Farma (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2012, 46 x 47-70 min

Peter Núňez
  • Crocuta

Pozornosti kolegů - a koneckonců i kolegyň, co na tom - kteří mají zájem o ladné ženské křivky (byť v tomto případě na můj vkus poněkud příliš štíhlé) doporučuji černovlasou dívku, která je ve zdejší galerii jako první z dámského osazenstva Farmy. Tato sympatická holčina, jistá Jana Kadeřávková, má na internetu spoustu zajímavých fotografií a videí pod uměleckým jménem Nikol Vanilla. Porno sice bohužel zatím netočí, ale za shlédnutí ty materiály stejně stojí - rozhodně víc než celý tenhle novácký příspěvek k prznění všeobecné televizní kultury.(9.8.2012)

• Georgee27

Jednou to muselo přijít a musím dát 5hvězdiček totální kravině o ničem, ale co jak je to trapný tak je to vtipný. Sledovat ty lidi a smát se jim. Televize Nova nám přichystala na prázdniny "skvělý pořad" po kterém budeme chtít být všichni farmářem. Máme krásný léto, kde můžeme fandit naším hrdinům, kteří mají odvahu "bojovat" o život v tak "pekelných" podmínkách. Cpěte dál další pořady (kraviny) typu Farma, budeme vám vděčni. Neberte tento komentář ani hvězdičky vážně. Vážně berte, že je to Odpad!(11.7.2012)

• honajz

V prvním dílu sledujeme úžasně napínavé svážení lidí z různých koutů republiky limuzínou (WTF?! A kolik asi najeli kilometrů?) proložené ukázkami z toho, jak budou druhý den někteří plakat. Naprosto nesympatický vzorek, kdy se někteří soutěžící díky stejnému vzhledu i pletou, a výrazněji skutečně vyčnívají tak tři čtyi, kteří ale nemají šanci se udržet. Ve druhém dílu sledujeme, jak vypustí soutěžící z limuzíny, aby někam šlapali (a my ani nevíme, jak dlouho šlapou, kolik minut, hodin, ani kolik kilometrů), a když dorazí na farmu, chovají se jak idioti - vlezou všude, i kde je zamčeno a normální lidé tam nelezou, vypustěj osla a koně a honí je po okolí, ještě že nepodpálili stodolu. Divák na to zírá a říká si, kde jsou nějaká pravidla, kde nějaký dozor nad těmi blby? A ty cigarety, dýmky, si děláte prdel, ne? Budou na zahrádce nakonec pěstovat konopí? Pak se tam objeví troska Pergnerová, kterou ani maskéři nedokázali proměnit v čupr holku, vypadá vyhořele, unaveně, a vlastně jen oznámí, že jim sebere jídlo, že jeden z nich bude týden šéf, a že zejtra zas přijde a vyberou se votroci a nazdar - šéfe, ty mi odnes koš se žrádlem. Zírám na to jako na zjevení - lze tedy na farmě beztrestně dělat cokoliv? Jediným omezením je ta hromadná ubytovna? A jako co tam ty lidi jako mají dělat, proč mi tvůrci jako divákovi neřeknou, nač se můžu těšit nebo oč jako půjde? Takhle to vypadá jako banda Pražáků při jakékoliv návštěvě venkova. -- EDIT, druhé vyřazování: Žena kouká na Farmu, kde probíhá vyřazování. Obdivuhodné otázky a odpovědi: Koho bys obětoval? A proč? - Libuši. Nevím. - Proč nevíš? Libuše, co ty na to, že by tě Kuba vyřadil? - Nevím.(26.6.2012)

Nevím, jestli se mám stydět a preventivně chodit do práce kanály, ale mne tenhle druh reality-show bavil. Já vím, klub fanoušků Akiry Kurosawy mou existencí bude silně opovrhova, ale nemůžu jinak. Vůně sena, kozích bobků nebo třísky v ruce….tenhle formát mne prostě, jako uspávačka na všední den, vyhovoval. A teď mne můžete začít kamenovat.(27.6.2019)

• betyn

První čtvrtinu jsme přežil,druhou však už ne!Ale začneme od začátku,nápad dobrý,rozhodně lepší než po 50té vysílat ČeskoSlovenskou SuperStar,anebo Československo má talent,ale mám k tomu hned několik výtek,myslím ale,že netřeba vypisovat,stáčí napsat,že reality show vysílá Nova a vše je jasné.Po první čtvrtině jsem se rozhodl pro 1hvězdu,nicméně vše nabralo rychlý spád do odpadu a to díky jednomu '‘muži‘‘..Kubíčkovi.Být soutěžícím asi bych mu dal pár facek.Nevychovaný a rozmazlený fracek,jinak to napsat nejde.Ale jde rozhodně napsat,že já dál ''nejdu'' :-),stačilo mě to co jsem viděl a mám jasno..Nejhorší na tom všem je,že Nova se začala opičit po Markíze a já už jen čekám,kdy se nám ukáže na obrazovkách '‘Pláž 33‘‘,která je spolehlivě horší než Farma.(8.8.2012)