Arrow - Série 6 (série)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2017–2018, 16 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Blake Neely

Stephen Amell, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Echo Kellum, Rick Gonzalez, Katie Cassidy, Juliana Harkavy, Paul Blackthorne, Willa Holland, Manu Bennett, Michael Emerson, Anna Hopkins, Dominic Bogart, Adrian Holmes, David Nykl, Venus Terzo, Alison Araya, Fraser Aitcheson, Dexter Bell, Paniz Zade, Kathleen Gati, Kris Holden-Ried, Johann Urb, William Franklyn-Miller, Celina Jade, Kirk Acevedo, Audrey Marie Anderson, Sydelle Noel, Pej Vahdat, Teryl Rothery, Billy Joel (a.z.), Vaughan Winmill, Grant Gustin, Victor Garber, Caity Lotz, Tom Cavanagh, Chyler Leigh, Dominic Purcell, Candice Patton, Franz Drameh, Danielle Panabaker, Colin Donnell, Melissa Benoist, Charlotte Ross, Tom Amandes, Tobias Jelinek, Jason Deline, Chastity Dotson, Liam Hall, Jan D'Arcy, Ty Consiglio, Kacey Rohl, Patrick Sabongui, Steve Bacic, Tina Huang, Howie Lai, Everick Golding, Shanae Tomasevich, Louis Ferreira, Colton Haynes, Josh Byer, Katrina Law, Alvina August, Kyra Zagorsky, Cassandra Ebner, Josh Segarra, Ashton Holmes, Gina Ravera, Simon Longmore, Catherine Dent, Wil Traval, Hamza Fouad, Mick Wingert, Peter Ciuffa, Tosca Baggoo, Greg Rogers

Podle mě je to velmi povedená série. Samozřejmě, že má své nedostatky, ale nebylo jich takové množství. Rozhodně mě mrzí, že nikdo důležitý na ostrově neumřel, pouze Samantha. Diggle jako Green Arrow mě absolutně nebavil, epizoda 3. je podle mě nejhorší epizoda této série. Pak se ale objevil Deathstroke, který kvalitu šesté série značně zvýšil. Líbil se mi velmi crossover. Pro prvních 13 epizod je záporák Cayden James. Rozhodně nemůžu říct, že byl špatný, ale něco mi na něm vadilo. Asi to, že to byl pouze hacker. Po jeho smrti se vše zlepšilo, hlavně kvůli hlavnímu záporákovi šesté série Ricardovi Diazovi aka Dragonovi. Kirk Acevedo se role Dragona opravdu ujal velmi dobře. Pak se Oliver pohádal s Digglem, což byl velmi dobrý zvrat a Oliver začal pracovat sám. V osmnácté epizodě se objevil i můj oblíbený záporák Prometheus, i když byl jen součástí Oliverových halucinací. Po epizodě Dragon jsem si Diaze objevil ještě víc. Parádní epizoda byla také Docket No. 11-19-41-73.. Finále hodnotím jako nejlepší epizodu šesté série. Celkově si myslím, že první polovina šesté série byla celkem dobrá, ale druhá polovina byla výborná. Nejlepší epizody: Life sentence, Fundamentals, Docket No. 11-19-41-73. Nejhorší epizody: Next of Kin, Reversal, Fallout. Hodnocení 90%(28.5.2018)

!!! SPOILERY !!! - 6.série byla pro většinu lidí zklamání, ale pro mě ne! I když musím uznat, že začátek byl pomalejší, ale i tak nebyl špatný. Cayden James jakožto "první" záporak této série hraný vynikajícím Michaelem Emerson byl poměrně dobrý jeho poslední debut v 13.díle byl vynikající, ale nečekal jsem, že ho tak jednoduše odrovnají... No a po této epizodě na scénu přichází Diaz. Zprvu jsem si říkal, že jako nástupce Prométhea si mohli vybrat někoho lepšího, ale posledních pár dílů mě přesvědčilo o opaku a jsem rád, že se ho na konci nezbavili a že se díky tomu více těším na další sérii jak to s ním dopadne.. Nakonec hodnocení - Jsem neskutečně rád, že už zde nejsem flashbacky páč od 3.série jsem je už nedával. Jinak návrat Roye a poté v dalším díle Nyssy byli dobré těším se jak to s nimi dopadne v 7.sérii a naopak odchod They a Quentina mě mrzel. Celkově hodnotím 96%.(26.6.2018)

