Arrow - Série 5 (série)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2016 - 2017, 16 h 6 min (Minutáž: 24x42 min)

Corey Robson

Blake Neely

Stephen Amell, Emily Bett Rickards, David Ramsey, Willa Holland, Echo Kellum, Paul Blackthorne, Aaron Pearl, Cody Runnels, Chad L. Coleman, David Nykl, Rick Gonzalez, Madison McLaughlin, Joe Dinicol, Katie Cassidy, Alexander Calvert, Mike Dopud, Adrian Holmes, Michael Hanus, Karen Holness, Tristan Jensen, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Alison Araya, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Grant Gustin, Brandon Routh, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Audrey Marie Anderson, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, Jason Simpson, Sonny Surowiec, John Barrowman, Colin Donnell, Caity Lotz, Neal McDonough, Danielle Panabaker, Dominic Purcell, Maisie Richardson-Sellers, Susanna Thompson, Carlos Valdes, Nick Zano, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Patrick Sabongui, Olivia Cheng, Howie Lai, Amy Gumenick, Kelly Hu, Rutina Wesley, Venus Terzo, Celia Reid, Alistair Abell, Katrina Law, Nick E. Tarabay

Kostýmy:

Maya Mani

Neverím! Temná atmosféra sa vrátila. Bohužiaľ, bolo v tejto sérií aj dosť epizód, ktoré ma nudili. Mám pocit, že sa začína stále dookola opakovať Oliverove trauma o zabíjaní a pochybovaní o sebe a svojej výprave. V prvých sériach to bolo fajn, ale po piaty krát? Meh. Našťastie tu bolo dosť prvkov, ktoré tú nudu vyvážili. Jedným z tích prvkov je nový tým. Len trošku škoda, že tento sa dal dokopy až nejako moc rýchlo, keď to porovnám s pôvodným, ktorý sa dával dokopy dve-tri série. Ale to až tak nevadilo. Ďalšou skvelou vecou bol hlavný záporák Prometheus. Pôvodne som gúľal očami, že sa vôbec nepodobá na komiksovú verziu, že ide zase o lukostrelca, ktorý sa chce zase pomstiť Oliverovi. Ale hneď ako dal dole kapucňu (16. epizóda myslím), tak v mojej obľúbenosti postúpil na vyššie priečky a prekonal Sladea aj Darkha (hlavne finálom série). Prometheus je fakt psychopat, ktorý má svoj plán pomsty premyslený do tích najmenších detailov a zasiahol Olivera hlavne psychicky. Samozrejme, pri hodnotený série nesmieme zabudnúť na flashbacky. Konečne sa vyrovnali tím z prvej série. Oliver v Rusku je skvelý, Dolph Lundgren ako Kovar je skvelý (síce to je ,,kúzelné znovuzrodenie,, mi moc nešmakovalo), finále na ostrove...nie až tak skvelé, ale dalo sa. Finálny verdikt? Séria s nudnejšími časťami, ktoré sú ale vyvážené zaujímavými postavami, z ktorích jednoznačne dominuje Prometheus.(27.5.2017)

Absolutní spokojenost. Tak jak jsem v minulých dvou sezonách dával přednost Flashovi, letos vládl po většinu času Arrow. Záporák byl tím nejlepším elementem této série a Savitar (z Flashe) kvalit Promethea ani zdaleka nedosahoval. Konečně přišel k CW zase řádný psychopat (po Sladeovi), který věděl co dělá... Z některých jeho tahů člověka až mrazilo. Nicméně je tu stále jeden problém, kterým je vata. Proboha... To je tak těžké zkrátit sérii třeba na 13 dílů jako to má Netflix? Atmosféra by byla hutnější, Prometheus dostal více prostoru... O tomhle však budu mluvit v blízké budoucnosti na mém profilu globálněji, takže nebudu zbytečně rozebírat. Na čtyři hvězdy však nemám problém jít a jsem zvědav, jak vyřeší tvůrci závěrečný Cliffhanger (poslední epizoda Lian Yu je naprostý skvost).(24.6.2017)

Návrat ke kořenům! Přesně jak tvůrci slibovali. Arrow je zpět v téměř plné formě a kdo za to může? Výborný záporák, do kterého bych to osobně vůbec neřekl. V moment, kdy jsem se dozvěděl jeho identitu, jsem byl poměrně rozčarován z toho, že nepůsobí příliš drsně či zle. Ale jak jsem se mýlil. Výborně zahráno. Oliver ukončil svou flasbackovou pouť a konečně svůj osudový souboj prohrál. Což je sakra něco, co v tomto typu seriálů chci vidět častěji a dost se těším na začátek šesté řady. Finále už bylo jen potvrzení toho, že tahle série po dvouletém zklamání konečně opět stojí za to. Letos nejvydařenější komiksovka z dílny stanice CW. 80%(27.5.2017)

Velká spokojenost s touto sérií. Na začátku jsem uvažoval, jestli na seriál vůbec dál koukat, protože - ruku na srdce - zejména čtvrtá série byla fakt o ničem. Byl jsem ale velmi příjemně překvapen, protože až asi na tři čtyři díly byla kvalita na vysoké úrovni, což podrtrhlo asi nejlepší finále, co kdy tento seriál měl.(27.5.2017)

Takže opět za čtyři. Návrat k bezchybné první sérii je takřka nemožný, ovšem po opravdu bídné předchozí sérii to už mohlo dopadnout jenom lépe. A v první třetině bylo vidět, že se scénáristé poučili ze svých chyb a vrátili se k věcem, které dělají Arowa Arowem, tedy syrovější akce, omezení limonádových linek a přímočařejší děj. S postupem série bylo jasné, že se opět sklouzne do osvědčených kolejí této teenagerské stanice a bude se to muset nějak natahovat...a že to opravdu bylo neúnosné. A přiznávám, že jsem se ke konci taky nechal opít rohlíkem v podobě vytouženého návratu Deathstroka, že jsem úplně zapomněl, kam se poděl Vigilante...7/10(30.5.2017)

• - Jedná se o celkově 100. epizodu seriálu. (kellne)

• - Každá 8. epizoda obsahovala crossover, kromě první série. (kellne)

• - Stephen Amell je velkým fanouškem v Americe velmi populárního wrestlingu. Dokonce se už dvakrát objevil v ringu a v obou případech se mu postavil wrestler Stardust, což je pseudonym wrestlera Cody Runnelse. Cody Rhodes se s Stephenem Amellem zná již několik let díky wrestlerským šou a časem se z nich staly opravdoví přátelé. Rhodes byl opravdu nadšený, když dostal nabídku zahrát si v seriálu Arrow. (Roby)