch málo vydařených okamžiků a za svou oddanost. Ale je to fakt bída. 50%(31.5.2016)

Já fakt nevím co je se mnou špatně, ale 4. série je 100% lepší jak třetí.. A v ničem mi to nepřišlo na tak nízký hodnocení, jasný není to jako první dvě série, těm se nic nepřiblíží, ale nebylo to nic tak příšernýho jak tady ostatní píšou... Byli tam slabý díly, ale žádnej díl nebyl tak moc na hovno aby na to nešlo koukat... Fakt někdy nepobírám ty hodnocení tady(5.8.2017)

• Tomko87

Tak to išlo pekelne kvalitou dole. Až to už vtipné nieje. Pár svetlých momentov a ostatok pekelný odpad.,(29.5.2016)

• Gyl

Přesně podle hodnocení. Prvních pár dílů ještě šlo, ale pak jsem si říkal: "Kdy už to skončí?!"(25.8.2016)

Nechápem to hodnotenie, vzhľadom k tomu, že štvrtá séria na mňa pôsobila lepšie ako séria tretia. Temná atmosféra síce odišla neznámo kam, asi do iných seriálov spoločnosti CW. Epizodický záporáci furt normálka (to sa od prvej série zatiaľ nezmenilo). S hlavným záporákom som nadmieru spokojný. Damien Darkh, výborné stvárnený hercom Nealom McDonoughtom, a jeho organizácia HIVE sú pre mňa omnoho zaujímavejší ako nemastný-neslaný Ras al Ghul a jeho Liga zabijakov. Tiež oceňujem, že sa neopakuje už trikrát premieľaný plán ,,zničíme Starling City, muhahaha´´, ale že tentoraz sa (ako v správnej komiksovke) ocitá v ohrození celý svet. Začlenenie mágie pôsobí zvláštne (hlavne ak si spomenieme na celkom reálnu prvú sériu), dá sa na to ale zvyknúť. Na flashbacky sa dalo pozerať, neboli taký logický fail ako tretia séria (návšteva Starling City), naťahovaná kaša (druhá séria), ale k dokonalosti im chýbala pútavosť série prvej. Okrem toho, čo chýbalo k dokonalosti? Okrem absencie temnej atmosféry (síce je pravda, že sme boli oboznámený, že táto séria sa má niesť viac v komickom duchu, že by som sa ale nasmial, sa nedá povedať), som pri pár epizódach cítil zbytočnosť (Broken Hearts).(31.8.2016)