Šmoulové: Zapomenutá vesnice

Šmolkovia: Zabudnutá dedinka

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Hong Kong, 2017, 90 min

Šmolkov som mal rád ako krpec, tých nových filmových, som moc nemusel, ale toto ma bavilo trošku viac. Animácia celkom pekná, je to fajn pestrofarebne, ale chýbajú tomu zaujímavejšie postavy v takomto príbehu. Na jedno pozretie fajn a Gargamel v podaní Petra Marcina v slovenskom znení je skutočne dobrý. 60% - 3*(9.8.2017)

Moc barevné? Ano. Moc ujeté? Ano. Moc dětské? Ano. Ale konečně pořádný film o šmoulech, který sem jako jejich dětský fanda (ohrané VHSky všech dílů se ještě někde najdou) vyhlížel hodně dlouho. A opravdu mi nestačil ten jakž takž zvládnutý nemastný neslaný film o jejich zasazení do realného světa. Takže děkuji, a škoda že díky nízkým držbám se jedná zřejmě o poslední film z plánované šmoulí série.(29.7.2017)

• rigby

Předchozí dva filmy byly docela zábavné, toto už šlo mimo mě. Je to jen infantilní a dospělému diváku (i tomu s dětským srdcem) toho bohužel nemá moc co nabídnout. Jednoduchý příběh uplyne velmi rychle, celé to hýří barvami, ani Gargamel není tak drsný jako obvykle a na závěr přijde obvyklý happyend. K tomu nesnesitelná muzika. 2-(26.7.2017)

Kde se vzala Šmoulinka a existuje jen jedna Šmoulí vesnice? Nebo jich je víc. Každopdádně Gargamel je nepřítel a snaží se je všechny chytit. Možná se zaplete se Šmloulinkou, aby se mu to povedlo. Pak musí Šmoulinka přijít znovu, aby vše napravila. Příběh je docela dobře vymyšlený a je vhodný společně s animací pro nejmenší díváky. Ale co platí o animací, to neplatí pro scénář, nebo spíš pro český dabing. Cožpak táta Šmoula může říkat: "Musíme hejbnout zadkem!"(23.10.2017)

Přiznám se, že ze světa šmoulů jsem viděl jen seriál a to jsem byl ještě malý capart. Pak už jsem se k modrým postavičkám nějak nedostal. Až teď jsem přišel k Zapomenuté vesnici, k nejnovějšímu animáku o šmoulím životě. Náhodou příjemné překvapení, skvělé zpracování, svět plný barev a dobrodružství. U filmu jsem se ani na chvíli nenudil a asi se mrknu i na další filmy o šmoulech. Velice povedené a kouzelné 70 %.(12.11.2017)

• - Když je Šmoulinka v kleci a Gargamel se koukne na mapu, má zub v levé části pusy. Následně má však zub v pravé části pusy. (FriggoCZ)

• - Producent Jordan Kerner chtěl, aby vznikl celý animovaný film o modrých skřítcích už v roce 2004. Chtěl ho natočit ve studiu Paramout Pictures, ale nakonec místo toho v Sony Pictures Animation vznikli Šmoulové 1 a 2. (111.)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. dubna 2017 v Culver City (Kalifornie, USA). (BMW12)