Farma (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2012, 46 x 47-70 min

Peter Núňez
  • Crocuta

Pozornosti kolegů - a koneckonců i kolegyň, co na tom - kteří mají zájem o ladné ženské křivky (byť v tomto případě na můj vkus poněkud příliš štíhlé) doporučuji černovlasou dívku, která je ve zdejší galerii jako první z dámského osazenstva Farmy. Tato sympatická holčina, jistá Jana Kadeřávková, má na internetu spoustu zajímavých fotografií a videí pod uměleckým jménem Nikol Vanilla. Porno sice bohužel zatím netočí, ale za shlédnutí ty materiály stejně stojí - rozhodně víc než celý tenhle novácký příspěvek k prznění všeobecné televizní kultury.(9.8.2012)

• peiton

Nie,žiadny obdiv,ale podľa mňa skôr poľutovanie.Ich trápne vystupovanie,prejav a správanie sú často na smiech,ale potom si človek uvedomí,že je to skôr do plaču.Ja len dúfam,že takýchto ,,celebrít" bude na obrazovkách čoraz menej.Chcela som napísať,že mi je tých ľudí lúto,ale oveľa viac ľutujem tých,ktorý si články,videá a akékoľvek príspevky o nich zo zvedavosti a zo záujmom čítajú.Jednu hviezdičku im,ale udeľujem zato,že prezentujú hlúposť na verejnosti!(1.5.2013)

Tempo udává soutěžící Milan. Nedovedu si představit, že by tam takový rýpal nebyl:) Chyba tvůrců, že vlastně ani nevíme, kde ta farma leží. Musíme složitě googlovat. Chci více rvaček a hádek, jinak soutěže tohoto typu nemají význam:) Po zhlédnutí všech dílů konstatuji, že jediné, co se mi nelíbilo, byl totálně zpackaný závěrečný duel mezi Michalem a Šárkou, protože bylo hned jasné, že chlap zvítězí. To je jak kdyby tam dali disciplínu vyšívání a bylo by zřejmé, že zvítězí žena:) No jo, ale jak to tedy tvůrci měli vyřešit?(25.6.2012)

• Zeck

Kancelářské městské krysy a modelové přijeli poprvé v životě do nepropustné džungle plné nebezpečných situací - na periférii české vesnice. Budou se zde po tři měsíce potýkat s nebezpečnou zvěří (krávy, zajíci, poníci), nelidskými podmínkami (kadibudky, zaprášené madrace) a možná poprvé v životě budou muset manuálně pracovat a ohnout se pro vidle. To vše doplní zcela klasické pravidla soutěže, které znovu vychází z 12 let starého formátu Survivora jehož pravidla vyřazování se praktikují v naprosto všech kolektivních reality-show odvysílaných/vyrobených v ČR. Kvalitou se ovšem Farma žádnému zahraničnímu hitu rovnat nebude, neboť Češi RS neumí natočit, natož do nich vybrat správné lidi a raději sází vše na prvoplánovou zajímavost (striptérka/pornoherečka, zženštilý teen-gay, neurotický debil), místo na zajímavé osobnosti. Otázka znuděného diváka tedy zůstává opět stejná: "Bude to stát zase za hovno?". Zcela jistě, další nudný český pokus o RS, kde vévodí provařené ksichty z jiných nízkorozpočtových RS sraček z Primy, které už jednou hledaly své táty a mámy nebo prostřely pro televize své fádní žrádla (perfektní práce lidí u castingu). Člověk, co má na horách chalupu, případně netráví veškerý volný čas a víkendy v supermarketech jako většina městských rodinek, bude znuděn. Člověk, co si umí sehnat kvalitní zahraniční RS to nebude ani sledovat, a důchodci spolu s lidmi, co nevytáhli paty z betonového povrchu města, budou možná mírně pobaveni "drsností" celého pořadu. Já s tímto shitem nehodlám ztrácet čas, protože romantiku v "opuštěné farmě", která se nachází v jedné z nejhustěji obydlené zemi na světě, nespatřuji a sorta lidí, kterou tam vyslali pěstovat brambory, je neskutečně nezajímavá a nudná. Nova objevila Ameriku na Slovensku, bravo! Rozpočet není vše TV Hovno, stačí se inspirovat profíkama za mořem, ne produktem s nejnižší pořizovací cenou... Mimochodem, Brno-Praha-Plzeň. Právě z těchto měst pochází opět téměř všichni účastníci, ostatně jako ve většině ostatních českých pořadech, do kterých jdou lidi z ulice. Už chyběla jen Ostrava a čtyřka nedotknutelných by byla kompletní.(25.6.2012)

Nadprůměrná reality show. 1) Netajím se tím, že mám reality show rád. Vnímám je jako psychologický až psychoanalytický pohled do duše českého - středoevropského - současného člověka. Potřeba televizní sledovanosti nutí tvůrce angažovat konfliktní a ještě konfliktnější co nejrůznorodější soutěžící, aby si diváci přišli na své. A tak jsou pečlivě vybíráni dostatečně hloupí a konfliktní jedinci, kteří budou zárukou oné zábavy. Vzpomeňme na Vyvolené, Big Brothera, Šéfku a další a další... 2) Uvedenými zásadami se štáb řídil i tentokrát. Jak jinak by se na farmu dostal psychopatický cholerik Milan, kterého (cituji) bavilo štvát ostatní nebo třeba hyperinteligentní tanečnice u tyče Jana, o intrikářské Libušce nebo egocentrickém Kubím ani nemluvě. 3) Ovšem do soutěže se dostaly i veskrze pozitivní postavy. Sarkastický Jirka či pracovitý Mirek vydrželi dostatečně dlouho, aby je člověk začal mít rád. I další převážně kladní hrdinové by se našli - sexy Michal či diplomatka Šárka. 4) Jako sociologická studie je ovšem Farma výborná. Jak lépe předvést, že upřímný člověk (Jirka) nemá proti zdrženlivé diplomatce (Šárka) v kolektivu šanci - většina dá přednost tomu, kdo se na ně pořád usmívá a nic jim nevytkne, jak se krásně ukázalo při vyřazování v semifinále. Mirek předvedl roli poctivého dříče, který radši práci udělá sám, než aby k tomu přiměl flákače Kubu. Nikdo nebyl schopen zorganizovat společnou práci ani respektovat farmáře týdne. Velká část soutěžících jsou nevýrazné myši (Mirek, Sára, Jana, Šárka, David, Michaela). 5) Zvláštní pozornost si zaslouží Jakub. Mám podezření, že jeho účast sponzorovalo nějaké antigayovské sdružení s cílem diskreditovat homosexuály v očích veřejnosti. Sobecký flákač Kubí, který měl mimořádně velký vliv na dění na farmě (v tomto směru podezřívám pro změnu štáb), je ztělesněním všech možných předsudků o gayích, kterým dává ožít v mimořádně odpudivé podobě. 6) Jsem rád, že jeden z mých tří favoritů (Mirek, Jirka a Michal) nakonec soutěž i vyhrál. Zdá se, že ne vždy vyhrávají ti špatní.(1.9.2012)