Je to dlouholetá povinnost, u které jsem si upřímně naivně myslel, že jí konečně dílem Life Sentence odzvoní na věky věků. Dlouhá léta jsem žil v domnění, že Arrowova trvanlivost vyprší v souladu s dovyprávěním jeho pětileté cesty za poznáním sebe sama. Už letošní sérii jsem si vyloženě nepřál a počátek s Caydenem Jamesem a následnými kyselými ksichty jakéhosi týmu Arrow 2.0 mě vyloženě iritovaly. Konec se soudním procesím, politickým nádechem a zajímavými akčními sekvencemi leccos dotáhl na průměrnou úroveň, i tak mi ale již Oliverova "crusade" nebaví. Sedmá řada mě láká pouze jen kvůli faktu, že by se měl Colton Haynes aka Roy Harper vrátit jako "series regular". 6/10(22.5.2018)

Takmer rovnako zlé ako tretia séria. Takmer! Ku koncu sa to zachránilo. Ako keby trištvrte série bolo ako keby tretia séria Arrowa a posledné diely z ničoho nič, pochádzali z prvej série. Taká zmena kvality tam je cítiť. Ale pekne po poriadku. Mám pocit, že tej sebaľútosti ubudlo, čo je dobré. Flashbacky mi nechýbali, som aj rád, že už sú preč. Teraz k postavám. Najviac iritujúce bolo zloženie druhého tímu (Black Canary, Mr. Terrific a Wild Dog). Také pokrytectvo som dávno nevidel, našťastie ku koncu sa unormálnili a prestali mi vadiť. Black Siren sa rozvinula, to je fajn, i keď ten jej prechod na kladnú stranu mi príde taký umelý. Som rád, že je klaďačka (dúfam, že jej to ostane aj v siedmej sérií), ale po tých zverstvách, čo porobila vo Flashovi a predchádzajúcej sérií Arrowa, jej to moc neverím. A záporáci? No, tu to bude trochu spoilerové. Cayden James je skvelo hraný Michael Emerson, na dno ho ale zráža ako bol napísaný. Ani nie to, že je to hacker ohrozujúci mesto, ale motív. Chcel pomstiť smrť syna. Toto by nevadilo, keby sme v predchádzajúcej sérií nemali syna, ktorý chcel pomstiť otca. Motív pomsty za smrť člena rodiny hneď dve série po sebe? Zle. Našťastie, Cayden James nebol ten hlavný bad guy. Tím bol Ricardo Diaz. Táto postava ma tak zo začiatku nebavila. Akýsi šéf podsvetia, ktorý ovláda mesto. Proste niečo ako Tobias Church alebo iný podobný grázli, ale rozťahaný na celú sériu ako hlavný záporák. Potom ale prišla 19. epizóda (The Dragon) a Diaz mi prestal vadiť a začal ma baviť. Baví ma, že je to taký hajzel, že aj napriek jeho celkom tragickému príbehu ho neľutujete, ale prajete si, aby bolestivo a kruto skončil (i keď v tej 19. epizóde som mu fandil, priznávam). SPOILER: Prekvapilo ma, že na konci série nezomrel, alebo nebol zatknutý ale je na slobode. Celkom sa na jeho návrat teším. KONIEC SPOILERU. Zhrnutie? Šiesta séria spočiatku trpela na zle napísaného hlavného záporáka a na blbé vedľajšie postavy. Ku koncu sa to však otočilo a séria dopadla celkom dobre. Dúfam, že ďalšia séria bude kvalitne na tom ako posledných 5 dielov tejto série.(20.5.2018)

Arrow už jen vaří z vody a není důvod, aby pokračoval. Celé je to průměr, pár dobrých epizod, hlavně ke konci (nejvíc mě asi bavil díl, kde Diaz a Black Siren celou dobu řešili Diazovy businessy a origin a Arrow tam v podstatě vůbec nebyl). Formát 23 epizod je prostě šíleně dlouhý a scénáristicky to nemá CW šanci utáhnout, tak to vyplňuje telenovelou. Kdyby spojili Flashe a Arrowa do jednoho seriálu, vyhodili většinu otravných vedlejších postav a unesli Felicity a Iris (a celou sérii je drželi někde svázaný s roubíkama, aby nemohli z pus vypouštět ty svoje "moudra"), tak by se na to celkem dalo dívat :-)(2.6.2018)

• - Spoiler: Tento díl je poslední, ve kterém se objevil Paul Blackthorne jako Quentin Lance. Tvůrci jeho konec v seriálu oznámili ještě před premiérou finále šesté série. (NiWi)

• - Název epizody odkazuje ke komiksovému debutu postavy Green Arrowa, který se odehrál v „More Fun Comics č. 73“ v roce 1941. (NiWi)

• - Spoiler: Tento díl je poslední, ve kterém se objevila Thea Queen. Její představitelka Willa Holland totiž oznámila konec svého účinkování v seriálu poté, co se již v páté a šesté řadě objevovala pouze sporadicky kvůli jejím ostatním projektům. (NiWi)