Arrow - Série 5 (série)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2016–2017, 16 h 4 min (Minutáž: 41–42 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Emily Bett Rickards, David Ramsey, Willa Holland, Echo Kellum, Paul Blackthorne, Aaron Pearl, Cody Runnels, Chad Coleman, David Nykl, Rick Gonzalez, Madison McLaughlin, Joe Dinicol, Katie Cassidy, Alexander Calvert, Mike Dopud, Adrian Holmes, Michael Hanus, Karen Holness, Tristan Jensen, Vince Murdocco, Jim Shield, Andre Tricoteux, Marc Guggenheim, Carly Pope, Jason William Lee, Wil Traval, Alison Araya, Philip Granger, Manu Bennett, Melissa Benoist, Grant Gustin, Brandon Routh, Jamey Sheridan, Dolph Lundgren, David Meunier, Garry Chalk, Josh Segarra, Audrey Marie Anderson, Michael Rowe, Alexandr Kalugin, Vincent Gale, Jason Simpson, Sonny Surowiec, John Barrowman, Caity Lotz, Neal McDonough, Susanna Thompson, Carlos Valdes, Nick Zano, Garwin Sanford, Gregory Smith, Juliana Harkavy, Lexa Doig, Lee Page, Steve Bacic, Kacey Rohl, Patrick Sabongui, Olivia Cheng, Howie Lai, Amy Gumenick, Kelly Hu, Rutina Wesley, Venus Terzo, Celia Reid, Alistair Abell, Katrina Law, Nick E. Tarabay, Andrew Tkach, Parveen Dosanjh, Tyler Ritter, Clayton Chitty, Vincent Dangerfield, Suki Kaiser, Toby Levins, Nickolas Baric, Colin Donnell (a.z.), Michael Dorn, Jay Hindle, Mick Wingert, Greg Rogers, Stew McLean, Nicholas Holmes

Konečně se Arrow začíná vracet kvalitou jako dříve. Záporák má takovou normální důvod proč chce zabít Green Arrowa, je dost chytrý a předvídatelný a je to konečně záporák, který se mi po dvou strašných záporácích líbil. Nečekal jsem, že se tam objeví nějací noví další lidi do teamu. Né, že by to snižovalo kvalitu právě naopak zvyšuje ji. Neboť mám další postavy co poznávat. Felicity mě v téhle sérii popravdě už hodně štvala a někdy jsem i přál, aby třeba nebyla v dalších dílech. Flashbacky mě zase bavily , ale furt nejsou to co byly dřív a chvílema mě i docela nudily, ale oproti flashbackům z 3. a 4. série jsou dobré, doufám, že v další sérii budou flashbacky ještě lepší. Finálový souboj proti Prometheusovi byl neuvěřitelný po dlouhé době a vážně jsem si to užil. Nechci spoilerovat, ale Deathstroke bojující za Arrowa a jeho team je prostě taková kombinace, na kterou bych se rád podíval znovu. 5. série se od těch posledních dvou hodně zlepšila kvalitně a tak doufám, že to takhle bude dál i v šesté sérii. 5. série Arrowa se vrací ke kořenům a funguje to, proto ji dávám 5 hvězd A- (86%)(15.4.2018)

Absolutní spokojenost. Tak jak jsem v minulých dvou sezonách dával přednost Flashovi, letos vládl po většinu času Arrow. Záporák byl tím nejlepším elementem této série a Savitar (z Flashe) kvalit Promethea ani zdaleka nedosahoval. Konečně přišel k CW zase řádný psychopat (po Sladeovi), který věděl co dělá... Z některých jeho tahů člověka až mrazilo. Nicméně je tu stále jeden problém, kterým je vata. Proboha... To je tak těžké zkrátit sérii třeba na 13 dílů jako to má Netflix? Atmosféra by byla hutnější, Prometheus dostal více prostoru... O tomhle však budu mluvit v blízké budoucnosti na mém profilu globálněji, takže nebudu zbytečně rozebírat. Na čtyři hvězdy však nemám problém jít a jsem zvědav, jak vyřeší tvůrci závěrečný Cliffhanger (poslední epizoda Lian Yu je naprostý skvost).(24.6.2017)

Obsahuje spoilery: "Po pěti letech v pekle jsem se vrátil domů s jediným cílem. Zachránit své město. Dnes tuto válku vedu na dvou frontách. Ve dne vedu Star City jako starosta, ale v noci jsem někým jiným. Jsem něčím jiným. Jsem Green Arrow." Lučištník Stephen Amell proti zlému lučištníkovi, kterého pohání touha po pomstě. Prometheus byl skvělý záporák, nicméně i Lundgren podal slušný výkon. Série je živá, neboť se tam pořád něco děje. Tým Arrow nabral nové rekruty, což znamená nové postavy, nové příběhy. Hodně se to vrátilo ke kořenům, kde tým bojuje proti různým gengstrům a ruské mafii. "Jsem vždycky 10 kroků před tebou." Minimum přehnaností, takže to po většinu času působí realisticky. Velké finále, které přineslo mnoho rvaček, pořádný výbuch a Sladea Wilsona. Jsem nadmíru spokojen s touto série. - 99,9%.(7.4.2018)

Skvělá řada, která má spoustu kvalitních dílů, skvělé záporáky a ultimátní finálový díl. Tentokrát se předvídatelné finále nekoná a konec mi otevřel hubu. Nové postavy mi zezačátku lezli na nervy, ale postupem času se zajímavě vyvinuli. Ještě že nemusím čekat rok na další řadu, protože by to bylo krutý. Této řadě dávám 96% :)(2.7.2018)

Tak tohle je neskutečné! V páté sérii jsou bezvadné akční scény, skvělý zaporák Prometheus, který by mohl konkurovat Sladovi Wilsonovi. Jeho motivace je opravdu velmi dobrá, jeho plán rovněž vynikající. Zjištění Prometheovy identity bylo pro mě opravdu velmi překvapivé. Neřešily se příliš vztahy, vrátila se Katie Cassidy, i když jen jako Laurel v crossoveru a poté jako evil Laurel. Pokud bych měl této sérii něco vytknout, bylo by to, že jsem si dlouho zvykal na jednotlivé nové členy týmu Arrow. Crossover byl úplně parádní, pro Lauriver fanoušky jako jsem já byl jako dělaný. Zimní finále bylo opravdu bezchybné, finále hodnotím jako nejlepší epizodu Arrowa. Objevuje se v něm Slade, Malcolm ale i Nyssa.Může za to i obrovský cliffhanger (i když mě jeho výsledek zklamal, ale to neberu jako mínus k této sérii) Nejlepší epizody: Lian Yu, What we leave behind, Invasion. Nejhorší epizody: Spectre of gun, Dangerous liasons, The Sin-Eater. Hodnotím 95%(5.10.2018)

• - Stephen Amell je velkým fanouškem v Americe velmi populárního wrestlingu. Dokonce se už dvakrát objevil v ringu a v obou případech se mu postavil wrestler Stardust, což je pseudonym wrestlera Cody Runnelse. Cody Rhodes se s Stephenem Amellem zná již několik let díky wrestlerským šou a časem se z nich staly opravdoví přátelé. Rhodes byl opravdu nadšený, když dostal nabídku zahrát si v seriálu Arrow. (Roby)

• - Postavu Dereka Samsona hraje Cody Runnels, který je známý wrestler. Jeho wrestlerová přezdívka je Stardust, což je název drogy, kterou jeho postava Dereka Samsona vyrábí. (Roby)

• - Každá 8. epizoda obsahovala crossover, kromě první série. (kellne)