USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Recenze uživatele Shakers k tomuto seriálu (9)

Arrow (2012)

1. Séria - 85%. Arrow je seriál podla komiksu, ktorý je neobsahuje moc efektov (CGI) a vsádza rovnako ako Nolanov Batman na reálnejšiu akciu. Ta podobnosť s Nolanom tam možno je, ale na druhú stranu Arrow je rovnako ako Batman hrdina s mäsa a kostí, tiež ma cool hlas , tiež ma svoju skrýšu a zhodou okolností tiež od DC komiksu. Po akčnej stránke to síce nie je žiadny náhul, pretože Arrow je niečo ako detektív, ktorý najprv pátra a až potom strieľa. Čo sa týka príbehu, tak musím povedať, že je to asi to najlepšie na tomto seriály. Povedal by som, že tento seriál začal niekde uprostred a my sa s hlavným hrdinom nielenže posúvame dejovo stále dopredu, ale vraciame sa vo flashbackoch aj dozadu do minulosti kde sa stali tiež veľmi zaujímavé veci. Každý diel má čo ponúknuť, príbeh je vždy dostatočne zaujímavý a akcie aj keď je pomenej, stále sú dobré. Jediné mínus na seriály je herecké obsadenie kde je každý naleštený model ako s Twilightu, inak nemám čo by som vytkol. 2. Séria - 90%. Ešte o chlp lepšie, nápaditejšie a hlavne viac dramatickejšie. Každý diel s druhej série ma čo ponúknuť a nájde sa tu skutočne len minimum naťahovaných dielov. Finále sa slušne rozbiehalo cez pár dielov, no v záverečný dvoj-diel nedokázal strhnúť, tak ako časti pred tým. Potešil aj väčší výskyt a odkazy na niektoré komiksové postavy. 3. Séria - 85%. Po vynikajúcej druhej serie ponuka tretia väčšie množstvo (vedľajších) hrdinov (Black Canary, Atom v podaní bývalého Supermana Brandona Routha), (čoraz) viac (obľúbenú) Felicity, lepšie akcie a efekty, nové (a lepšie) tony od Blakea Neelyho, ale aj keď zvučné meno záporáka (Ra's al Ghul), nakoniec to na predošlú sériu a vynikajúceho Manu Bennertta (David Slade) nestačí. Tretia séria je ako celok veľmi fajn, ale už neponúka také prekvapivé zvraty (a straty) ako predošlá séria. Dokonca ani flashbacky už toľko nenadchnú. A aj (slnečný) Happy End môže niekoho sklamať (mne osobne to sadlo, po tých "temných tmavých prvých sériách"). Čo ma ale prekvapilo a veľmi sa mi ľúbilo, boli časti s Barry Allenom / Flashom. Zatiaľ čo sme sa v druhej sérii tak trochu stali svedkami jeho zrodu, pri tretej už má svoj vlastný seriál a chodí vypomáhať kamošom do Starling City. Poprípade tým Arrow ho ide navštíviť do Central City / S.T.A.R. Labs. Oba seriály sa fajn pretínajú. Arrow začne a následne za ním sa v pár epizódach prepájajú tieto dve komiksové postavy. Takže je fajn pozerať tieto seriály po jednej časti ako vychádzajú. Vtedy ma divák pekný, ucelený a plnohodnotný zážitok. 4. Séria - 75%. Hodnotenie štvrtej série mi príde až príliš podhodnotené, pretože začiatok štvrtého dobrodružstva, tentokrát Green Arrowa mi nepríde až tak zlý. Síce je to najslabšia séria, ale stále je to slušná komiksovka. Najväčšie mínus je predovšetkým slabý záporák v podaní nevýrazného Neala McDonougha. Aj keby sa snažil ako chce, tak s postavu Damiena Darhka nič nespraví. A ďalšia vec je Felicity. Jej románik je tiež už celkom nezaujímavý a predovšetkým zdĺhavý. Podobne podráža kolená celej sérii aj jej mamička, ktorá sa furt predvádza ako trápna panička. Inak sa tu ešte stále najdu niektoré diely dokáže plnohodnotne zaujať či prekvapiť. Za zmienku stojí aj o chlp lepšia kamera a akcia a drobné prepojenia na susedného Flasha. Snáď piata séria sa vytiahne s niečím lepším, pretože Arrow, ktorý celý seriálový DC Universe odštartoval už neťahá, tak ako na začiatku. 5. Séria - 80%. Určite lepšie ako predošlá séria, obzvlášť kde bol záporák Damien Darhk strašne nevýrazný a nudný. Piata séria Šípa konečne vytiahla na svetlo (alebo skôr do tmy) ďalšieho zloducha, ktorý poriadne zatopí celému týmu Arrow a niektoré časti sú fakt luxusné. Samozrejme sa nájdu aj niektoré nudnejšie, kde sa riešia somariny, ale ako celok je to dosť dobrá séria, štýlová akcia tu ma zas svoje miesto, crossover parádny a nechýba dávka napätia, známe postavy a finále tiež stojí za to. 6. séria - 80%. Úvod seriálu ešte balansuje medzi lepšími a horšími, kriminálnejšími a komiksovými dielmi, ale záver série, obzvlášť posledné štyri diely ponúkajú veľmi dobre a prekvapivé finále a zároveň zachraňujú a zvyšujú tejto sérii kredit. 7. séria - 85%. Keď som pozeral štvrtú a piatu sériu uvažoval som nad tým, či to nevzdať. Nakoniec neľutujem, že pokračujem ďalej a dostal som sa až do finále. Šiesta séria ponúkla perfektné finále a táto siedma ponúkla niečo, čo ma bavilo asi najviac. Green Arrowa za mrežami. Zatiaľ čo zvyšok série balansuje ako obvykle, medzi dobrými akčnými scénami, lepšími dielmi a tradične trápnymi a zároveň štýlovými výstupmi, prvé diely ponúkli najlepší príbeh, najlepšie postavy, hercov (M.J. Wihte, Vinnie Jones) a najlepšiu akciu. Nakoniec som celkom spokojný s touto sériou, ma to síce zbytočne veľa dielov, ale hodnotím kladne. Crossover ma znova bavil, future "flashbacks" a cameo návraty tiež, štýlová kamera znova nechýba, podaril sa aj výber skladieb od Ruelle (Madnes, The Other Side) a dostalo ma aj celkom prekvapivé a smutné finále. 8.séria - 75%. S celého Arrowverse mi prišiel Arrow ako najlepší seriál, aj keď kvalita jednotlivých sérii začínala byť dosť kolísavá a zbytočne naťahovaná a tak som vlastne rád, že sme konečne na konci. Posledná séria ponúkne iba desať dielov namiesto vyše dvadsiatich, ako tomu bývalo a som za to rád, že sa to zbytočne nenaťahovalo. Predošlá séria mi prišla oveľa lepšia a tak som trošku sklamaný ako to vlastne skončilo. Čakal som niečo lepšie ako to čo sme dostali. Prvých 7 dielov mi prišlo dobrých (akcie aj príbeh), aj crossover ma bavil (aj keď mi prišiel miestami smiešne lacný a čo sa týka Oliverho osudu nezvládnutý) ale zvyšné tri mi prišli slabé, takže dôstojná rozlúčka s týmto seriálom sa nakoniec nekoná. Škoda, zaslúžil by si ju. () (méně) (více)

