Šmoulové: Zapomenutá vesnice

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Hongkong, 2017, 90 min

Tí milí zlatí šmolkovia boli súčasťou môjho rastu. A dnes, po nejakých vyše 25tich rokoch, som na tom akosi rovnako. Neviem, čím to je, ale majú rovnaké kúzlo ako pred tým. Napriek live action hybridom, ktoré sa sústreďujú na efekt, ako na efektívnosť, sa šmolkovia zošmolkovali celkom zdatne k svojím koreňom. Hlavne pre deti.(24.3.2018)

Zapomenutá vesnice je vlastně oslavný film Šmoulinky. Konečně se dozvídáme, proč je jediná ženská ve vesnici. Stvořil ji Gargamel pomocí černé magie z hrudky jílu. Naštěstí umí kouzlit i taťka Šmoula, a tak ji změnil. Také je to již třetí animovaný film o Šmoulech, čímž cílí především na dnešní děti a ne na nás, kteří jsme odrostli na kreslených Šmoulech. Tak jak v kresleném seriálu, i zde jsou Šmoulové mírumilovní a možná ještě více roztančení a rozvrkočení. Především vysoké eskapádové tempo se drží od samého začátku až po konec filmu. Novinku přináší právě v zapomenuté vesnici. Lepší by bylo říct spíše ve ztracené vesnici, kde ještě žijí další Šmoulové, o nichž nikdo nemá vůbec ponětí. [2236. hodnocení, 109. komentář, 62%](14.12.2019)

• malylada

Šmoulové jsou kult, předchozí díly jsem neviděl a vždy mě děsila představa, že z roztomilých malovaných postaviček se stanou digi monstra. Překvapivě po animační stránce vypadá celé dobrodružství velmi dobře a postavičky neztratily kouzlo z dob minulých. Příběh je triviální, ničím nepřekvapí a celkově tvůrčích nápadů je mizivě málo. Většina animáků, které nedosahují první ligy, se pokoušejí trošku tvořit, jít svojí cestou a zde mi to chybělo. Vadila mi přílišná cílenost na ty úplně nejmenší, neboť jakékoli vtipné situace, dialogy působily místy trapně a nudně. Nicméně Gargamel s Azraelem a jejich potrhlým krkavcem dokázali bavit i mě. Není to hitparáda, ale čekal větší katastrofu.......5/10(31.3.2017)

Obsahuje spoilery: "Šmoulinčino jméno nám o ní nic neprozradí, takže co je zač ta Šmoulinka?" - "Řeknu to bez obalu. Jako pekařka za nic nestojí." - "Šmoulinka je spojení Šmouly a Inky. Ale co je Inka?" - "Šmoulinka je prostě... Je úžasná." Šmoulinku stvořil zlý čaroděj Gargamel. To ale všichni víme, že? Nebo alespoň každý fanoušek modrásků to ví. Je škoda, že po druhém hraném filmu dostáváme stejné téma v animáku. "Co je zač ta Šmoulinka?" Tohle je jedna z těch věčných otázek, na níž nikdy nenajdeme odpověď. "Šmoulinka může být čímkoliv chce." Já mám od dětství pro šmoulové slabost. Nejradši mám Mrzouta, který měl zde jen jednu scénu. Na druhou stranu tady je zapomenutá vesnice, kde jsou šmouloženy. Bavila mne květuše, krásné barvičky a styl animace. Myslím si, že je to zábavný a roztomilý film, který si užije celá rodina. Je jedno, že příběh tady je ohraný či jestli je vám 10 nebo 50 let. Je to kouzelné a na 5*. P.S: Stále mi zní v hlavě I'm a Lady od Meghan Trainor. - 100%.(16.2.2019)

Dospělým a odrostlejším vstup zakázán. Tohle je čistě pro drobotinu předškolního věku; možná ještě tak pro prvním stupněm povinné. Což není nutně výtka, jen to poněkud zarazí, když dnes již i sebevětší animovaná infantilita myslí alespoň nějakým tím vtípkem na dospělácký doprovod. Každopádně pro cílovku přesně to, co by jeden čekal. Již během několika vteřin to nabere eskapádové tempo, ze kterého to ani na moment nesleví a tak se po celou dobu groteskově utíká/padá/skáče/tančí/zakopává/plaví/bojuje/šmouluje apod. a přitom se to ovšem neuchýlí k tomu, aby to bylo vyloženě natuplé či nesnesitelné. Výsledkem je tedy standardní epizoda ušmoulená do celovečerního hávu.(2.4.2017)

• - Když je Šmoulinka v kleci a Gargamel se koukne na mapu, má zub v levé části pusy. Následně má však zub v pravé části pusy. (FriggoCZ)

• - V původním animovaném seriálu Šmoulové (1981) má supa zlá čarodějnice Hogatha, nikoli zlý čaroděj Gargamel. (P. J. D.)

• - Producent Jordan Kerner chtěl, aby vznikl celý animovaný film o modrých skřítcích už v roce 2004. Chtěl ho natočit ve studiu Paramout Pictures, ale nakonec místo toho v Sony Pictures Animation vznikli Šmoulové 1 a 2. (111.)