It's in the Blood

Scooter Downey

Mike Simpson

Didier Rachou

• LIVINGDEAD

Bože můj, na to se ani nedalo dodívat :-((12.5.2013)

Napokon celkom OK, a to som sa dosť obával, lebo Henriksenove novšie horory stoja obvykle za hovno a film má pekný plagát, čo už pre mňa v poslednom čase tiež nie je dobré znamenie. Tento horor mi bude ešte pár dní rezonovať v hlave, ale pocity mám dosť rozporuplné. Režisér sa totiž snažil držať hesla "menej je viac" v ukazovaní monštier a prízrakov, čo bol jednoznačne výborný nápad, lebo keby tam priamo na kameru a za denného svetla začali vyskakovať tie digitálne obludy, film by bol okamžite v ťahu. Ale bohužiaľ, tohto hesla sa už nedržal pri flashbackoch, takže ten horor pôsobí tak neskutočne preplácane a chaoticky, až sa mi z toho krútila hlava. Les, príšera, flashback, tma, les, príšera, flashback, démon, búrka, flashback... divákovi aby z toho začalo úplne prepínať. Tá dejová línia v minulosti bola síce dosť dôležitá, ale zase nie až tak, aby ňou museli prerušovať film v takých častých intervaloch a v takej dĺžke. V každom prípade - za atmosféru si horor zaslúži môj potlesk a parádna psycho koncovka ma pripútala ku kreslu. 6/10.(7.4.2013)

Otec so synom sa vyberú na výlet do divočiny, kde však ostanú trčať keď sa fotrík zraní. Syn má našťastie fotografickú pamäť a tak jeho vedomosti i šikovnosť pomáhajú pri prežití, keďže sa zdá, že ich začalo prenasledovať neznáme monštrum, no vysporiadať sa musia aj s nevyjasnenou traumou, ktorá im pred časom zničila život. Film osciluje vo viacerých líniách; medzi prírodným survivalom, monster hororom, halucinogénnou psychologickou drámou a poteší skôr trpezlivých než krvilačných divákov, pretože má pomalé tempo, je charakterovo založený, minimalistický, atmosférický, iba s minimom akcie a krvavých scén. Dôraz je kladený na depresívny príbeh a časté flashbacky, ktoré ho vykresľujú a nevyhnutne pomáhajú dotvárať celkový dojem, čo postupne graduje až do nejednoznačného, ale pekne mrazivého finále. Miestami by síce nezaškodil väčší spád, kľudnejší strih a menej výrazné CGI, no celkovo je to vzhľadom na nižší rozpočet natočené solídne, izolovaná prírodná lokácia má svoje strašidelné čaro, dej nie je povrchný a herci sú fajn, takže ja som spokojný a prikloním sa k tomu vyššiemu zvažovanému hodnoteniu.(7.4.2013)

Silnou stránkou filmu je styl vyprávění, který má jasně danou gradaci, jsou zde jasně dané klidné momenty, které mohou některé odradit, jsou zde momenty vyhrocené, které na vás budou působit tím správný způsobem. Jak říkám, tohle není mistrovské dílo světového hororu, ale pro mě osobně je to v záplavě hororové podprůměrnosti něco nadprůměrného, na co se rozhodně dá koukat.(16.11.2013)

Občas, asi v 90% stopáže dostane divák pocit, že by bylo třeba, aby režisér co nejdříve zemřel a neobtěžoval diváka takzvaným uměním, které ne a ne se projevit ...(16.11.2014)