Série 1 (2012) (S01)

1. Séria - 85% Arrow je seriál podla komiksu, ktorý je neobsahuje moc efektov (CGI) a vsádza rovnako ako Nolanov Batman na reálnejšiu akciu. Ta podobnosť s Nolanom tam možno je, ale na druhú stranu Arrow je rovnako ako Batman hrdina s mäsa a kostí, tiež ma cool hlas , tiež ma svoju skrýšu a zhodou okolností tiež od DC komiksu. Po akčnej stránke to síce nie je žiadny náhul, pretože Arrow je niečo ako detektív, ktorý najprv pátra a až potom strieľa. Čo sa týka príbehu, tak musím povedať, že je to asi to najlepšie na tomto seriály. Povedal by som, že tento seriál začal niekde uprostred a my sa s hlavným hrdinom nielenže posúvame dejovo stále dopredu, ale vraciame sa vo flashbackoch aj dozadu do minulosti kde sa stali tiež veľmi zaujímavé veci. Každý diel má čo ponúknuť, príbeh je vždy dostatočne zaujímavý a akcie aj keď je pomenej, stále sú dobré. Jediné mínus na seriály je herecké obsadenie kde je každý naleštený model ako s Twilightu, inak nemám čo by som vytkol. ()

Série 2 (2013) (S02)

2. Séria - 90% Ešte o chlp lepšie, nápaditejšie a hlavne viac dramatickejšie. Každý diel s druhej série ma čo ponúknuť a nájde sa tu skutočne len minimum naťahovaných dielov. Finále sa slušne rozbiehalo cez pár dielov, no v záverečný dvoj-diel nedokázal strhnúť, tak ako časti pred tým. Potešil aj väčší výskyt a odkazy na niektoré komiksové postavy. ()

Série 3 (2014) (S03)

