poster

Velký kaňon 3D

 • USA

  Grand Canyon Adventure: River at Risk

Dokumentární

USA, 2008, 44 min

Hudba:

Steve Wood

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Šakal
  *

  ANO, chápu, co tím vším chtěli tvůrci nám divákům (obyvatelům této planety) sdělit, nicméně samotné zpracování působí jako ta NEJlacinější prvoplánová ekologická agitka, navíc s argumenty, které by rozcupovalo "5-ti leté nadprůměrně inteligentní děcko". Pokud stisknete tlačítko mute, tak těch několik nádherných záběrů zapůsobí více než celý zbytek tohoto nešťastně zpracovaného dokumentu. p.s. ani se mi nechce (u)věřit, že tohle zaštítil (svým hlasem) Boby Redford. Příkladná ukázka toho, že samotná (byť sebechválihodnější ) myšlenka jednoduše nestačí.(10.9.2012)

 • Terva
  ***

  Řeka Colorado. CITÁT - Jsem řeka a protékám vším............. Narrated by - Robert Redford. Colorado je dlouhá 2200 kilometrů a protéká sedmi státy USA. Nádherný 3D dokument o nebezpečí vysychání světových řek. Už v dnešní době nedokáže řeka Colorado dotéct do moře. Cestou vyschne. Varující dokument o vlivu civilizace na přírodní zdroje a hlavně jejich plýtvání. CITÁT - Jsem voda a já držím tento svět pohromadě............. Na konci dokumentu je řada rad, jak šetřit vodou. A vzpomněl jsem si jak nás vláda a vodovodní společnosti nabádaly, abychom u nás v Čechách šetřili vodou. Pak došlo ke zdražení. Za dobrotu na žebrotu.(9.4.2013)

 • jenik71
  *

  Místo "Velký kaňon" se to mělo jmenovat "Sjíždíme řeku Colorado". O samotném kaňonu jsem se vlastně nedozvěděl vůbec nic. Jen jsem se pokochal několika pěknými 3D záběry z přírody. Jinak úplně zbytečný dokument, který mi absolutně nic nedal. A závěr filmu ? Děkuji autorům za radu, při dnešních cenách vodného a stočného šetřím vodou už dlouho.(27.2.2013)

 • DavidAAAA
  *****

  Pokud lidé zaviní, že ohromná a krásná řeka nedokáže dotéct do moře, není film o tom agitkou, ale hodně potřebným varováním. Které je navíc natočeno s citem a úchvatnou 3D kamerou. Spousta dechberoucích záběrů, zejména ty, kde je nějaké měřítko ( postavy, lodě ) jsou prostě natočené tak, aby vyniklo, jak vlastně je člověk maličký a příroda obrovská. Název filmu je matoucí, opravdu nejde o Velký kaňon, ale spíš o řeku Colorado. A o lidskou hloupost s jakou z přírody jen bereme. Jeden z nejlepších 3D dokumentů, jaký jsem zatím viděl.(21.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace