Farma (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2012, 46 x 47-70 min

Peter Núňez
  • peiton

Nie,žiadny obdiv,ale podľa mňa skôr poľutovanie.Ich trápne vystupovanie,prejav a správanie sú často na smiech,ale potom si človek uvedomí,že je to skôr do plaču.Ja len dúfam,že takýchto ,,celebrít" bude na obrazovkách čoraz menej.Chcela som napísať,že mi je tých ľudí lúto,ale oveľa viac ľutujem tých,ktorý si články,videá a akékoľvek príspevky o nich zo zvedavosti a zo záujmom čítajú.Jednu hviezdičku im,ale udeľujem zato,že prezentujú hlúposť na verejnosti!(1.5.2013)

• Mallinali

Kdyby se to proboha aspoň jmenovalo normálně, třeba statek...nebo prasečák. Ne, my musíme být světoví za každou cenu. A to i když neumíme vybrat lidi, neumíme udělat zajímavý situace, neumíme to dát do širších souvislostí a snažíme se k tý nudě přitáhnout jenom trapárnama kalibru zpívající Brožové. Ale možná je to dobrý jako sociologická sonda, kam až zašel rozklad české morálky. No a když si to dá člověk jedním vrzem s Televizníma Novinama, tak nepochybuje, že zašel dál než duše Emila Holuba...(18.7.2012)

NOVA už pěkně dlouho nevysílala nějaký origilnální a zábavný pořad a pro mě se z NOVY stal jen normální televizní kanál, který už málokdy nabídce něco originálního a kvalitního. I na ostaních stanicích je těch opravdu skutečně zabávných pořadů taky málo, ale aspoň jsou tam nějaký. Po neuvěřitelně zbytečných pořadech typu Superstar, Big Brother, nebo X-Faktor sem překvapivě u Farmy zůstal zsekaný a koukám na ní často. Je to sice stále ta klasická reality show s vyřazováním jak je známe, ale tahle aspoň nabízí něco, co ty předešlý z daleka neměly a soutěžící se nevyřezují posíláním idiotských sms zpráv. Ukazuje nám, jak farma funguje a jak se na ní pracuje. To já osobně považuju za velký plus. Člověk se u toho taky občas zasměje, i když některým soutěživým klišé se občas nevyhne. Přesto se jedná o povedenou reality show a jsem rád, že hloupá NOVA občas vyprodukovala taky něco dobrýho, neříkám bombastickýho, ale prostě dobrýho. :-)(10.8.2012)

• honajz

V prvním dílu sledujeme úžasně napínavé svážení lidí z různých koutů republiky limuzínou (WTF?! A kolik asi najeli kilometrů?) proložené ukázkami z toho, jak budou druhý den někteří plakat. Naprosto nesympatický vzorek, kdy se někteří soutěžící díky stejnému vzhledu i pletou, a výrazněji skutečně vyčnívají tak tři čtyi, kteří ale nemají šanci se udržet. Ve druhém dílu sledujeme, jak vypustí soutěžící z limuzíny, aby někam šlapali (a my ani nevíme, jak dlouho šlapou, kolik minut, hodin, ani kolik kilometrů), a když dorazí na farmu, chovají se jak idioti - vlezou všude, i kde je zamčeno a normální lidé tam nelezou, vypustěj osla a koně a honí je po okolí, ještě že nepodpálili stodolu. Divák na to zírá a říká si, kde jsou nějaká pravidla, kde nějaký dozor nad těmi blby? A ty cigarety, dýmky, si děláte prdel, ne? Budou na zahrádce nakonec pěstovat konopí? Pak se tam objeví troska Pergnerová, kterou ani maskéři nedokázali proměnit v čupr holku, vypadá vyhořele, unaveně, a vlastně jen oznámí, že jim sebere jídlo, že jeden z nich bude týden šéf, a že zejtra zas přijde a vyberou se votroci a nazdar - šéfe, ty mi odnes koš se žrádlem. Zírám na to jako na zjevení - lze tedy na farmě beztrestně dělat cokoliv? Jediným omezením je ta hromadná ubytovna? A jako co tam ty lidi jako mají dělat, proč mi tvůrci jako divákovi neřeknou, nač se můžu těšit nebo oč jako půjde? Takhle to vypadá jako banda Pražáků při jakékoliv návštěvě venkova. -- EDIT, druhé vyřazování: Žena kouká na Farmu, kde probíhá vyřazování. Obdivuhodné otázky a odpovědi: Koho bys obětoval? A proč? - Libuši. Nevím. - Proč nevíš? Libuše, co ty na to, že by tě Kuba vyřadil? - Nevím.(26.6.2012)

• Fawkes

Farma vlastně není zas tak strašný pořad jak se zdá. Vlastně je i celkem dobrým nápadem vydělat si milion poctivou prací, ale tahle reality show podle mě postrádá nějaký řád a pravidla. Samozřejmě že nějaké má, ale skoro vůbec se nedodržují. Nutno říct, že jsem nesledoval asi první polovinu téhle show, takže znám jen to , co probíhalo v poslední době. Nevím co všichni mají proti Tereze, která se snaží moderovat jak nejlépe umí, a celkem ji to jde. Jsem rád, že to neshrábl třeba takový Mareš. Jen pro zajímavost mé hodnocení se v průběhu sledování vyšplhovalo z odpadu až na dvě hvězdy a uvidíme jak to půjde dál. Pravděpodobně to ale na ten průměr nemá. :)(17.8.2012)