3. Séria - 85% Po vynikajúcej druhej serie ponuka tretia väčšie množstvo (vedľajších) hrdinov (Black Canary, Atom v podaní bývalého Supermana Brandona Routha), (čoraz) viac (obľúbenú) Felicity, lepšie akcie a efekty, nové (a lepšie) tony od Blakea Neelyho, ale aj keď zvučné meno záporáka (Ra's al Ghul), nakoniec to na predošlú sériu a vynikajúceho Manu Bennertta (David Slade) nestačí. Tretia séria je ako celok veľmi fajn, ale už neponúka také prekvapivé zvraty (a straty) ako predošlá séria. Dokonca ani flashbacky už toľko nenadchnú. A aj (slnečný) Happy End môže niekoho sklamať (mne osobne to sadlo, po tých "temných tmavých prvých sériách"). Čo ma ale prekvapilo a veľmi sa mi ľúbilo, boli časti s Barry Allenom / Flashom. Zatiaľ čo sme sa v druhej sérii tak trochu stali svedkami jeho zrodu, pri tretej už má svoj vlastný seriál a chodí vypomáhať kamošom do Starling City. Poprípade tým Arrow ho ide navštíviť do Central City / S.T.A.R. Labs. Oba seriály sa fajn pretínajú. Arrow začne a následne za ním sa v pár epizódach prepájajú tieto dve komiksové postavy. Takže je fajn pozerať tieto seriály po jednej časti ako vychádzajú. Vtedy ma divák pekný, uspokojivý, ucelený a plnohodnotný zážitok. ()

Série 4 (2015) (S04)

4. Séria - 75% Hodnotenie štvrtej série mi príde až príliš podhodnotené, pretože začiatok štvrtého dobrodružstva, tentokrát Green Arrowa mi nepríde až tak zlý. Síce je to najslabšia séria, ale stále je to slušná komiksovka. Najväčšie mínus je predovšetkým slabý záporák v podaní nevýrazného Neala McDonougha. Aj keby sa snažil ako chce, tak s postavu Damiena Darhka nič nespraví. A ďalšia vec je Felicity. Jej románik je tiež už celkom nezaujímavý a predovšetkým zdĺhavý. Podobne podráža kolená celej sérii aj jej mamička, ktorá sa furt predvádza ako trápna panička. Inak sa tu ešte stále najdu niektoré diely dokáže plnohodnotne zaujať či prekvapiť. Za zmienku stojí aj o chlp lepšia kamera a akcia a drobné prepojenia na susedného Flasha. Snáď piata séria sa vytiahne s niečím lepším, pretože Arrow, ktorý celý seriálový DC Universe odštartoval už neťahá, tak ako na začiatku. ()

Série 5 (2016) (S05)

5. séria - 80%. Určite lepšie ako predošlá séria, obzvlášť kde bol záporák Damien Darhk strašne nevýrazný a nudný. Piata séria Šípa konečne vytiahla na svetlo (alebo skôr do tmy) ďalšieho zloducha, ktorý poriadne zatopí celému týmu Arrow a niektoré časti sú fakt luxusné. Samozrejme sa nájdu aj niektoré nudnejšie, kde sa riešia somariny, ale ako celok je to dosť dobrá séria, štýlová akcia tu ma zas svoje miesto, crossover parádny a nechýba dávka napätia, známe postavy a finále tiež stojí za to. ()

Série 6 (2017) (S06)

6. séria - 80%. Úvod seriálu ešte balansuje medzi lepšími a horšími, kriminálnejšími a komiksovými dielmi, ale záver série, obzvlášť posledné štyri diely ponúkajú veľmi dobre a prekvapivé finále a zároveň zachraňujú a zvyšujú tejto sérii kredit. ()

Série 7 (2018) (S07)

7 séria - 85%. Keď som pozeral štvrtú a piatu sériu uvažoval som nad tým, či to nevzdať. Nakoniec neľutujem, že pokračujem ďalej a dostal som sa až do finále. Šiesta séria ponúkla perfektné finále a táto siedma ponúkla niečo, čo ma bavilo asi najviac. Green Arrowa za mrežami. Zatiaľ čo zvyšok série balansuje ako obvykle, medzi dobrými akčnými scénami, lepšími dielmi a tradične trápnymi a zároveň štýlovými výstupmi, prvé diely ponúkli najlepší príbeh, najlepšie postavy, hercov (M.J. Wihte, Vinnie Jones) a najlepšiu akciu. Nakoniec som celkom spokojný s touto sériou, ma to síce zbytočne veľa dielov, ale hodnotím kladne. Crossover ma znova bavil, future "flashbacks" a cameo návraty tiež, štýlová kamera znova nechýba, podaril sa aj výber skladieb od Ruelle (Madnes, The Other Side) a dostalo ma aj celkom prekvapivé a smutné finále. ()

Série 8 (2019) (S08)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse